Pavasaris

Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas paminėjo pasaulinę Žemės dieną

Atėjus astronominiam pavasariui, kada visuose žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas, mes minime Pasaulinę Žemės dieną. Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Visą savaitę Palangos lopšelio- darželio „Ąžuoliukas“ mažieji auklėtiniai diskutuoja tema „Žemė- mūsų namai“. Teminės savaitės metu vaikai su pedagogais diskutuoja apie ekologines problemas: kaip saugoti aplinką nuo šiukšlių, orą nuo dūmų, pievas nuo žolės deginimo. Stebi filmukus apie atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų panaudojimą, aiškinasi kodėl reikia rūpintis mūsų žaliąja planeta. Savaitės eigoje vaikai su mokytojomis grupėse kuria ,,žaliąją” palangę. Vaikai stebi, skaičiuoja, sėja įvairių daržovių bei gėlių sėklas. Lauke vaikams taip pat netrūksta veiklos – stebi parskridusius paukščius, gamtos reiškinius, švarina aikšteles. Kovo 20-osios rytą vaikai susirinko į pramogą „Po paukščio sparnu“. Pramogą pradėjo mokytoja Julija Valančienė, ji pakvietė vaikus savo mankšta „pasveikinti ŽEMĘ“. Padarę mankštą, vaikai aikštelėje surinko šiukšles ir jas išrūšiavo į ŽALIĄ, MĖLYNĄ, GELTONĄ konteinerius. Mokytoja Daiva Vaidžiūnienė priminė, kad kovo 20-ąją yra minima ŽEMĖS diena, pavasario lygiadienis. Skambėjo eilėraščiai, dainos apie pavasarį, sugrįžusius paukščius. Mokytoja Alma Alunderienė su VANDENS LAŠELIU papasakojo, kodėl labai svarbu taupyti vandenį. Lašelis priminė, kad ne tik paukščiams ir gyvūnams reikia vandens, bet ir vaikams reikia gerti vandenuką. Atsisveikindamas Lašelis padovanojo vaikams po buteliuką vandens. Visų grupių ugdytiniai iš antrinių žaliavų kūrė meninę kompoziciją , kurią sudėliojo lauko pavėsinėje. Minėdami Žemės dieną, vaikų tėveliai dalyvavo akcijoje ,,Po namelį į medelį“. Pramogos pabaigoje mokytojos pakvietė vaikus stebėti, kaip bus įkelti inkilėliai parskridusiems paukščiams. Kelti inkilus niekada nevėlu, o ypač džiugu, kai pro grupės langą galima išvysti medyje tupintį ir švilpaujantį varnėną. Mūsų maži ir nežymūs darbai padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos. Rūpintis Žemės išsaugojimu kiekvieną dieną privalome visi, nes „ŽEMĖ- mūsų namai“.

6 Nuotraukos

VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA IR MUZIKINIS SVEIKINIMAS ,,LAIŠKAS MAMAI“

2023-05-05 Pirmąjį gegužės sekmadienį visi skubame išreikšti pagarbą, meilę ir padėką savo mamoms. Sakoma, kad MAMA – gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Taip pat yra sukurta daug eilių apie motinos širdį, kuri sugeba viską atleisti; motinos rankas, kurios visada apkabina ir priglaudžia savo vaikus. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikai su mokytojais šios šventės proga ,,rašė“ laiškus Mamoms ir savo laiškuose-piešiniuose sudėjo pačius šilčiausius palinkėjimus. Renginio metu vaikai deklamavo gražiausius eilėraščius, padainavo dainą ,,Laiškas Mamai“. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė pasiūlė visiems renginio dalyviams padainuoti dainą ,,Tau, mano mamyte“ ir pasiųsti palinkėjimą savo Mamoms.

6 Nuotraukos

PROJEKTAS ,,KELIONĖ Į KALBOS ŠALĮ“

2023-04-17 /28 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ buvo vykdomas projektas ,,Kelionė į kalbos šalį“, kuriuo siekėme skatinti vaikus domėtis knygomis, turtinti žodyną bei plėtoti sakytinės kalbos gebėjimus, kuriant įvairias inscenizacijas. Projekto vykdymo eigoje visų grupių vaikai atliko įvairias veiklas, kurias organizavo ne tik mokytojai, bet ir grupėse logopedė J. Bučienė. Patys mažiausieji su mokytojais, logopede įvairiais žaidimais lavino girdimąjį suvokimą, mankštino liežuvį, miklino pirštelius, lavino gudrias ausytes. Vyresnių grupių vaikai savaitę paskyrė abėcėlės mokymuisi, garsinės analizės bei sintezės įgūdžių formavimui, artikuliacinio aparato lavinimui. Vaikai grupėse kirpo ir puošė savo vardo pirmąją raidę, iš raidžių dėliojo žodžius, dalyvavo akcijoje ,,Gražiausias žodis”. Su mokytojais analizavo nevartotinus žodžius ir ,,metė“ juos į specialiai pagamintą akcijos dėžutę. Grupėse skaitė bei analizavo pačių atsineštas pasakas, iliustravo pasakų herojus, kūrė pasakas, lankėsi miesto vaikų bibliotekoje. Logopedė J. Bučienė pristatė metodines priemones, žaidimus mokytojams ir tėvams, kurie padeda lavinti vaikų kalbą, turtinti žodyną. Visų grupių vaikai su mokytojais, meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskiene parengė spektakliukus ir savo vaidinimus pristatė vieni kitiems bei tėveliams. Mokytojai ugdytiniams taip pat parengė spektaklį pagal Pauliaus Norvilos knygą „Strykt pastrykt“. Spektaklis pristatytas įstaigos bendruomenei bei Palangos l.-d. ,,Gintarėlis vaikams ir mokytojams.

22 Nuotraukos

VELYKŲ ŠVENTĖ

2023-04-14 Šv.Velykos – gamtos atbudimo šventė, kuri pažadina gyvybę. Ugdytiniai su mokytojomis grupėse ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms. Kalbėjosi apie šventės papročius ir tradicijas. Veiklų metu atliko įvairias užduotėles – piešė, klijavo, aplikavo velykinius kiškius ir margučius. Išbandė kiaušinių marginimo būdų. Sugrįžę po Velykų dalinosi šventės įspūdžiais, džiaugėsi savo atneštais kiaušiniais. Trečiadienio rytą vaikai susirinko į Velykų šventę, drauge pašokti, pažaisti. Vaikus linksmino meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė, ,,višta“ mokytoja D. Vaidžiūnienė su ,,zuikučiu“ mokytoja J. Valančiene. Į šventę atkeliavo ir viščiukų būrys, kurie ieškojo vištelės. Vaikai dainavo daineles, žaidė žaidimus, dalyvavo linksmosiose estafetėse, rideno kiaušinius. Šventės pabaigoje kiškutis ir vištelė kiekvienai grupei įteikė po auksinį kiaušinį – melioną. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika.

