Ruduo

Spalvinga rudenėlio šventė Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“

Spalio 24 d. popietę Palangos l/d „Ąžuoliukas‘‘ vyko rudenėlio šventė „Krenta lapai pamažu, rudenėli, kaip gražu‘‘. Pilnomis pintinėmis rudens gėrybių, su gera nuotaika vaikai, mokytojos ir tėveliai rinkosi į šventę. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Jūratė Stončienė (rudenėlis), Julija Valančienė (baravykas), Raimonda Vainorė (vėjas), meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė nuotaikingu teatralizuotu pasirodymu įtraukė visus į šventės sūkurį. Vaikai, linksmai nusiteikę, su spalvotais lapeliais rankose, dainavo, šoko, deklamavo. Šventė vaikams suteikė daug gerų emocijų. Jai pasibaigus, su džiugia nuotaika, ugdytiniai keliavo į savo aikšteles, kur vyko kūrybinės dirbtuvės „Kuriam paveikslus iš rudens gėrybių“. Dėkojame mūsų mokytojoms už nuoširdų darbą ir kūrybiškumą.

8 Nuotraukos

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ judumo savaitė kartu su policijos bičiuliu Amsiu ir Palangos sporto centru

Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“. Tai didžiausia tvaraus judėjimo skatinimo kampanija pasaulyje. Šių metų iniciatyvos tema – taupykime energijos išteklius, tad visą savaitę įstaigos bendruomenę ir ugdytinių tėvelius raginome keliauti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ir kt. Judumo savaitę buvo organizuojamos įvairios aktyvios veiklos. Kas rytą, aktyviai ir linksmai nusiteikę į rytinę mankštą ,,Su mankšta, mano nuotaika gera“ skubėjo visa bendruomenė, ugdytiniai ir jų tėveliai. Mankštas vedė, „Žiogelių“, ,,Bitučių“, ,,Sraigelių“ ir ,,Boružėlių“ grupių tėveliai. Pirmadienį vaikai savo vikrumą, greitį ir ištvermę pasitikrino sportiniuose žaidimuose ,,Sportuoju ir augu sveikas“. Ugdytiniai dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose: bėgo per kliūtis, jojo žaisliniu žirgu, mėtė kamuoliukus į krepšius, rideno kamuolius ir kt. Kiekvienas stengėsi kuo greičiau ir geriau atlikti užduotis. Antradienį ,,Ąžuoliuko“ bendruomenė kartu su visuomenės sveikatos specialiste Gintare Glinkskaite žingsniavo aplink darželį. Žygio tikslas - 100 žingsnelių aplink darželį buvo pasiektas. Trečiadienį ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir ,,Sraigelių“ vaikai, kartu su mokytojomis ir muzikos mokytoja smagiai nusiteikę keliavo į Palangos Birutės parką. Parke vaikai žaidė sportinius žaidimus ,,Ten kur gamta, ten sveikata“. Ši sportinė pramoga ne tik paskatino aktyviai pajudėti, bet ir suteikė gerą nuotaiką, džiaugsmą, skatino pozityvius tarpusavio santykius. Ketvirtadienį darželyje svečiavosi Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Paulina Rulevičė ir policijos bičiulis Amsis. Jie vaikams papasakojo, kaip reikia saugiai nukeliauti į darželį, priminė apie atšvaitų dėvėjimą tamsiuoju paros metu. Amsis pasidžiaugė, kad vaikai žino ką reiškia šviesoforo spalvos. Visi vaikučiai gavo dovanų po atšvaitą, bet labiausiai vaikams patiko šokti ir išdykauti su Amsiu. Rugsėjo 22 – ąją judumo savaitė finišavo su ,,Ąžuoliukų sportiada“ Palangos sporto centre. Išradingos mokytojos ir sporto centro darbuotojai parengė įvairiausių užduočių, estafečių, sportinių žaidimų, pramogų. Jų metu vaikai tobulino fizines savybes, gebėjimą laimėti ir patirti nesėkmę. Vaikai grįžo pavargę, bet kupini įspūdžių. Judumo savaitė skatino fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, suteikė daug džiaugsmo, pakilios nuotaikos ir bendrystės. Džiaugiamės, kad Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsitraukė į savaitės veiklas. Aktyvus judėjimas ne tik pramoga, bet ir didelė nauda sveikatai. Sportuokime ir būsime sveikesni. Parengė Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vyresnioji mokytoja Raimonda Vainorė

