Ruduo

DARŽOVIŲ PUOTA

2017-10-20 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ vyko teminė savaitė ,,Daržovių ir vaisių karalystėje“. Vaikai džiaugėsi, kad įstaigos darže jiems pasisekė užauginti įvairių daržovių, bet labiausiai didžiulį moliūgą, kuris svėrė 20 kg. Analizavo šios ir kitų daržovių naudą žmogaus sveikatai. Gamino salotas, piešė, aplikavo, sprendė logines užduotis. Teminę savaitę užbaigėme rudens švente ,,Daržovių puota“. Į salę, pasipuošę daržovių karūnomis sugužėjo ,,Vėžliukų“, ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir priešmokyklinės ,,Sraigelių“ grupių vaikai. ,,Senelis ir senelė (auklėtojos S. Dobromilskienė, R. Budrytė) pakvietė visas daržoves į puotą. Kiekviena grupė susibūrė į savo ,,daržovių lysvę“. Salė sužaliavo daržovių spalvomis: ,,Vėžliukų“ grupė - morkos, ,,Žiogeliai“ - agurkai ir žirniai, ,,Boružėlės“ – kopūstai ir bulvės, ,,Sraigelės“ – moliūgai ir svogūnai. Kiekviena grupė pristatė savo daržoves skambiomis dainelėmis, nuotaikingais liaudies žaidimais, rateliais, vieni kitiems užminė mįsles, porino patarles apie daržoves. Daug džiugių emocijų vaikams suteikė estafetės, kurių metu vaikai galėjo lenktyniauti, parodyti vikrumą ir sumanumą. Rudenėlio takeliu žygiavo ir mažieji ,,Bitučių“ ir ,,Drugelių“ grupių ugdytiniai. Jie apsilankė ,,Močiutės“ darže, susitiko su ,,Ežiuku“, žaidė žaidimus, dainavo daineles apie daržoves. Šventę organizavo auklėtojos R. Nazarovienė ir J. Stončienė.

12 Nuotraukos

EDUKACINĖ IŠVYKA - SUSIPAŽĮSTANT SU GINTARU …

2017-09-26/27 lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vyresniųjų grupių ugdytiniai su pedagogais, vykdydami projektą ,,Gintaras – Lietuvos auksas“ vyko į pajūrio regioninį parką, įsikūrusį Karklėje ir susitiko su gidu, gintaro gaudytoju Igoriu Osnač, kuris vaikams suteikė daug informacijos apie gintarą, parodė filmuotą medžiagą. ,,Boružėlių“ ir ,,Sraigelių“ grupių ugdytiniai dalyvavo viktorinoje, kurioje įtvirtino žinias apie gintarą, o svarbiausia užduotis buvo ,,Atskirk tikrą gintarą nuo ne tikro.“. Vaikai plušėjo skirstydami gintarą į atskiras krūveles, klaidų padarė ne mažai, bet Igoris, vaikams pagyrų negailėjo. Sekdamas sakmę apie ,,Jūratę ir Kastytį“ iš savo “ stebuklingo” lagamino traukė įvairias kepures, skraistes, maišelius, kurie pavertė vaikus sakmės “Jūratė ir Kastytis” veikėjais. Mažieji artistai vaidindami sakmę sužinojo, kad dideli išmetami gabalai gintaro yra sudužusios pilies liekanos, o maži –“Jūratės ašaros”. Gintarų gaudytojas Igoris visus pakvietė keliauti į gintarinį pajūrį. Pakrantėje, jis išdavė vaikams paslaptį, kad jam gintarą surasti padeda jo “žvalgai”- paukščiai, kurie “parodo”, kur bangos išmeta daugiausiai dumblių, žolių, o juose ir slepiasi geltoni “lietuviško aukso gabalėliai”. Pasisekė ir mums – radome didesnių ir mažesnių gintaro gabaliukų. Vaikai ir pedagogai edukacinėje išvykoje patyrė daug gerų emocijų, sužinojo gintaro gaudymo, rinkimo subtilybių, tyrinėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Mūsų vykdomas projektas ,,Gintaras - Lietuvos auksas“ dar tęsis, laukia dar daug įdomybių, nenuveiktų darbų.