13 Nuotraukos

ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

2023-03-23 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ vyko šaškių varžybos, kuriose dalyvavo 5 priešmokyklinukų komandos iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Renginio dalyvius, muzikiniu kūriniu pasveikino įstaigos šeimininkai, priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytoja A. Pališaitiene ir meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskiene. Šios varžybos buvo skirtos Palangos 770 metų minėjimui. Džiaugiamės mąstančiais vaikais, kurie puikiai žaidė, ir kurie, padedant mokytojams, aktyviai įsijungė į šaškių turnyro žaidynes. Tai puiki galimybė pabūti kartu, patirti džiugių akimirkų, mokytis laimėti bei pralaimėti. Varžybų organizatorė mokytoja A. Pališaitienė, direktorė R. R. Lukaitienė apdovanojo visus dalyvius atminimo dovanomis, o nugalėtojus medaliais. 1-ąją vietą ir aukso medalį laimėjo ugdytinis iš l.-d. ,,Žilvinas“, II-ąją vietą sidabro medalį laimėjo ugdytinis iš l.-d. ,,Nykštukas“, III-ąją vietą bronzos medalį laimėjo ugdytinis iš l.-d. ,,Gintarėlis“. Po varžybų buvo smagu visiems pabendrauti, atsigaivinti sultimis

8 Nuotraukos

X-ASIS LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ – LIETUVIŲ LIAUDIES KŪRYBOS ATLIKĖJŲ – KONKURSO „TRAMTATULIS“

2023-03-02 Palangos kurorto muziejaus salėje įvyko X-asis Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Palangos atrankos turas. Konkursas tikslas – skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Konkurse dalyvavo 9 ugdytiniai iš Palangos ugdymo įstaigų. Džiaugiamės ir sveikiname Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ugdytines Emilę Kovalčiukaitę, Radvilę Kniukštaitę ir meninio ugdymo mokytoją N. Petrauskienę, kurios atstovaus Palangą regioniniame etape (kovo 24 d. Klaipėdoje).

2 Nuotraukos

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

2022 m. gegužės 27 dieną 20 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų nuotaikingai atsisveikino su darželiu. Vaikai su mokytojomis Aušra Pališaitiene, Salomėja Dobromilskiene tėveliams ir darbuotojams pristatė spektaklį ,,Lašelio kelionė”. Meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė su vaikais paruošė nuotaikingą muzikinę programą. Ji džiaugėsi ypatingai muzikaliais priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais. Tą dieną skambėjo dainos, žaidimai, šokiai, aidėjo juokas. Ir džiugu, o kartu ir liūdna buvo žiūrėti kaip vaikai gražiai dainavo, deklamavo, šoko, o rodos, dar vakar atėjo tokie maži ir nedrąsūs. Ir štai – jie užaugę, pasiruošę naujam gyvenimo etapui. Išleistuvių proga direktorė Rūta Regina Lukaitienė vaikams įteikė priešmokyklinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus ir atminimo dovanėles. Gražius sveikinimus ir padėkos žodžius tarė ugdytinių mamytės. Vaikų ir tėvelių dovana darželiui – medelis. Šitaip kiekvienais metais tęsiama graži tradicija. Sėkmės būsimiems pirmokams. Dėkojame mokytojams už Jūsų dosnią širdį, už profesionalumą, už kompetenciją, už meilę, už klausymąsi ir girdėjimą!

6 Nuotraukos

SPORTO ŠVENTĖ ,,ĄŽUOLIUKE“

2022 m. gegužės 30 dieną ,,Ąžuoliuko“ vaikai, skambant muzikai, rinkosi į sporto aikštelę Juos smagia muzika pasitiko meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė, ,,Daktaras Genys“ pavaduotoja ugdymui Z. Paulikienė. Patikrino vaikų sveikatą ir pažymėjo, kad gali dalyvauti sporto šventėje. Sporto aikštelėje laukė ,,Girinukas“ mokytoja A. Kumponaitė, kuris palinkėjo smagių akimirkų sportuojant. ,,Girinukas“ kvietė vaikus saugiai elgtis gamtoje, draugiškai sportuoti ir įteikė šventės dalyviams kelialapius į įdomiąsias pieveles. Atskubėjęs kiškis mokytoja S. Dobromilskienė pakvietė vaikus bendrai rytinei mankštai. Pagal įteiktus kelialapius kiekviena komanda turėjo atlikti užduotis skirtingose pievelėse. Užduotys vaikams patiko, nes buvo žaismingos ir įdomios: linksmosios estafetės, judrieji žaidimai, šokiai-pokiai, emocijų bei kūrybiškumo pievelė. Sporto šventė suteikė džiugių akimirkų dalyviams leido pajusti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Tikime, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti, ugdo bendruomeniškumą. Šventės pabaigoje vaikų laukė apdovanojimai.

21 Nuotraukos

VAIKŲ VELYKĖLĖS

Kai pro šalį nusirita margosios Velykos, atkeliauja Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Šiai šventei ruošėmės iš anksto: spalvinome margučius Velykiniam medžiui, marginome didįjį kiaušinį. Kiekviena grupė pasipuošė nuostabiais velykiniais darbeliais. 2022 m. balandžio 22 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas” lauko aplinka pasipuošė velykinėmis spalvomis bei atributika. Pas vaikus atskubėjo Velykų Bobutė (logopedė Jūratė Bučienė) su savo pagalbininku kiškiu (mokytoja Raimonda Vainorė) bei meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Velykų Bobutė ir Kiškis priminė vaikams kokiomis spalvomis dažomi margučiai, paplakė beržo šakele, apšlakstė vandeniu, kad vaikučiai augtų dideli ir sveiki. Po to vaikai šoko, žaidė su Kiškiu, Velykų bobute. Mokytojų parengtose salelėse vaikai dalyvavo estafetėse – vežė, nešė kiaušinius, rideno margučius, spalvino, su graibštukais gaudė kiaušinius iš vandens. Visi šventės dalyviai pasisėmė teigiamų emocijų ir labai linksmai praleido laiką. Šventės pabaigoje Velykų Bobutė, Kiškis apdovanojo vaikus ,,auksiniais” kiaušiniais – melionais, palinkėjo augti sveikiems, vikriems ir laukti kitų šv. Velykų.

28 Nuotraukos

,,GANDRINĖS“

2022 m. kovo 25-tą dieną visi vaikai pasipuošę paukščių karūnėlėmis ir kita atributika laukė ,,parskrendančių“ ,,Gandriukų“ – „Žiogelių“ grupės vaikų. Linksmai kleketuodami su ,,Gandru“ (mokytoja J. Mikalajūnaitė) vaikai sugužėjo į aikštelės vidurį, puikuodamiesi savo ilgais snapais ir laibomis kojomis. Sakoma, kuomet gandrai parskrenda ateina tikrasis pavasaris. Kartu su gandrais ,,atskrido“ ir ,,Pempė“ (mokytoja R. Mockienė). Daug įdomybių vaikai sužinojo iš ,,Gandro“ ir ,,Pempės“. Kokiose šalyse žiemojo, kaip ilgai skrido kol pasiekė gimtąjį kraštą. Vaikai taip pat porino apie paukščius, šoko, dainavo, žaidė žaidimus, įvairiais šaukiniais mėgdžiodami paukščių balsus skelbė pavasarį. Pasibaigus šventei skubėjo į aikšteles kartu su darželio meistru įkelti inkilus parskridusiems paukščiams.