4 Nuotraukos

TOLERANCIJOS DIENA

2022 m. lapkričio 16 d. įstaigos mokytojai su vaikais prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos. Ugdytiniai grupėse aptarė žodžio ”Tolerancija” prasmę. Aiškinosi koks yra tolerantiškas žmogus. Manome, kad kuo anksčiau vaikai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, tačiau mes turime gerbti ir priimti juos tokius, kokie yra. Grupėse mokytojai su vaikais stebėjo animacinį filmą ” Bjaurusis ančiukas”, skaitė pasakas bei apsakymus draugystės tema. Visų grupių ugdytiniai, panaudodami įvairias antrines žaliavas kūrė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – namą.

9 Nuotraukos

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

Atskubėjęs ruduo padovanojo daug šiltų dienų, spalvotų akimirkų ir rudens gėrybių – tik spėk grožėtis. 2022 m. spalio 13-21 dienomis visų grupių ,,Skruzdėlyčių“, ,,Boružėlių“, ,,Bitučių“ , ,,Žiogelių“ , ,,Sraigelių“ ugdytiniai su mokytojais kvietė tėvelius pakeliauti rudens takeliais ir aplankyti rudens gėrybių stoteles – daržą, sodą, mišką. O jose laukė kiškiai, ežiukai, voveraitės su užduotimis. Mažieji smalsuoliai sprendė įvairius galvosūkius apie medžius, grybus, daržoves , vaisius, bandė nusakyti jų skonį, pavadinimą. Dainose, žaidimuose, eilėraščiuose atsispindėjo svarbiausi rudens požymiai: išskrendantys paukščiai, krentantys lapai, lietūs, vėjai… Tėveliai džiaugėsi švente ir aktyviai įsijungė į vaikų ir mokytojų parengtą programą. Vaikai šoko, tėveliai grojo įvairiais instrumentais, minė mįsles, kartu su vaikais dalyvavo linksmosiose estafetėse, žaidimuose. Didžiausio pasisekimo susilaukė šokis ,,Obuoliai, obuoliai ir kriaušės”, kurio sukūryje sukosi tėčiai, mamos, seneliai ir vaikai. Rudeninės šventės visiems kiekvienoje grupėje paliko gražias ir nuotaikingas akimirkas.

13 Nuotraukos

IŠVYKA Į ŽIRGYNĄ

2022 m. spalio 13-14 dienomis Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo ,,Bitučių“ ir priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių grupių ugdytiniai vykdydami projektą ,,Kuo užaugęs būsiu“ su mokytojomis Daiva Vaidžiūnienė, Aušra Pališaitiene keliavo į netoli Palangos įsikūrusį žirgyną ,,Zigmo žirgai“. Žirgyne vaikus pasitikusi instruktorė Ugnė susipažindino su žemaūgiais poni arkliukais, kurių aukštis neviršija 1,48 m, jų kojos trumpesnės, puresnė žemę siekianti uodega ir pasišiaušę karčiai. Visi norėjo paglostyti, apžiūrėti šiuos puikius gyvūnus. Susipažinę su dviem poni arkliukais ugdytiniai iškeliavo pajodinėti. Po pramogos mažieji keliautojai susipažino su žirgais, besiganančiais pievoje bei esančiais arklidžių garduose. Vaikai atvežė lauktuvių – obuolių, morkų ir patys bandė šiais skanėstais juos pavaišinti. Instruktorė Ugnė papasakojo vaikams, kad žirgai yra smalsūs ir žmonėms draugiški gyvūnai. Jiems viskas įdomu, jie nori dalyvauti, matyti. Žirgas atskiria balsą, kvapą, jis jaučia žmogų ir atpažįsta tą, kuris jį myli ir prižiūri. Žirgyne dirbantys darbuotojai turi daug darbo, nes žirgams reikalinga didžiulė priežiūra – kasdien turi būti valomi gardai, žirgai šukuojami, vedžiojami, šeriami – žole, šienu. Ugdytiniai sužinojo, kad kiekvienas žirgas kaip ir žmonės turi savo charakterį. Jie viską supranta, ir jiems nesvarbu nei ką tu veiki, nei kaip atrodai. Žirgams svarbu, kaip tu su jais elgiesi, jie už tai tave ir vertina – pasakojo instruktorė Ugnė. Grįžę į įstaigą ugdytiniai piešė žirgus, pasakojo patirtus įspūdžius ir su mokytojais aptarė žirgininkystės darbuotojo profesijos privalumus.