27 Nuotraukos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2017

Lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ rugsėjo 18-22 dienomis aktyviai dalyvavo Europos judumo savaitėje. Pirmadienis prasidėjo bėgimu apie darželį, visuotine mankšta, kuri tęsėsi visą savaitę. Rytmetines mankštas vedė ne tik auklėtojos, bet įsijungė ir tėveliai R. Vainorė, G. Cibulskis. Kasdien vaikai su pedagogais žaidė judriuosius žaidimus, atliko ėjimo, bėgimo, važiavimo su dviračiais, paspirtukais rungtis. Įstaigoje buvo organizuota ,,Diena be automibilio“, kurios metu skatinome tėvelius kuo daugiau judėti gryname ore, atvykti į darželį dviračiais, pėsčiomis. Priešmokyklinukai dalyvavo lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ organizuotoje sporto šventėje prie jūros. Vyresniųjų grupių vaikai su pedagogais taip pat keliavo prie jūros, sportavo, iš smėlio statė pilis, didžiulius tortus, linkėjo jūrai būti švariai ir turtingai jūros gėrybėmis. Penktadienį, judumo savaitė pasibaigė sporto švente. Darželio teritorijoje, įrengtose sportinėse salelėse, vaikų laukė pasakų personažai; ,,Kiškis“ organizavo kamuolio metimo į krepšį varžybas, ,,Lapė“ skatino vaikus įveikti įvairių kliūčių labirintus, ,,Ežys“ kvietė dalyvauti sportinėse estafetėse, ,,Meškutis“ žaisti judriuosius žaidimus. Smagiai pajudėję, vaikai gaivinosi vandeniu, pasižadėjo ir toliau aktyviai sportuoti ir būti kuo daugiau gryname ore.

44 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OJI

2017-09-01 Rugsėjis žengia naują žingsnį ir dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę, metai iš metų pasikartojančių ir kaskart vis kitokią. Vėjo malūnėliais ir balionais išpuoštame darželio kieme, nuo pat ryto skambėjo muzika. Vaikus ir tėvelius kieme pasitiko ,,Ežys“ ir ,,Pelytė“, kurie pasveikino kiekvieną su Rugsėjo 1-ąja, pavaišino raudonšoniais obuoliais, naujokams padėjo surasti grupę. Vėliau vaikų ir tėvelių laukė pramoga su linksmuoliu ,,Mikiu Peliuku“.

10 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKE“ PRASIDĖJO ,,TRADICINIŲ ŠVENČIŲ PAPROČIŲ PUOSELĖJIMAS ŠEIMOJE“ PROJEKTO VEIKLA

2016-11-21 lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ tėveliai rinkosi į pirmąjį Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdomo projekto ,,Tradicinių švenčių papročių puoselėjimas šeimoje“ renginį. Pedagogė Diana Šeduikienė suteikė tėvams daug informacijos apie senąsias tradicijas laukiant šv, Kalėdų: apie advento laikotarpį, kūčias, šv. Kalėdas. Tėveliai mokėsi kaip pasiruošti šiai šventei, kokius patiekalus gaminti, kaip elgtis prie kūčių stalo, kaip advento laikotarpiu įsijungti į žaisliukų kūrimo procesą. Pavakarojimas pasibaigė maloniu visų dalyvių susėdimu prie stalo, palinkėjimų išsakymu ir pasivaišinimu. Diana Šeduikienė pakvietė tėvelius dalyvauti tolimesnėje edukacinėje veikloje ir visiems dalyviams įteikė po knygutę ,,Ką tau graži – i mon graži“, kurią parengė Jolanta Vaišvilienė, Zita Baniulaitytė. Šis leidinys rekomendacinio pobūdžio mokytojams ir tėveliams apie tradicines Palangos krašto kalendorines šventes.