17 Nuotraukos

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ,,ŠAŠKIŲ VARŽYBOS 2022“

2022 m. kovo 10 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Aušra Pališaitienė ir Salomėja Dobromilskiene keletą metų iš eilės organizuoja šaškių varžybas, skirtas Kovo 11-ąjai paminėti tarp Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų. Šiais metais šaškių varžybos dėl karantino vyko tik tarp ,,Sraigelių“ grupės ugdytinių. Žinodami, kad pavasarį vyks tradicinės priešmokyklinukų šaškių varžybos, jau nuo gruodžio mėnesio vaikai su mokytojais, tėveliais, seneliais pradėjo lavinti savo gebėjimus prie šaškių lentos. Nugalėtoju tapo Lukas K., kitas dvi prizines vietas pasidalino Darius D. ir Mira S. Po varžybų buvo apdovanoti ne tik nugalėtojai, bet ir kiti šaškių varžybose dalyvavę vaikai.

20 Nuotraukos

UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS

Kovo 1-ą dieną šilti saulės spinduliai apkabino mūsų žemelę, taip sveikindama mus visus su pirma pavasario diena. Pajutę saulutės galią suskubome atsisveikinti su žiema. Iš anksto vaikai su mokytojomis ruošėsi Užgavėnėms: darė kaukes, mokėsi šiai šventei skirtų dainelių, žaidimų. Užgavėnių dieną, vaikai, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo. Lašininis mokytoja Rima Budrytė ir Kanapinis mokytoja Birutė Svetikienė ragino susirinkusius linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus. Šventės metu neapsieita ir be varžytuvių – virvės traukimo. Vaikų padedami Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje, kol nugalėjo Kanapinis. Šventės pabaigą vainikavo šeimininkių iškepti patys skaniausi mieliniai blynai.

24 Nuotraukos

ATVELYKĮ ŠVENČIAM …

Džiaugiasi Sauliukas, pirmas atsikėlęs. ,,Mūsų Velykėlės! Mūsų Velykėlės! ‘’ Prikelia Andriuką ir Sigutę sesę. Dūksta , verčias kūlio! Atvelykį švęsim! Liaudyje Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis, mažosiomis Velykomis. Laukdami mažųjų Velykėlių vaikai grupėse žaidė velykinius žaidimus, kirpo, spalvino margučius, rideno per Velykas nudažytus kiaušinius. 2021-04-06 dieną ,,Ąžuoliuko” vaikai, nešini margučiais pintinėse, skubėjo į grupių aikšteles ridenti jų ir laukti netikėtų svečių. Vaikus aplankė Velykė (mokytoja D. Vaidžiūnienė) su savo draugu Kiškiu (mokytoja J. Stončienė) ir meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė. Lauke vaikai rideno, ieškojo paslėptų kiaušinių, žaidė liaudies žaidimus apie spalvotus kiaušinius, dalyvavo kiaušinių pernešimo estafetėse, bandė juos įmesti į kiškio krepšelį. Velykė su kiškiu vaikams atvežė ir skanių vaišių.

16 Nuotraukos

PRIEŠMOKYKLINUKAI PAMINĖJO PALANGOS GRĄŽINIMO LIETUVAI ŠIMTMETĮ

Palangos miestui suspindus šventinėmis trispalvėmis ir Palangos miesto vėliavomis ,,Ąžuoliuko” “Sraigelių” grupės priešmokyklinukai su mokytojomis Salomėja Dobromilskiene, Aušra Pališaitiene ir muzikos mokytoja Nijole Petrauskiene kovo 30 d. organizavo ir vedė viktoriną “Palangos lobynai”, skirtą Palangos grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti. Viktorinoje dalyvavo Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinukų komandos: “Gintarėlio” komanda (mokytojos Ilona Matulevičiutė, Marytė Mikėnienė ir Regina Samavičienė), “Pasakos” komanda ( mokytoja Dovilė Kiselienė), “Žilvino” komanda (mokytoja Virginija Jašinskienė) ir “Ąžuoliuko” priešmokyklinukų komanda . Viktorina vyko nuotoliniu būdu. Tai buvo iššūkis ir organizatoriams, ir mokytojams, ir vaikams. Kiekviena komanda turėjo paruošti prisistatymą ir namų užduotį, kuriai reikėjo sukurti plakatą “Palinkėjimai Palangai”. Vaikai buvo labai išradingi. Savo jėgas išbandė atsakinėdami į klausimus apie Palangą; jos žymius gamtos ir kultūros objektus; dėliojo žodžius “Palanga”, “Baltija”, “šventė”, “Lietuva” iš pabirusių raidžių; nepamiršta liko ir žemaitiška šneka. Vaikams buvo nesunku paaiškinti, ką reiškia žemaitiški žodžiai “ciuocė”, “kavuonės”, “veizietė”, “kriuoktė” ir t.t. Dėliodami dėliones vaikai jose turėjo atpažinti Palangoje esančias skulptūras, jas įvardinti ir nusakyti, kurioje Palangos vietoje jos randasi. Šventinę viktoriną vainikavo bendrai vaikų atliekama daina “Pajūrio vaikai”. Renginio dalyviai buvo apdovanoti dovanomis ir padėkos raštais.

10 Nuotraukos

ŽEMĖS DIENOS PAMINĖJIMAS

Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ nuo kovo 15 d. iki kovo 20 d. vyko renginiai, skirti Žemės dienos paminėjimui. Mokytojos, analizuodamos su vaikais temą ,,Mokomės mylėti, Tave žeme “, aiškinosi kodėl reikia rūpintis mūsų žaliąja planeta. Visose grupėse vyko pokalbiai, diskusijos, buvo demonstruojamos skaidrės, stebimi filmukai: ,,Tausok žemę ir save”, ,,Žemės planeta“, ,,Kaip ožiukas laikė žemę“. Vaikai praktiškai mokėsi į spalvotus konteineriukus rūšiuoti įvairias antrines žaliavas. ,,Sraigelių“, ,,Žiogelių”, ,,Boružėlių“, ,,Bitučių“ grupių ugdytiniai iš antrinių žaliavų konstravo inkilėlius paukšteliams, kūrė pasakų veikėjų personažus. Savaitės eigoje kūrė ,,žaliąją” palangę. Vaikai stebėjo, skaičiavo, sėjo įvairių daržovių bei gėlių sėklas. Lauke vaikams taip pat netrūko veiklos – stebėjo parskridusius paukščius, gamtos reiškinius. švarino aikšteles. Minėdami Žemės dieną, visų grupių vaikai su tėveliais dalyvavo akcijoje ,,Po namelį į medelį“. ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, padedant kiemsargiui, darželio teritorijoje pasodino eglutę, kuri buvo padovanota grupės tėvelių Kalėdų šventėms. Savaitės veikla užsibaigė pramoga ,,Jorė Žemę atrakino“. Visus, sugužėjusius į lauko grupių aikšteles, sveikino sugrįžusi ,,Pempė” (mokytoja Birutė Svetikienė) ir ,,Pavasarėlis” (mokytoja Milda Valantinienė). Vaikai žaidė žaidimus apie žemę, panaudodami įvairias gamtines medžiagas, kūrė žemės meno kompozicijas, stebėjo inkilėlių kėlimą į medžius. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai sukūrė pasižadėjimą Žemei – saugoti, tausoti ir globoti visa kas gyva. Visi vaikų nuveikti darbai tai gražiausia mažųjų dovana pavasarėjančiai Žemei, padėka jai už gyvybę, gamtos grožį ir stebuklus.

