Vasara

GRAŽIAUSIA VASARVIDŽIO ŠVENTĖ

2018-06-22 Palangos lopšelyje – darželyje ,,Ąžuoliukas“ kasmet švenčiama pati seniausia vasaros saulėgrįžos – ,,Rasos“ šventė. Ji tarsi pamatas ant kurio stovime senųjų tradicijų apsuptyje, kai skaičiuojame trumpiausios metų nakties ir ilgiausios dienos valandas. Šventės metu, pedagogės Aušra Palaišaitienė, Daiva Vaidžiūnienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė žaismingai perteikė vaikams Joninių šventimo tradicijas. Vaikai pasipuošę vainikais, nusiprausę veidą stebuklinga ryto rasa, pro simbolinius vartus, atkeliavo į pievą, kurioje dainomis, lietuvių liaudies rateliais pagerbė ir pasveikino Saulę, susipažino su žolynų gydomosiomis savybėmis, minė mįsles, klausėsi sekamų sakmių, pasakojimų. Vaikams teko palaikyti iš pašokti su ,,raganos“ šluota bei išbandyti jėgas traukiant virvę. Šventės pabaigoje visi ėjo ieškoti paparčio žiedo, kuriame rado saldžių dovanėlių.

15 Nuotraukos

JONINIŲ ŠVENTĖ

2016-06-23 KIEKVIENAIS METAIS VISI ŠVENČIAME JONINES. TAI GRAŽIAUSIA VASARVIDŽIO ŠVENTĖ, TURINTI ŠIMTMEČIUS ATLAIKIUSIAS TRADICIJAS. ĮSTAIGOJE, Į JONINIŲ Į ŠVENTĘ RINKOSI IR MAŽI IR DIDELI. DAUGUMA VAIKŲ, JONINIŲ ŠVENTEI, NUPINTUS VAINIKĖLIUS ATSINEŠĖ IŠ NAMŲ, O KURIE NETURĖJO NUSIPYNĖ KARTU SU AUKLĖTOJOMIS. JONINIŲ ŠVENTĖS PRADŽIOJE BUVO PASVEIKINTAS JONUKAS, PRISIMINTOS VASAROS SAULĖGRĮŽOS APEIGOS: VAIKAI PRAUSĖSI ŠALTU VANDENIU, KAD VEIDELIAI BŪTŲ SKAISTESNI, KLAUSĖSI PASAKOJIMŲ APIE RAGANAS, SUŽINOJO KAIP BURIAMA IŠ ŽOLYNŲ, KAIP PALYDIMA VAKARO SAULĖ. AUKLĖTOJOS A. PALIŠAITIENĖ, D. VAIDŽIŪNIENĖ, MENINIO UGDYMO MOKYTOJA N. PETRAUSKIENĖ ĮJUNGĖ VAIKUS Į LIAUDIES ŽAIDIMŲ VERPETĄ: VAIKAI ŠOKO, DAINAVO, IŠBANDĖ JĖGAS - TRAUKDAMI VIRVĘ, VIKRUMĄ - RINKDAMI IR PERNEŠDAMI AUGALUS Į PINTINĘ. SMAGIAUSIAS BUVO RAGANOS ŠOKIS IR ŽINOMA PAPARČIO ŽIEDO IEŠKOJIMAS. ŽIEDO VIDURYJE - VAIKAI SURADO SALDUMYNŲ.

17 Nuotraukos

VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ  PARODOS ,,AŠ NORIU AUGTI PRIE ŠVARIOS JŪRUŽĖS“ ATIDARYMAS

2016-06-16 LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ PEDAGOGAI, VAIKAI, TĖVELIAI, PALANGOS BIRUTĖS PARKO PAPLŪDIMYJE, ATIDARĖ VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODĄ ,,AŠ NORIU AUGTI PRIE ŠVARIOS JŪRUŽĖS“, KURIOJE EKSPONUOJAMI VAIKŲ DARBAI IŠ PALANGOS, KRETINGOS, GARGŽDŲ, TAURAGĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ. DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA UGDYMUI ZITA PAULIKIENĖ, DIREKTORĖ RŪTA REGINA LUKAITIENĖ, MENINIO UGDYMO MOKYTOJA NIJOLĖ PETRAUSKIENĖ, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGĖ SALOMĖJA DOBROMILSKIENĖ (,,NEPTŪNAS“), PEDAGOGAI, LIETUVOS ŽALIŲJŲ JUDĖJIMO KOORDINATORIUS RENALDAS RIMAVIČIUS IR PALANGOS BOTANIKOS PARKO DIREKTORIUS VALDAS PAKUSAS, ĮDĖJO DAUG PASTANGŲ, KAD PARODOS ATIDARYMAS TEIKTŲ VAIKAMS IR SVEČIAMS MALONŲ ĮSPŪDĮ. PER VAIKŲ KŪRYBINIUS DARBUS, PEDAGOGAI SIEKIA UGDYTI APLINKOSAUGINĘ ATSAKOMYBĘ, ATKREIPIANT DĖMESĮ Į BALTIJOS JŪROS EKOLOGINES PROBLEMAS BEI SKATINTI ELGESIO POKYČIUS, SIEKIANT MAŽINTI NEIGIAMĄ VISUOMENĖS POVEIKĮ PAJŪRIO ZONAI. PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ VAIKAI SU MENINIO UGDYMO MOKYTOJA NIJOLE PETRAUSKIENE, PEDAGOGAIS DAINOMIS IŠREIŠKĖ PAGARBĄ IR PALINKĖJIMUS JŪRAI. O NEPTŪNUI“ PASIŽADĖJO BŪTI TIKRAIS GAMTOS SERGĖTOJAIS.

12 Nuotraukos