7 Nuotraukos

PROJEKTO ,,PAUKŠČIAI GIESMININKAI“ PRISTATYMAS

2016-11-29 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ pedagogai ir vaikai pristatė projektą ,,Paukščiai giesmininkai“, kurio metu praplėtė vaikų žinias apie paukščius, ugdė suvokimą, skatino intuityviai jausti žmogaus ir gamtos bendrumą, išmokė grožėtis gamtine aplinka. Projektui įgyvendinti naudojome tradicinius ir netradicinius darbo metodus ir būdus: žaidimus, stebėjimus, išvykas, informacijos rinkimą, analizavimą, lyginimą, minčių lietų, kolektyvinį ir grupinį darbą. Projektą užbaigėme pramoga ,,Gero kelio, paukšteliai“, kurią pravedė auklėtojos Virginija Jašinskienė ir Daiva Vaidžiūnienė. Vaikai pasipuošę, ,,paukštelių“ karūnomis, apsiaustais porino apie ilgą ir nelengvą paukštelių kelionę į šiltuosius kraštus. Tėveliai ir svečiai išgirdo pasakojimų, eilėraščių, pasakų apie paukščius, buvo dainuojamos dainelės, menamos mįslės, sakomos patarlės, žaidžiami žaidimai. Projekto pabaigą vainikavo kūrybinių darbų paroda ,,Paukščiai giesmininkai“, kurioje dalyvavo vaikai, pedagogai, tėvai ir socialiniai partneriai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ,,Gintarėlis“, ,,Žilvinas“, ,,Nykštukas“.

20 Nuotraukos

,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI VIKTORINOS ,,SAUGAU SAVE IR KITUS“ DALYVIAI

2016-11-17 Viktorinoje, organizuotoje lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ „Saugau save ir kitus“ dalyvavo ir Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės vaikų komanda ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Salomėja Dobromilskienė. Palangos miesto priešmokyklinio ugdymo vaikų komandoms teko įveikti daug įdomių užduočių, pabendrauti tarpusavyje ir gauti dovanų.

7 Nuotraukos

PRAMOGA  ,,GATVĖJ BŪKI ATSARGUS – SAUGOK SAVE IR KITUS“

2016-11-11Saugaus eismo pramogos metu ,,Gatvėj būki atsargus – saugok save ir kitus“ auklėtojos Rima Budrytė ,,Kiškis“, Laimutė Andriukevičienė ,,Šviesaforas“ su ,,Boružėlių“, ,,Vėžliukų“, ,,Bitučių“ grupių vaikais keliavo į saugaus eismo šalį, surado daug stotelių, kuriose per žaidimus, vaidybines situacijas, aiškinosi su vaikais, kodėl reikia būti atsargiems gatvėje, ką sako kelio ženklai, kokių profesijų žmonės padeda ištikus pavojui. Džiugu, kad pramogoje dalyvavo Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK vyresnioji specialistė Jurgita Rinkevičienė, kuri vaikams ir ,,Kiškučiui“ paaiškino kaip teisingai elgtis gatvėje, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas, kaip saugiai elgtis automobilyje, kaip ir kur kreiptis pagalbos. Skambėjo vaikų dainelės apie šviesoforą, mašinėles, kurias išmokė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Su auklėtojomis Virginija Jašinskiene, Aušra Pališaitiene vaikai pristatė skanduotes, patarles apie saugų eismą, minė mįsles. Palangos PK vyresnioji specialistė Jurgita Rinkevičienė apdovanojo komandas didaktiniais žaidimais, atšvaitukais.

9 Nuotraukos

PRAMOGA ,,OBUOLIUKŲ FIESTA“

2016-10-29 Linksmas vaikų būrys, su džiugia nuotaika rinkosi į pramogą "Obuoliukų fiesta". Pramogą organizavo vyresniojo amžiaus "Bitučių" grupės auklėtoja Rita Nazarovienė ir priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių" grupės pedagogė Niarutė Šiušienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Aktyviai dalyvavo tėveliai, močiutės, socialiniai partneriai. ,,Ežys“ Rita Nazarovienė ir ,,Rudenėlis“ Niarutė Šiušienė kvietė vaikus pašokti, padainuoti, pašmaikštauti, pažaisti, paklausyti sekamos ,,Ežio“ pasakos. O kokia šventė be varžytuvių? Buvo daug skambaus juoko ir džiugių akimirkų varžantis įvairiose rungtyse, lenktyniaujant kartu su tėveliais - kas greičiau surinks, perveš obuolių maišiukus? Perneš mediniu šaukštu rojaus obuoliukus. Šventėje dalyvavo visi: vaikai ir tėveliai, kurie entuziastingai ir atkakliai lenktyniavo. Tą pačią dieną pramogoje ,,Obuoliukų fiesta“ dalyvavo ir mažieji ugdytiniai iš ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir ,,Vėžliukų“ grupės. Auklėtoja Aušra Pališaitienė ,,Rudenėlis“ su vaikais vyko ,,traukinuku“ į sodą, kur surado daug obuoliukų. Susitiko su ,,ežiuku“, kuris ieškojo savo ežiukams obuolių auklėtoja Daiva Vaidžiūnienė, ,,pelyte“ auklėtoja Virginija Jašinskienė. Vaikai, kartu su pasakų veikėjais rinko, vežė karučiais obuoliukus, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, dainavo daineles.