23 Nuotraukos

KOVO 30 DIENĄ MINĖSIME PALANGOS GRĄŽINIMO LIETUVAI ŠIMTMETĮ

2021-03-18 ,,Ąžuoliuko” ugdytiniai pristatė vaikų kūrybinių darbų parodą ,,Mano gimtinė – Palanga”.

16 Nuotraukos

LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS” VAIKAI PASITINKA LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ

2021-03-10 Pasitikdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ugdytiniai aktyviai įsijungė į veiklą: piešė, konstravo įvairius statinius, puošė trispalvėmis. Darželio gėlyną ,,Boružėlių” grupės ugdytiniai su mokytoja R. Vainore papuošė trispavėmis tulpėmis. Mergaičių ansamblis dalyvavo Kretingos lopšelio-darželio ,,Žilvitis” dainos festivalyje „Augu ir dainuoju Lietuvai“, kuris vyko virtualioje erdvėje. Dainininkes paruošė meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė.

9 Nuotraukos

ATSISVEIKINIMO SU DARŽELIU POPIETĖ ,,UŽVERIU DURIS Į VAIKYSTĖS ŠALĮ“

2020-05-28 darželyje vyko priešmokyklinukų išleistuvės. Laikantis karantino saugos reikalavimų išleistuvės buvo organizuotos lauke. Išleistuvių šventėje vaikams buvo įteikti priešmokyklinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai ir išsakyti mokytojų Aušros Pališaitienės, Salomėjos Dobromilskienės palinkėjimai. Taip pat buvo įteikti padėkos raštai vaikams, dalyvavusiems respublikiniuose piešinių konkursuose. Vaikai kartu su tėveliais darželiui padovanojo magnolijos krūmą. 18 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų nuotaikingai atsisveikino su darželiu.

9 Nuotraukos

VAIKŲ VELYKĖLĖS

2019-04-26 Velykų Bobutė - auklėtoja Birutė Svetikienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė pakvietė vaikus į pievelę švęsti vaikų Velykėles. Ji priminė Velykų tradicijas, pamušė visus verba, linkėdama augti sveikiems ir stipriems. Iš paskos atšuoliavo Kiškis - auklėtoja Nijolė Malakauskienė ir skatino visus pajudėti, atlikti kiškių mankštą. Vėliau papasakojo kaip Velykų Bobutei padėjo dažyti margučius: rinko įvairias žoleles, samanėles, kerpes, parūpino malkų ir padėjo kūrenti ugnelę. Velykų Bobutė parodė kokiomis spalvomis nudažė kiaušinius, domėjosi, ar vaikai žino spalvų reikšmes. Šventės metu vaikai lenktyniavo pernešdami medinius kiaušinius, žaidė, dainavo, šoko ratelius, deklamavo eilėraščius, sakė oracijas velykiniams kiaušiniams gauti.. Visiems buvo smagu, nes kieme švietė skaisti saulutė ir Kiškis su Velykų Bobute buvo paruošę vaikams dar daug įvairių užduočių: iš didelio pripilto vandens dubenio, semtuvėliu sugauti kuo daugiau spalvotų kiaušinių, Kiškio trobelėje spalvinti, kurti ornamentus, ridenti kiaušinius. Šventės metu visi dalijosi geromis emocijomis.

10 Nuotraukos

PRIEŠMOKYKLINUKAI DALYVAUJA KONKURSE „2019 METŲ SAUGIAUSIA IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA

2019-04-09 Priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių" grupės vaikų komanda su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Aušra Pališaitiene dalyvavo konkurse „2019 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga". Jo metu vaikai atsakinėjo į klausimus bei atliko užduotis apie saugų eismą. Dalyvius džiugino ir linksmino veikėjas Amsis. 2019 metais, saugiausios ikimokyklinio ugdymo įstaigos vardą iškovojo lopšelio-darželio ,,Pasaka" vaikų komanda. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

8 Nuotraukos

ŽEMĖS DIENOS PAMINĖJIMAS ,,ĄŽUOLIUKE“

2019-13-26 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ Žemės dienos paminėjimas švenčiamas kiekvieną pavasarį. Tema ,,Mokomės mylėti tave, Žeme“ kūrybiškai įsipinė į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Teminės savaitės metu vaikai su pedagogaisdiskutavo apie ekologines problemas: kaip saugoti aplinką nuo šiukšlių, orą nuo dūmų, pievas nuo žolės deginimo. Stebėjo filmukus apie atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų panaudojimą. 2019-03-26 Vyresniųjų grupių vaikai savo žinias apie gamtą, jos saugojimą atskleidė lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ organizuotoje viktorinoje ,,Gamtos paslaptys “, kurioje dalyvavo ugdytinių komandos iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: ,,Nykštukas“, ,,Žilvinas“, ,,Gintarėlis“ ir ,,Ąžuoliukas“. Įstaigos pedagogės Milda Valantinienė–Saulė, Aušra Pališaitienė – Žemė paruošė įdomias užduotis komandoms: ,,Atspėti koks paukštis gieda, ,,Sudėti gėlės dėlionę , rūšiuoti šiukšles, įminti mįsles apie gyvūnus ir kt. Kiekviena komanda paruošė namų užduotis. Vaikai trumpomis inscenizacijomis atskleidė kaip saugoti, globoti ir neteršti gamtą. Viktorinos pabaigoje iš paruoštų raidžių trafaretų vaikai parašė laišką, kuriame ragino visus saugoti ir mylėti Žemę. Kovo 28 dieną ,,Boružėlių ir ,,Bitučių grupės pedagogai ir vaikai organizavo „Paukštelių sugrįžimo“ šventę, į kurią atkeliavo Pavasaris– auklėtoja Daiva Vaidžiūnienė, kuoduotoji Pempė – auklėtoja Niarutė Šiušienė ir visas būrys paukštelių. Pavasaris papasakojo vaikams apie grįžtančius paukščius, kodėl jiems reikia kelti inkilus, kokie paukščiai juose apsigyvena. Šventėje skambėjo dainos apie pavasarį, vaikai pamėgžiojo sugrįžusių paukščių balsus, klausėsi pasakos apie kregždes, žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius, dėliojo dėliones. Šventės pabaigoje Pavasaris ir Pempė pakvietė vaikus išeiti į lauką ir stebėti kaip bus įkelti inkilėliai parskridusiems paukšteliams. Kelti inkilus niekada nevėlu, o ypač džiugu, kai pro grupės langą galima išvysti medyje tupintį ir švilpaujantį varnėną.