20 Nuotraukos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Kiekvienais metais 2022 m. rugsėjo 16-22 dienomis Europos šalyse vyksta Europos judumo savaitės renginiai, į kuriuos įsijungė ir Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas bendruomenė. Judėjimas – maloni ir džiugi veikla vaikams, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Penktadienį judumo savaitė prasidėjo bėgimu apie darželį. Vėliau kiekvieną rytą ugdymo įstaigos kieme rytais vyko mankštos, kurios kvietė visus didelius ir mažus pradėti dieną žvaliai. Mankštas organizavo ne tik mokytojos , bet į jų pravedimą įsijungė ir ,,Bitučių” grupės ugdytinio Arono tėvelis Deividas, kuris labai žaismingai pravedė vaikams mankštą. Vyresniųjų grupių ,,Bitučių“, ,,Sraigelių“, ,,Boružėlių“ ugdytiniai su mokytojais, pirmadienį keliavo į Palangos sporto centrą. Ten vaikai dalyvavo renginyje ,,Noriu augti sveikas ir vikrus“. Sporto centre vaikai susipažino su Palangos miestą, Lietuvą garsinančių sportininkų nuotraukomis, jų veikla, apdovanojimais, pabuvojo treniruoklių salėje. Antradienį priešmokyklinukai su mokytoja D. Vaidžiūniene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Z. Paulikiene keliavo į Palangos miesto policijos komisariatą, susitiko su Palangos miesto policijos bendruomenės pareigūne J. Rinkevičiene, kuri papasakojo vaikams apie policininko profesiją bei visi kartu prisiminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, važiuojant automobiliu, pasiklydus. Trečiadienį priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytoja A. Pališaitiene, meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene su kitų Palangos ikimokyklinių ugdymo įstagų priešmokyklinukai keliavo prie jūros ir įsijungė į Palangos lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ organizuotą sportinį renginį ,,Draugystės sportiada“.Vaikai dalyvavo sportinėse estafetėse, kūrė paveikslus panaudodami gamtinę medžiagą, bendravo ir patyrė daug teigiamų emocijų. Judumo savaitės metu lauko aikštelėse netrūko sportinių žaidimų: vaikai važinėjosi dviratukais, paspirtukais, žaidė futbolą, krepšinį. Tėveliai buvo kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar riedučiais. Trečiadienio diena jaunesniojo amžiaus vaikams buvo labai džiugi, nes juos aplankė policijos bičiulis Amsius ir Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, kurie vaikams priminė apie saugų elgesį gatvėje. Vaikai apžiūrinėjo aprangas ir priemones, kurias pareigūnai naudoja įvykių metu. Po renginio vaikams įteikė dovanų, o policijos bičiulis Amsius visiems linkėjo visada būti drausmingiems ne tik gatvėje, bet ir kieme. Ketvirtadienį judumo savaitę užbaigėme diskoteka. Vaikus ir darbuotojus linksmino dainininkai atvykę iš Šiaulių su nuotaikinga programa ,,Trys pelytės“. Smagiai pajudėjo ne tik vaikai, bet ir darbuotojai. Europos judumo savaitės renginiai buvo puiki proga net patiems mažiausiems pajusti ėjimo pėsčiomis, važiavimo dviračiu ar paspirtuku teikiamą visokeriopą naudą bei džiaugsmą. Judėjimas stiprino tarpusavio draugystę, suteikė malonių, džiugių emocijų.