15 Nuotraukos

,,Palangos stalas 2016“

2016-09-24 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai dalyvavo šventėje, išradingai pristatė savo įstaigos stalą, buvo vaišingi ir laimėjo nominaciją ,,Vaišingiausias stalas“. Šventėje dalyvavo ir mažieji ,,ąžuoliukiečiai“ – kūrė žemės meno kompozicijas, skambiomis dainomis džiugino palangiškius su Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniais.

11 Nuotraukos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

2016-10-16/22 Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte, vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja Virginija Jašinskienė. Vyresniųjų grupių vaikai su pedagogais lankėsi pramogų parke ,,Kurortų pramogos“, keliavo prie jūros, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo su tėvais renginyje ,,Visa Lietuva šoka 2016“. Judumo savaitę vaikai su tėveliais buvo raginami keliauti su dviračiais, paspirtukais, pėsčiomis. Ugdytiniai dalyvavo dviračių, paspirtukų varžybose, prisiminė saugaus eismo taisykles. Šios savaitės metu sulaukėme svečių iš Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro. Specialistės, kartu su pedagogais organizavo vaikams estafetes ,,Judėk ir būsi sveikas“, žaidė judriuosius žaidimus. Palaikydami darnaus judėjimo skatinimo iniciatyvas bendruomenė dalyvavo akcijoje ,,Diena be automobilio“, pedagogai surengė žygį dviračiais prie Plazės ežero, susitiko su Klaipėdos pajūrio regioninio parko ekologu Erlandu Paplauskiu – stebėjo paukščius, aplankė pajūrio regioninio parko informacijos turizmo centrą. Europos judumo savaitė ir vaikams ir darbuotojams buvo ne tik aktyvaus pajudėjimo savaitė, bet ir kupina gerų įspūdžių, įkvėpiančių darbuotojus, tėvelius su vaikais daugiau judėti, pabūti gryname ore, pasisemti sveikatos ir prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.

19 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

2016-09-01 Rugsėjo pirmoji paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vaikai su tėveliais, nešini gražiausiomis gėlėmis skubėjo į darželį. Kieme, grojant nuotaikingai muzikai, juos pasitiko ,,Linksmutis“ meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ,,Karlsonas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė. Po pusryčių vaikai, tėveliai rinkosi į Rugsėjo pirmosios šventę. Sporto aikštelėje jų laukė klounas ,,Lulu“ su savo pokštais ir išdaigomis.

13 Nuotraukos

PROJEKTO ,,MEDŽIAI ŠALIA MŪSŲ“ PRISTATYMAS

2015-11-11 ĮGYTĄ IŠMINTĮ APIE MEDŽIUS VYRESNIŲJŲ GRUPIŲ VAIKAI PERTEIKĖ TĖVELIAMS RUDENINIŲ PRAMOGŲ METU. JOSE ATSISPINDĖJO SENOVĖS IŠMINTIS, ORŲ PASTEBĖJIMAI, SMULKIOJI TAUTOSAKA, BUVO DAINUOJAMOS DAINOS, SPRENDŽIAMOS LOGINĖS UŽDUOTYS APIE STEBĖTUS MEDŽIUS, PRISTATYTOS VAIKŲ SUKURTOS KNYGELĖS. GRUPIŲ PEDAGOGAI STENGĖSI, KUO IŠRADINGIAU ORGANIZUOTI PRAMOGAS: PRIEŠMOKYKLINUKAI VEDĖ ,,VAKARO“ RATĄ ,,EINAM MIŠKO TAKELIU“ Į KURĮ ĮJUNGĖ VISUS TĖVELIUS IR MAMYTES. TĄ VAKARĄ VISI SUSIKAUPĘ KLAUSĖSI PASAKŲ, PADAVIMŲ APIE ŠERMUKŠNĮ IR IEVĄ. VYRESNIOSIOS ,,ŽIOGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI SU TĖVELIAIS KELIAVO PO MIŠKĄ, RADO DAUG STOTELIŲ, KURIOSE TURĖJO ĮVEIKTI UŽDUOTIS, PASEKTI LEGENDĄ APIE ĄŽUOLĄ. ,,BITUČIŲ“ ORGANIZUOTOJE VEIKLOJE PEDAGOGAI SUDARĖ KETURIAS KOMANDAS IŠ JŲ: DVI TĖVELIŲ IR DVI VAIKŲ. VAIKAI, TĖVELIAI PORINO APIE LIEPĄ - GROŽIO IR SVEIKATOS MEDĮ. SAVO IŠMONĘ PARODĖ IR ,,VĖŽLIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAI IR PEDAGOGAI. PARENGĖ KNYGĄ APIE BERŽELĮ, O VILTĖS TĖVELIS, PAPILDĖ KNYGUTĘ SAVO SUKURTAIS EILĖRAŠČIAIS APIE STEBĖTĄ MEDĮ.