12 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKE“ PRIEŠMOKYKLINUKŲ ŠAŠKIŲ VARŽYBOS“

2019-03-15 Jau tapo tradicija Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ kiekvieną pavasarį rengti šaškių varžybas. Ne išimtis ir šis pavasaris. Varžybose dalyvavo priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: ,,Ąžuoliukas“, ,,Gintarėlis“, ,,Nykštukas“, ,,Pasaka“, ,,Žilvinas“. Kiekvieną komandą sudarė du žaidėjai. Renginį vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogės Salomėja Dobromilskienė ir Aušra Pališaitienė, tapusios nuotaikingais personažais – Baltąja ir Juodąja damomis. Varžyboms teisėjavo ir komandas vertino kandidatas į sporto meistrus Palangos šachmatų čempionas ir klubo prezidentas Saulius Rackevičius. Prieš prasidedant varžyboms eilėmis ir dainomis, skirtomis Tėvynei-Lietuvai, dalyvius pasveikino lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai. Rungtyniavo penkios komandos. Džiugu buvo matyti susikaupusius, atsakingus, gebančius valdyti emocijas, natūraliai priimančius pralaimėjimą vaikus. Komandos buvo vertinamos balais. I-ąją vietą iškovojo ir daugiausia balų surinko lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ komanda (pedagogės Jolanta Jasaitė, Birutė Šiaulienė). II-ąją vietą iškovojo lopšelio-darželio ,,Pasaka“ komanda (pedagogė Dalia Latonienė), III-ąją – lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ komanda (pedagogės Ramunė Mončienė, Julija Archišina). Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė dalyvius apdovanojo diplomais, padėkomis, suvenyrais ir ,,saldžiomis“ dovanomis.

6 Nuotraukos

KONCERTAS PALANGOS MIESTO GLOBOS NAMŲ GYVENTOJAMS

2019-03-12 Kovo 11-oji Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kuri visada žymės naujo, kad ir sunkaus, bet nepriklausomo Lietuvos kelio pradžią. Jau 29-eri metai švenčiame šią dieną. Laukdami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos su vaikais kalbėjome apie pareigą, pagarbą savo gimtinei, tėveliams ir kitiems žmonėms. O kaip geriau išreikšti savo pagarbą ir dėkingumą, jei ne betarpišku bendravimu, šiltu žodžiu, daina, šokiu. Gero tikslo vedami Palangos lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” “Sraigelių” grupės ugdytiniai ir pedagogė Aušra Pališaitienė bei Trečiojo amžiaus universiteto moterų choro “Žara” dainininkės dovanojo savo eiles, dainas, šokius Palangos miesto Globos namų gyventojams. Juos paruošė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Vaikai neatsiliko nuo vyresniosios kartos dainininkių. Mažieji savo pasirodymą pradėjo žemaitišku pasakojimu apie Palangos vardo kilmę, kurį porino Jonas. Visi vaikai smagiomis dainelėmis šokiais džiugino senelius. Tėvynė didžiuojasi visais, kurie ją puošia savo gerais darbais, linksmumu, smalsumu ir skambiomis dainomis.

5 Nuotraukos

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ ,,ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO

2019-03-05 Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu siekiame išgąsdinti ir išvyti žiemą.. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Lopšelyje-darželyje Ąžuoliukas Užgavėnių dieną, su gera nuotaika į salę rinkosi persirengėliai: čigonai, raganos, velniai, ubagai ir kitokios neaiškios kilmės būtybės. Užgrojus muzikai, mušdamiesi į salę įvirto pagrindiniai veikėjai Lašininis (auklėtoja R. Budrytė), Kanapinis (auklėtoja L. Andriukevičienė). Atkeliavę personažai porino, kad per Užgavėnes reikia daug valgyti mėsos, nedirbti sunkių darbų ir smagiai pasilinksminti. Meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė kvietė vaikus padainuoti, pažaisti ir parungtyniauti kartu su Lašininiu ir Kanapiniu. Vėliau Lašininis su Kanapiniu tarpusavyje pradėjo rungtis, traukti virvę tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Vaikams buvo daug džiaugsmo, jie pritarė Kanapiniui, nes visi tikrai labai laukia pavasario. Šventės pabaigoje visi persirengėliai buvo pavaišinti kvapniais ir gardžiais blynais.

6 Nuotraukos

SVEIKATOS IR SPORTO SAVAITĖ

2018-05-28/31 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ organizuota sveikatos ir sporto savaitė. Sveikos gyvensenos darbo grupė parengė sveikatos savaitės renginių planą. Šios savaitės tikslas–saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą, skleisti sveikos gyvensenos principus bendruomenėje. Kiekvieną rytą vaikai rinkosi į rytmetinę mankštą lauke. Savaitę pradėjo pokalbiu ,,Kelionė į sveikatos šalįׅ“ – aiškinosi apie sveiką maistą, sveikatos piramidę, judėjimo reikšmę. Grupėse svečiavosi sveikatos priežiūros specialistė, kuri su vaikais kalbėjosi apie dantų priežiūrą, analizavo „Kas kenksminga, kas sveika dantukams?“ Vaikai ant didelio dantų muliažo su šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Sveikatos savaitės metu į veiklą su vaikais įsijungė priešmokyklinuko Beno tėvelis – M. Puškorius. Jis organizavo sportinius žaidimus, smagias užduotis, padedančius susipažinti su lauko teniso žaidimo elementais. Kiekviena diena buvo kupina žaidimų, teigiamų emocijų – klausantis linksmo koncerto, dalyvaujant išvykose prie jūros, į botanikos parką. Sveikatos savaitė užsibaigė sporto švente, kurioje Kakė Makė su draugais paruošė daug užduočių, linksmųjų estafečių. Po šventės vaikai vaišinosi melionų vėrinukais, gėrė vandenį ir dalinosi sporto šventės įspūdžiais.

19 Nuotraukos

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

2018-05-15 Kiekvieni metai atneša mums šią dieną – priešmokyklinukų išleistuves, kurios buvo organizuotos per šeimos dieną. Atsisveikindami su darželiu, priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“grupės vaikai su pedagogėmis Salomėja Dobromilskiene ir Aušra Pališaitiene paruošė vaidinimą ,,Peliuko dovana“. Artistai sekdami pasaką keliavo, dainavo, šoko, deklamavo, įveikė įvairias užduotis. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė įteikė kiekvienam išeinančiam iš darželio priešmokyklinio ugdymo programos baigimo diplomus, knygeles ir palinkėjo sėkmės mokykloje. Tėveliai džiaugėsi ir dėkojo darbuotojams už nuoširdų darbą vykdant ugdomąją veiklą, vertinant vaikų pastangas, ugdant jų savarankiškumą. Išleistuvių proga, darželiui buvo padovanotas rožės krūmas, kuris papildė rožyną, ir neleis pamiršti 18 priešmokyklinukų išleistų į mokyklą.