37 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OJI – MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Rugsėjo 1-ąją nuo pat ankstaus ryto su gėlėmis rankose vaikai su tėveliais skubėjo į darželį. Vieni vaikai drąsiai žengė pro darželio vartus, o kitiems ir ašarėlė nuriedėjo. Kieme skambėjo linksma muzika, pasakų personažai pasitiko vaikus ir kvietė dalyvauti loterijoje, kurios bilietai buvo laimingi – vanilinis ledas ir pramoga ant batutų. Grupėse susitiko su draugais, mokytojais, dalyvavo ,,Ryto rato“ veikloje, vaišinosi ledais, o išbėgę į kiemą pramogavo ant batutų.

10 Nuotraukos

TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) inicijuoja tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Į šią gražią iniciatyvą įsijungė ir Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” vaikai su mokytojais. Ugdytiniai kartu su mokytojais siekė išsiaiškinti žodžio Tolerancija reikšmę, aptarti – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje. Vaikai buvo skatinami piešti piešinius, daryti koliažus, aplikuoti, kurti maketus Tolerancijos miesto tema.

9 Nuotraukos

,,GAISRAS DARŽELYJE”

2021-10-06 Palangos lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ buvo surengtos evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti ugdytinių ir darbuotojų evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą kilus gaisrui. Pratybų metu gaisro židinys imituotas priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės miegamajame. Gaisrą pastebėjusi auklėtojo padėjėja skubiai informavo administraciją – Mokyklos direktorių, direktoriaus pavaduotoją ūkio reikalams. Visi darželio vaikai, mokytojai bei darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per atsarginį evakuacinį išėjimą ir susirinko ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytoje vietoje – sporto aikštelėje. Ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo, kaip naudotis gaisriniais gesintuvais, supažindino visus su gais-rine technika ir įranga. Mokytojai turėjo galimybę praktiškai užgesinti tariamą gaisrą gesintuvu, o vaikai apžiūrėti gelbėtojų gaisrinį automobilį iš vidaus. Ugniagesiai maloniai bendravo su vaikais, noriai atsakinėjo į jų pateiktus klausimus, leido pasimatuoti ugniagesio aprangą, šalmą. Didžiausią įspūdį vaikams padarė ugniagesių gebėtojų paleista vandens srovė iš gaisrinės mašinos. Šios pratybos parodė, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui geba vykdyti nurodymus ir tinkamai elgtis evakuacijos metu.

12 Nuotraukos

MOLIŪGĖLIO GIMTADIENIS

2021-10-14 Palangos lopšelyje- darželyje ,,Ąžuoliukas”, kaip ir kasmet nuaidėjo derliaus šventė ,,Rieda dunda moliūgėliai”. Šiemet į įstaigą, tėvelių pagalba moliūgėlių pririedėjo labai daug. Visiems užteko veiklos kol buvo sukurti įspūdingų nuotaikų moliūgai, kurie papuošė lauko įstaigos erdves. Visus į gražų būrį susirinkti ir kartu smagiai atšvęsti savo gimtadienį sukvietė Moliūgas – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Stončienė. Kiekviena grupė, padedant meninio ugdymo mokytojai Nijolei Petrauskienei, stengėsi kuo išradingiau pristatyti savo pasirinktą daržovę, ją apibūdinti dainomis kaip reikalingiausią ir daugiausiai turinčią vitaminų. Šventės kaltininkas visoms pasirodžiusiems daržovėms įrodinėjo, kad jis pats didžiausias vitaminų šaltinis. Į moliūgo puotą atskubėjo ir margaspalvis ,,Rudenėlis” – priešmokyklinio ugdymo mokytoja Salomėja Dobromilskienė, kuri kartu su vaikais žaidė, šoko, dainavo, klausėsi lietučio barbenimo, “šlavė” lapus. Rudenėlio šventę vainikavo spalvingas burbulų šou. Vaikai linksmai ir aktyviai praleido laiką, patys galėjo pabandyti padaryti ne tik mažus, bet ir didelius muilo burbulus bei pasivaišinti moliūgo vėrinukais.