14 Nuotraukos

,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ KONKURSAS

2015-11-10 PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS UGDYTINIAI, PEDAGOGĖ S. DOBROMILSKIENĖ, SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĖ J. ULINSKIENĖ DALYVAVO MOKINIŲ, MOKYTOJŲ IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ KONKURSO ,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ I ETAPE, KURIS VYKO PALANGOS V. JURGUČIO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE.

7 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKO“ PEDAGOGAI SVEČIAVOSI TAURAGĖS LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,ĄŽUOLIUKAS“

2015-10-30 NUOTAIKINGA VAIKŲ PROGRAMA, BEI SAVO SUKURTOMIS DAINOMIS, MUS PRADŽIUGINO MENINIO UGDYMO MOKYTOJA M. JONČIENĖ. DIREKTORĖ L. GUDAVIČIENĖ PRISTATĖ ĮSTAIGĄ, PASIDALINO VIDEO MEDŽIAGA IŠ ŠVENČIŲ. AUKLĖTOJA V. JURKUVIENĖ PRISTATĖ PROJEKTĄ SMULKIOSIOS MOTORIKOS LAVINIMUI, PASITELKIANT KARPYMO MENĄ. BUVOME SUŽAVĖTI JOS KARPINIAIS IR PASIEKTAIS LAIMĖJIMAIS. BEJE, VIENAS IŠ JOS KŪRINIŲ NUO ŠIOL PUOŠIA IR MŪSŲ ĮSTAIGĄ. TURĖJOME GALIMYBĘ PADISKUTUOTI SU KOLEGĖMIS APIE VEIKLOS PLANAVIMĄ, VAIKŲ PASIEKIMŲ VERTINIMUS, SUSIPAŽINTI SU UGDYMO APLINKA GRUPĖSE IR LAUKO TERITORIJOJE. LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ PEDAGOGAI LYDIMI DIREKTORĖS L. GUDAVIČIENĖS IR DIREKTORIAUS PAVADUOTOJOS UGDYMUI B. KARMAZINIENĖS APSILANKĖ TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUJE, PILYJE, GROŽĖJOSI TAURŲ NUOTYKIŲ PARKU.

8 Nuotraukos

EDUKACINĖ VEIKLA ,,MAŽOJOJE VIRTUVĖS ŠEFŲ MOKYKLĖLĖJE“

2015-10-13 PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI SU PEDAGOGE S. DOBROMILSKIENE, DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA UGDYMUI Z. PAULIKIENE DALYVAVO EDUKACINĖJE VEIKLOJE ,,MAŽIEJI ŠEFUKAI“, KURI VYKO VIEŠBUTYJE ,,PALANGOS ŽUVĖDRA“. VAIKAI, PADEDAMI VIRTUVĖS ŠEFĖS L. KUOKŠTIENĖS, GAMINO YPATINGO SKONIO ŽUVIENĘ IŠ LAŠIŠOS, STARKIO, VĖŽIUKŲ UODEGĖLIŲ, NES VYKDANT PROJEKTĄ APIE ŽUVIS – NORĖJOSI PASKANAUTI PATIEKALO SU ŽUVIMI. DIDŽIAUSIĄ DŽIAUGSMĄ UGDYTINIAI PATYRĖ DALYVAUDAMI ŽUVIENĖS RUOŠIMO PROCESE.