8 Nuotraukos

ŠEIMOS POPIETĖS ,,SEKU, SEKU PASAKĄ“

2018-05-16 Pavasaris gyvas ne tik atbundančia gamta, bet ir šventėmis. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė minėjo Tarptautinę šeimos dieną, kurios tema buvo ,,Seku, seku pasaką“. Suprasdami, kokia svarbi ši diena visiems šeimos nariams, į darželio grupių šventes rinkosi mamytės, tėveliai, močiutės, seneliai, broliukai, sesutės. Kiekviena šeima norėjo pasidžiaugti savo vaiko gebėjimais, jo individualumu. Pedagogai su vaikais parengė po pasaką per kurią atskleidė vaikų kalbos raiškumą, kūrybiškumą, įpynė daineles, šokius, žaidimus. Tėvų ir vaikų veiduose švytėjo šypsenos, juk tokios šventės dar labiau suartina šeimos narius, stiprina jų draugiškus santykius, gerina įstaigos ir šeimų bendradarbiavimą.

12 Nuotraukos

„Aš – šauniausias būsimas pirmokas“

2018-04-26 Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyko Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų konkursas „Aš – šauniausias būsimas pirmokas“, kurio tikslas atskleisti priešmokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus ir išrinkti šauniausią būsimą pirmoką. Konkurse dalyvavo du Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai – Kamilė Kaminskaitė ir Tauras Pavolis, lankantys priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupę. Vaikų pedagogės – Salomėja Dobromilskienė, Aušra Pališaitienė. Priešmokyklinukai puikiai pasirodė Talentų šou, teisingai atliko logines, kalbines, socialines užduotis. Džiaugiamės, kad Kamilei Kaminskaitei šis konkursas buvo ypač sėkmingas – ji laimėjo pirmąją vietą ir tapo konkurso ,,Aš – šauniausias būsimas pirmokas“ nugalėtoja.

6 Nuotraukos

KONKURSE ,,2018 METŲ SAUGIAUSIA IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA“ ,,ĄŽUOLIUKAS“ NUGALĖTOJAS

2018-04-10 ,,Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato organizuojamas konkursas ,,2018 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“, kuriame dalyvavo penkios priešmokyklinukų komandos iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: ,,Ąžuoliukas“, ,,Nykštukas“, ,,Žilvinas“, ,,Gintarėlis“, ,,Pasaka“. Konkurso tikslas – skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikus supažindinti su pagrindiniais Kelių eismo taisyklių reikalavimais, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus. Komandos parengė prisistatymus, įveikė sportines rungtis, teorinių ir praktinių žinių patikrinimą. Vaikai bendraudami su policijos pareigūnais, atsakinėdami į klausimus, parodė savo išmonę, dėmesį, pastabumą. Neliko nepastėbėti ir tėveliai. Policijos pareigūnai prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų kovo 20-30 dienomis vykdė prevencinę veiklą, kurios metu tikrino ar tėvai vaikus atveža į ugdymo įstaigą nepažeisdami Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Reido metu prie ,,Ąžuoliuko“ nustatytas tik vienas pažeidimas. Daugiausia emocijų ir džiaugsmo renginio eigoje sukėlė policijos draugo šuniuko Amsio pasirodymas. Vaikai noriai bendravo su mielu bičiuliu, žaidė, šoko, lenktyniavo. Konkurso pabaigoje komisija paskelbė rezultatus ir džiugią naujieną – 1 vietą užėmė lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“, 2 vietą lopšelis-darželis ,,Pasaka“, 3 vietą – lopšelis-darželis ,,Žilvinas“. Nugalėtojams policijos paregūnė J. Rinkevičienė įteikė diplomą, pereinamąją taurę ir lentelę žyminčią, kad ,,Ąžuoliukas“ – ,,2018 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“. Vaikai gavo ir po asmeninę dovaną – šuniuką Amsį, kuprinę, kurioje buvo įvairių gėrybių. Visa darželio bendruomenė džiaugiasi šiuo laimėjimu ir dėkoja priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės vaikų komandai, atstovavusiai įstaigą bei pedagogėms Aušrai Pališaitienei, Salomėjai Dobromilskienei.

11 Nuotraukos

PRAMOGA ,,VELYKĖLĖS ATKELIAVO“

2018-04-09 Atgimusi gamta padovanojo pačią gražiausią pavasario šventę – šv. Velykas. Laukdami Velykų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė puošė, gražino įstaigos aplinką, grupes, koridorius. Į pavasariškai papuoštą salę Velykų bobutė (auklėtoja L. Andriukevičienė) ir kiškelis (auklėtoja R. Vainorė) sukvietė visų grupių vaikus pasidžiaugti mažosiomis velykėlėmis, paridenti margučius. Velykų bobutė supažindino vaikus su Velykų šventės tradicijomis, pasekė pasaką kaip atsirado paprotys dažyti kiaušinius, o kiškelis papasakojo vaikams, kaip miške panaudodami gamtinę medžiagą jie nudažo kiškučiams margučius. Vaikai deklamavo eilėraščius, minė mįsles, dainavo daineles, žaidė muzikinius žaidimus, dalyvavo estafėtėse. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika. Šventės pabaigoje Velykų bobutė ir kiškelis visoms grupėms padovanojo po auksinį kiaušinį ir pakvietė į lauką ridenti margučių.

17 Nuotraukos

„PASAKOS“ TEATRŲ FESTIVALIS 2018

2018-03-27 Lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ dalyvauja respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Pasakos“ teatrų festivalis 2018, kurį organizavo Palangos lopšelis-darželis ,,Pasaka“. Festivalio tikslas skatinti ir puoselėti komunikacijos pobūdžio veiklą – vaidybą, padėti vaikui pasitikėti savimi bei savo gebėjimais, išreikšti jausmus judesiu bei žodžiu. ,,Pasakos“ teatrų festivalyje ,,Ąžuoliuko“ priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės (6-7 m.) vaikai su pedagoge Salomėja Dobromilskiene pristatė pasaką ,,Eglė žalčių karalienė“, o ,,Boružėlių“ grupės (5-6 m.) ugdytiniai su auklėtojomis Raimonda Vainore ir Daiva Vaidžiūniene parengė pasaką ,,Jūratė ir Kastytis“.Žaidimus, muziką spektaliukams parinko meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė.

10 Nuotraukos

ŠVENTINĖS POPIETĖS ,,TAI BENT ŠEIMYNĖLĖ“

2017-05-15/19 Šeima. Toks mielas ir šiltas žodis. ,,Geri tėvai savo vaikams suteikia ir šaknis ir sparnus. Šaknis – tam, kad vaikai visada žinotų, kur yra jų namai, ir sparnus – kad nuskristų ir išbandytų tai, ką namuose išmoko.“ (Jonas Edwardas Salkas). Šeimos diena lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ buvo švenčiama visą savaitę. Tėveliai, mamytės, močiutės dalyvavo vaikų ir jų pedagogų parengtose koncertinėse programose. Smagu buvo stebėti visų grupių vaikų šventines popietes - ,,Skruzdėlyčių“, Sraigelių“, ,,Boružėlių“, Bitučių“, ,,Vėžliukų“, ,,Žiogelių“. Užaugę, sustiprėję vaikai pasiruošę keliauti - vieni į darželio, kiti į priešmokyklinio ugdymo grupę, o priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai jau į mokyklą. Tėvų ir vaikų veiduose švytėjo šypsenos, džiugu matyti savo vaikus dainuojančius, šokančius, žaidžiančius ir patiems įsijungti į šventinę programą, pasidžiaugti vaikų sukurtais darbais ,,Mano šeima“.