14 Nuotraukos

IŠVYKA Į ŠVENTĄJĄ

2015-09-29 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,ŽUVYS IR JŲ ĮVAIROVĖ“ LOPŠELIO - DARŽELIO "ĄŽUOLIUKAS" PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO SRAIGELIŲ IR VYRESNIOSIOS "ŽIOGELIŲ" GRUPIŲ VAIKŲ BŪRYS, LYDIMAS DARŽELIO PEDAGOGŲ SVEČIAVOSI ŠVENTOJOJE. KELIONĘ PRATURTINO SUSITIKIMAS SU LIETUVOS KURŠIŲ DRAUGIJOS ĮKŪRĖJU, KRAŠTOTYRININKU M. BALČIUMI, KURIS PAPASAKOJO VAIKAMS APIE ŠVENTĄJĄ - SENĄJĄ ŽVEJŲ GYVENVIETĘ IR APIE SENOVĖJE NAUDOJAMĄ ŽVEJYBAI INVENTORIŲ. EDUKACINĖS IŠVYKOS METU APLANKĖME ŽVEJO A. VALIUKO SODYBĄ. VAIKŲ AKYS ŠVYTĖJO IŠ NUOSTABOS – KIEK TINKLŲ, PLŪDURŲ, KOKS DIDELIS INKARAS – STEBĖJOSI SMALSUOLIAI. SMAGIAUSIA, KAI VAIKAI TURĖJO GALIMYBĘ ĮLIPTI Į A. VALIUKO MOTORINĘ VALTĮ, RUOŠIANTIS ŽVEJUI IŠEITI Į JŪRĄ IR PALINKĖTI GERO VĖJO.

14 Nuotraukos

JUDĖJIMO SAVAITĖ

2015-09-21/27 PALANGOS LOPŠELIS-DARŽELIS ,,ĄŽUOLIUKAS“ AKTYVIAI ĮSIJUNGĖ Į JUDĖJIMO SAVAITĘ. ORGANIZAVOME NEMAŽAI RENGINIŲ. KIEME VYKO BENDRA MANKŠTA, KURIOJE DALYVAVO IR MAŽI IR DIDELI ,,ĄŽUOLIUKO“ UGDYTINIAI, DARBUOTOJAI. SAVAITĖS EIGOJE VAIKAI KELIAVO PRIE JŪROS, ĮSIJUNGĖ Į TRADICINĮ BĖGIMĄ, MANKŠTINOSI, DALYVAVO ESTAFEČIŲ RUNGTYSE, PRAMOGAVO BATUTŲ PARKE.

13 Nuotraukos

PAŽINTIS SU MEDŽIAIS BONSAIS, JAPONIŠKAME SODE

2015-09-17 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,MEDŽIAI – ŠALIA MŪSŲ“ VYRESNIŲJŲ GRUPIŲ VAIKAI VYKO Į JAPONIŠKĄ SODĄ, NETOLI DARBĖNŲ. PEDAGOGAI NORĖJO VAIKAMS PARODYTI MEDŽIUS BONSUS IR JUOS PALYGINTI SU MŪSŲ APLINKOJE AUGANČIAIS MEDŽIAIS. VAIKAI SMALSAVO, AIŠKINOSI, KAIP MAŽAME VAZONĖLYJE SU TRUPUČIU ŽEMĖS GALIMA IŠAUGINTI KLEVĄ, PUŠĮ, EGLAITĘ. VAIKŠČIODAMI AKMENIMIS GRĮSTAIS TAKELIAIS TARP VAIZDINGŲ TVENKINIŲ, VAIKAI STEBĖJOSI NE TIK MEDŽIAIS BONSAIS, BET IR AKMENŲ GAUSA, JŲ DYDŽIU, FORMOMIS IR VISA APLINKA.

12 Nuotraukos

2015 M. RUGSĖJO 1-OJI.

PAŽIŪRĖK - PIRMA RUGSĖJO PRO RUDENS VARTUS ATĖJO. SPALVOS KITOS IR ŽIEDAI, ŪGTELĖJĘ IR VAIKAI. ,,KARLSONAS“, ,,LINKSMUTIS“ SU GERA NUOTAIKA PASITIKO VAIKUS IR TĖVELIUS. NAUJOKAMS PADĖJO SURASTI GRUPES, PASITIKRINO AR TIKRAI VAIKAI PER VASARĄ PAAUGO. PO TO RINKOSI Į SPORTO AIKŠTELĘ IR VISI BENDRAI IMPROVIZAVO PASAKĄ ,,ZUIKIS PUIKIS“. ŠOKO, ŽAIDĖ, DAINAVO, PŪTĖ BURBULUS.

9 Nuotraukos

EISMO TAISYKLES ŽINOSI, NIEKO KELY NEBIJOSI

2014-10-24 SAUGAUS EISMO ŠVENTĖ ,,EISMO TAISYKLES ŽINOSI, NIEKO KELY NEBIJOSI“, KURIOJE VAIKAI KLAUSĖSI PASAKOS APIE TRIS ŽVAIGŽDELES, DEKLAMAVO EILĖRAŠČIUS APIE SAUGŲ EISMĄ, ŽAIDĖ MUZIKINIUS ŽAIDIMUS, MOKĖ TAISYKLIŲ MEŠKUTĮ IR LAPĘ, ATKLYDUSIUS IŠ MIŠKO, SUSITIKO SU KELIŲ EISMO PAREIGŪNU, ŽIŪRĖJO FILMUKUS APIE SAUGŲ EISMĄ.

8 Nuotraukos

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

2014-10-02 RUDENĖLIO ŠVENTĖ PRASIDĖJO DALYVAVIMU EUROPOS SAVAITĖS BĖGIMU NUO BIRUTĖS PARKO VARTŲ IKI ROTONDOS. ŠVENTĖ VYKO ROTONDOS AIKŠTELĖJE. VAIKAI PATYRĖ DAUG DŽIUGIŲ EMOCIJŲ, APLANKĖ JUDRIŲJŲ ŽAIDIMŲ STOTELĘ, PABUVOJO IŠMINČIAUS STOTELĖJE, SUSITIKO SU GIRINIU, VABALIUKAIS, MOKĖSI GERO ELGESIO GAMTOJE, LENKTYNIAVO, ŽAIDĖ, DAINAVO IR BUVO APDOVANOTI.

8 Nuotraukos

VABALIUKŲ IR VABZDŽIŲ KARALYSTĖJE

2014-09-16 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,VABALIUKŲ IR VABZDŽIŲ KARALYSTĖJE“ ORGANIZAVOME IŠVYKĄ Į ,,VABZDŽIŲ SLĖNĮ“ KRETINGOS RAJONAS, ŽIBININKŲ KAIMAS. APLANKĖME IR ŠALIA ESANTĮ MINI ZOOSODĄ. DALYVAVO ,,ŽIOGELIŲ“, ,,BITUČIŲ“, ,,BORUŽĖLIŲ“, ,,SRAIGELIŲ“ GRUPIŲ UGDYTINIAI.

8 Nuotraukos

BALTIJOS JŪROS DIENOS PAMINĖJIMAS

2014-09-05 BALTIJOS JŪROS DIENOS PAMINĖJIMAS. PRIE JŪROS VISŲ LAUKĖ ,,JŪREIVIAI“, JŪRŲ VALDOVAS ,,NEPTŪNAS“, KURIE PAPASAKOJO VAIKAMS APIE JŪROS GELMES, JŲ UŽTERŠTUMĄ IR SAUGOJIMĄ. VAIKAI IŠSAKĖ PASIŽADĖJIMUS IR PALINKĖJIMUS BALTIJOS JŪRAI, KAD JI VISAD BŪTŲ ŠVARI IR GYVA . VISI MANKŠTINOSI, DALYVAVO SPORTINĖSE ESTAFETĖSE, STATĖ STATINIUS.

8 Nuotraukos

2014 M. RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES, PASKUI GARNĮ. RUDENĖLIS, ATKELIAVĘS PRO PALAUKĘ, VAIKUČIUS VISUS DARŽELIN VĖLEI ŠAUKIA. VAIKUS KIEME PASITINKA ,,LINKSMUTIS“ IR ,,KARLSONAS“. SPORTO AIKŠTELĖJE SU VAIKAIS SPORTAVO, ŽAIDĖ ,,ZUIKUTIS“, ,,ŠARKA “

5 Nuotraukos