23 Nuotraukos

KONKURSAS ,,AŠ - ŠAUNIAUSIAS BŪSIMAS PIRMOKAS“

2017-05-03 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ vyko renginys ,,Aš - šauniausias būsimas pirmokas“, kuriame dalyvavo priešmokyklinukai iš visų Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytinis Artūras Stratkauskas taip pat išmėgino savo jėgas šiame konkurse. Berniukas puikiai pasirodė ,,Talentų šou“ , atskleidė savo gebėjimus futbolo srityje, aktyviai sprendė kalbines, matematines, socialines užduotis. Šauniausias būsimas pirmokas išrinktas iš lopšelio-darželio ,,Nykštukas“, o Artūras Stratkauskas kaip ir kiti priešmokyklinukai apdovanotas padėkos raštu už gerą pasirodymą konkurse.

4 Nuotraukos

VELYKINĖ ŠVENTĖ

2017-04-18 ,,Ąžuoliuke“ vyko Velykinė šventė ,,Velykų bobutės pyragai“. Šiai šventei ruošėmės iš anksto: pridažę su auklėtojomis ir tėveliais kiaušinių, vaikai kieme papuošė ,,Velykų medį“ bei įvairiais ornamentais išdabino didįjį Velykų kiaušinį. Po Velykų, vaikai nešini pačiais gražiausiais margučiais sugužėjo į salę, kur juos pasitiko ,,Velykų bobutė“ (auklėtoja Laimutė Andriukevičienė) ir ,,Kiškis“ (auklėtoja Nijolė Malakauskienė). Šventėje buvo žaidžiami žaidimai, skambėjo dainos, eilėraščiai apie Velykas. Vaikai ne tik žaidė, bet turėjo atsakyti į ,,Velykų bobutės“ pateiktus klausimus apie kiaušinių dažymą, jų spalvas, ridenimą. ,,Kiškis“ pakvietė vaikus dalyvauti sportinėse estafetėse. Šventės pabaigoje ,,Velykų bobutė“ ir ,,Kiškis“ visiems vaikams padovanojo vaišių ir pakvietė į lauką ridenti kiaušinių.

11 Nuotraukos

KONKURSAS ,,SAUGIAUSIAS 2017 METŲ DARŽELIS“

2017-04-12 Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos bei Palangos miesto policijos komisariato organizuojamas konkursas ,,Saugiausias 2017 metų darželis“. Dalyvavo 5 priešmokyklinukų komandos iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: „Žilvinas“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“ ir „Sigutė“. Visų įstaigų dalyviai išradingai prisistatė, atsakinėjo į klausimus saugumo tema, lenktyniavo sportinėse estafetėse, kuriose buvo svarbus ne tik greitis, dėmesys, bet ir puikus saugaus eismo išmanymas. Komandos apdovanotos padėkomis. Pagrindinį prizą laimėjo Palangos lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ priešmokyklinukų komanda.

6 Nuotraukos

ŠAŠKIŲ TURNYRAS

2017-03-09 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupėje įvyko šaškių turnyras. Ugdytiniai tikrino savo jėgas prie šaškių lentų. Draugiškų varžybų metu buvo išrinkti geriausiai šaškėmis žaidžiantys vaikai – Ernestas Kvietkus, Gustas Mosteikis, Donatas Puidokas. Visus dalyvius priešmokyklinio ugdymo pedagogės Salomėja Dobromilskienė, Aušra Pališaitienė, direktorė Rūta Regina Lukaitienė apdovanojo padėkos raštais, o nugalėtojus ir šokoladiniais medaliais.

10 Nuotraukos

SVEIKATOS SAVAITĖS AKIMIRKOS

2016-05-23/27 PALANGOS LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,ĄŽUOLIUKAS“ ORGANIZUOTA SVEIKATOS SAVAITĖ, KURIOS METU VAIKAI SU PEDAGOGAIS ANALIZAVO SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĘ, DISKUTAVO APIE KULTŪRINIŲ HIGIENINIŲ ĮGŪDŽIŲ, JUDĖJIMO, MANKŠTOS SVARBĄ VAIKO AUGANČIAM ORGANIZMUI. KIEKVIENĄ DIENĄ BUVO ORGANIZUOJAMA VIS KITA VEIKLA- ESTAFETĖS, RITMINIAI ŠOKIAI, FUTBOLAS, IŠVYKA Į PALANGOS SPORTO ARENĄ. SVEIKATOS SAVAITĘ UŽBAIGĖME SPORTO ŠVENTE, KURIĄ ORGANIZAVO PERSONAŽAI-AUKLĖTOJOS – ,,KIŠKIS“ N. ŠIUŠIENĖ, ,,MEŠKUTIS“ A. PALIŠAITIENĖ, ,,LAPĖ“ V. JAŠINSKIENĖ, ,,VILKAS“ R. BUDRYTĖ. ŠVENTĖS PERSONAŽAI NUKREIPĖ VAIKUS Į SPORTINIŲ UŽDUOČIŲ AIKŠTELES. DALYVAUDAMI ESTAFETĖSE, SPORTUODAMI VAIKAI PATYRĖ DAUG DŽIAUGSMO, PAJAUTĖ KOMANDINĘ DVASIĄ, NES KARTU DALYVAVO IR TĖVELIAI. ŠVENTĖS PABAIGOJE VISOS KOMANDOS BUVO APDOVANOTOS RAUDONŠONIAIS OBUOLIAIS.

20 Nuotraukos

ŠEIMOS DIENOS PAMINĖJIMAS

2016-05-18/19 ŠEIMA YRA PIRMOJI IR PAGRINDINĖ ŽMOGAUS UGDYMO INSTITUCIJA, O DARŽELIS TIK PAGALBININKAS, PARTNERIS AUGINANT MAŽUS DAIGELIUS. SUPRASDAMI, KOKIA SVARBI ŠI DIENA VISIEMS ŠEIMOS NARIAMS, Į DARŽELIO SALĘ RINKOSI NE TIK VAIKUČIAI, MAMYTĖS, TĖVELIAI, BET IR MOČIUTĖS, SENELIAI, BROLIUKAI, SESUTĖS. PAČIUS GRAŽIAUSIUS ŽODŽIUS, DAINAS, ŠOKIUS VAIKAI SKYRĖ SAVO BRANGIAUSIEMS ŽMONĖMS.

9 Nuotraukos

ŠV. VELYKŲ AKIMIRKOS

2016-03-29 PAVASARĖJANČIAIS LAUKAIS, SU GERVIŲ KLYKSMU PRO BALTĄ BERŽĄ VERKIANČIA SULA, ATBUNDA ŽEMĖ, SKELBIANTI PAVASARĮ IR ŠV. VELYKŲ ŠVENTĘ. LAUKDAMI VELYKŲ VAIKAI MOKĖSI SŪPUOKLINIŲ DAINŲ, MARGUČIŲ DAŽYMO TECHNIKŲ, PRAŠYMO ORACIJŲ. Į GRUPIŲ DURIS PASIBELDĖ ,,KIŠKELIS“ MENINIO UGDYMO MOKYTOJA N. PETRAUSKIENĖ IR ,,VELYKŲ BOBUTĖ“ AUKLĖTOJA D. VAIDŽIŪNIENE, NEŠINA PILNĄ PINTINĘ VELYKINIŲ IR ŠOKOLADINIŲKIAUŠINIŲ, KURIUOS PADĖJO DAŽYTI KIŠKUČIAI ĮVAIRIOMIS SAMANĖLĖMIS, ŽOLELĖMIS. ,,KIŠKUTIS“ SU ,,VELYKŲ BOBUTE“ SVEIKINO VAIKUS SULAUKUS PAVASARIO ŠVENTĖS, ŽAIDĖ, DAINAVO, SUPOSI, RIDENO KIAUŠINIUS.

5 Nuotraukos

,,GANDRO“ ŠVENTĖ

2016-03-25 MAŽIEJI ,,ĄŽUOLIUKO“ UGDYTINIAI RINKOSI Į ,,GANDRO“ ŠVENTĘ, KURIOJE SKAMBĖJO NUOTAIKINGOS DAINELĖS APIE PAVASARĮ, EILĖRAŠČIAI APIE MOTULĘ ŽEMĘ, PAUKŠTELIUS. SU BUNDANČIA GAMTA VAIKUS SVEIKINO ŠVENTĖS ORGANIZATORĖS ,,GANDRAS“ AUKLĖTOJA RIMA BUDRYTĖ, ,,PEMPĖ“ AUKLĖTOJA RITA NAZAROVIENĖ BEI MENINIO UGDYMO MOKYTOJA NIJOLĖ PETRAUSKIENĖ. ŠVENTĖS PABAIGOJE ,,GANDRAS“ PAKVIETĖ VISUS VAIKUS IŠEITI Į KIEMĄ IR PASIŽIŪRĖTI KAIP BUS ĮKELTI NAUJIEJI INKILĖLIAI, KURIUOSE SAVO NAMELIUS SURAS PARSKRIDĘ PAUKŠTELIAI.

10 Nuotraukos

ŠEIMOS DIENOS ŠVENTĖS

2015-05-13/14 NUOSTABIAUSIA, KĄ TURIME GYVENIME, YRA ŠEIMA. ŠEIMA YRA SAUGUMO IR LAIMĖS VIETA, TAI ARTIMIAUSI ŽMONĖS, SU KURIAIS NORIME BŪTI KARTU. GRAŽIAUSIOS ŠVENČIŲ AKIMIRKOS SU ,,BORUŽĖLIŲ“, ,,VĖŽLIUKŲ“, ŽIOGELIŲ“, ,,BITUČIŲ“ GRUPIŲ VAIKAIS IR JŲ ŠEIMOS NARIAIS

16 Nuotraukos

VIEŠNAGĖ KRETINGOS LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,VOVERAITĖ“

2015-05-14 PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI SU MENINIO UGDYMO MOKYTOJA N. PETRAUSKIENE DALYVAVO RENGINYJE ,,KOL KRAPŠTIES BENT VEINS ŽEMAITIS, LIEKS TEKENE SOSIRAITE“

4 Nuotraukos

 FESTIVALIS ,,DAINUOJANTYS MOKYTOJAI 2015“

2015-04-17 TREČIAJAME DAINUOJANČIŲ MOKYTOJŲ FESTIVALYJE LOPŠELIO-DARŽELIO „ĄŽUOLIUKAS“ ANSAMBLIS „GILĖ“ PELNĖ GARBINGĄ „DAINŲ DAINOS“ NOMINACIJĄ (VADOVĖ - MUZIKOS MOKYTOJA METODININKĖ N. PETRAUSKIENĖ.

4 Nuotraukos

SVEČIUOSE VELYKŲ BOBUTĖ IR ŠARKA PATARŠKA

2015-04-06 ,,ĄŽUOLIUKO“ VAIKUS APLANKĖ VELYKŲ BOBUTĖ IR ŠARKA PATARŠKA, KURIOS PAPASAKOJO DAUG ĮDOMIŲ ISTORIJŲ APIE KIAUŠINIŲ DAŽYMĄ, SPALVŲ REIKŠMĘ, PASUPO VAIKUS, UŽDAVĖ DAUGYBĘ UŽDUOČIŲ BEI PAMOKĖ ĮVAIRIŲ ŽAIDIMŲ. ŠVENTĖS METU VAIKAI SAVO IŠMARGINTAIS KIAUŠINUKAIS PAPUOŠĖ DIDĮJĮ KIAUŠINĮ. VISIEMS BUVO SMAGU IR LINKSMA.

4 Nuotraukos

VIKTORINA ,,MOKOMĖS MYLĖTI TAVE, ŽEME“

2015-03-20 TRADICINĖJE VIKTORINOJE, SKIRTOJE ŽEMĖS DIENAI PAMINĖTI DALYVAVO SVEČIAI IŠ PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,GINTARĖLIS“, ,,PASAKA“ BEI KRETINGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,VOVERAITĖ“ UGDYTINIAI. VIKTORINĄ ORGANIZAVO ,,BORUŽĖLIŲ“ GRUPĖS AUKLĖTOJOS V. JAŠINSKIENĖ IR N. MALAKAUSKIENĖ. VAIKAI KELIAVO PO GAMTOS PASAULĮ, ŽAIDĖ ŽAIDIMUS, SPĖJO MĮSLES APIE MEDŽIUS, DĖLIOJO ĮVAIRIAS DELIONES. ATKELIAVĘ ,,KONTEINERIUKAI“ PAMATĖ, KAD VAIKAI NET SU DAINA MOKA RŪŠIUOTI ŠIUKŠLES. IŠKELIAUDAMI KVIETĖ VISUS KIBTI Į ŠIĄ VEIKLĄ IR PRIMINĖ - POPIERIŲ RŪŠIUOSI – MEDĮ IŠSAUGOSI. “. VAIKŲ ŽINIAS VERTINO - ,,ĄŽUOLAS“ IR ,,GILĖ“.

15 Nuotraukos

ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

LOPŠELYJE – DARŽELYJE „ĄŽUOLIUKAS“ JAU TAPO GRAŽI TRADICIJA KOVO 11-ĄJĄ – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI ORGANIZUOTI ŠAŠKIŲ TURNYRĄ. PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGĖS NIARUTĖ ŠIUŠIENĖ IR SALOMĖJA DOBROMILSKIENĖ SURENGĖ DRAUGIŠKAS TARPINSTITUCINES ŠAŠKIŲ VARŽYBAS TARP LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ IR ,,GINTARĖLIS“ UGDYTINIŲ. KETURIOS UGDYTINIŲ KOMANDOS PRADĖJO DRAUGIŠKĄ ŠAŠKIŲ. TURNYRĄ. GERIAUSIAI SEKĖSI SVEČIAMS. KOMISIJA IŠAIŠKINO NUGALĖTOJUS, APDOVANOJO DIPLOMAIS IR "SALDŽIAISIAIS" MEDALIAIS. VARŽYBOSE DALYVAVO IR TĖVELIAI.

8 Nuotraukos