21 Nuotraukos

EBRU MENAS – TAPYBA ANT VANDENS

2021-09-15 Vykdant projektą ,,Vandenėlis stebuklingas – visiems žemėj reikalingas” vyresniųjų ,,Žiogelių” ir ,,Sraigelių” grupių vaikams buvo organizuota edukacinė veikla ebru menas – tapyba ant vandens. Ebru meno technikai yra naudojamos tik natūralios, žmogui ir aplinkai nekenksmingos priemonės. Dažai išgaunami iš gamtos, jiems intensyvumo suteikiama įlašinant dažniausiai jaučio tulžies. Šie dažai padengia Ebru indą, kuris pripildomas vandens sumaišyto su jūros dumbliais. Toliau specialių teptukų ir lazdelių pagalba formuojami raštai. Tad belieka tik ant vandens paviršiaus ištiesti popieriaus lapą ir ant jo persikelia unikalus savomis rankomis, per labai trumpą laiką sukurtas paveikslas. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą, išlaisvina jausmus, ugdo kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi. Edukacinės veiklos metu, vaikai, atidžiai išklausę mokytojos aiškinimus apie šią piešimo techniką, susipažino su vandens savybėmis, priemonėmis reikalingomis piešimui ant vandens. Vėliau kibo į veiklą. Pasirinko tris labiausiai patinkančias spalvas, teptuko pagalba taškavo vandenį, specialiomis ,,šukomis”, lazdelėmis margino piešinį. Visi ugdytiniai džiaugėsi savo piešiniais, jų raštų ir spalvų įvairove. Visi vaikų kūrybiniai darbai išeksponuoti parodoje.

18 Nuotraukos

BALTIJOS JŪROS DIENOS PAMINĖJIMAS

2021-09-03 Pirmąjį rugsėjo šeštadienį švenčiama Baltijos jūros diena. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” darbuotojai su vaikais taip pat paminėjo šią dieną. Atkeliavęs jūrų valdovas ,,Neptūnas” priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pališaitienė papasakojo apie Baltijos jūros gelmių taršą, kvietė visus prisidėti prie Baltijos jūros išsaugojimo. Vaikai su mokytojomis palinkėjimus Baltijos jūrai išsakė dainomis, žaidimais, skanduotėmis, laivelių plukdymu. Šventėje, dalyvavęs Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinatorius Renaldas Rimavičius, pasidžiaugė, kad nuo pat mažų dienų vaikams diegiamos gamtosauginės vertybės. Jis direktorei Rūtai Reginai Lukaitienei už įstaigos gamtosauginę veiklą įteikė Žaliąją vėliavą ir sertifikatą. Direktorė padėkojo žaliųjų judėjimo koordinatoriui ir visai įstaigos bendruomenei, prisidėjusiai savo veikla prie Žaliosios vėliavos gavimo. Šventės pabaigą vainikavo balandžiai – kurie išskraidino žinią apie šventę ,,Ąžuoliuke” ir vaikų palinkėjimus Baltijos jūrai.

10 Nuotraukos

RUGSĖJO I-OSIOS AKIMIRKOS

2021-09-01 Rugsėjo 1-ąją iš ryto, kieme, grojant nuotaikingai muzikai vaikus pasitiko linksmai nusiteikę personažai ,,Linksmutis” meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ,,Lapiukas” pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, kurie padėjo vaikams ir jų tėveliams surasti naujas grupes, mokytojus ir pavaišino saldžiomis staigmenomis. Nuo 9.00-10.00 val. grupėse vyko šventiniai ,,Ryto rato“ rytmečiai vaikams. Esant karantinui, bendros šventės darželio kieme nebuvo. Vaikai pramogavo ant dviejų batutų ir patyrė daug džiugių emocijų.

10 Nuotraukos

VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA  ,,RUDENS LAPŲ ŠURMYLYS”

Rudenėlis jau atėjo ir lapeliai krist pradėjo. O ežiukas atskubėjęs prisirinko pintinėlę. Apžiūrėjęs atidžiai ruošės darbui nekantriai. Pasiėmęs pieštukus ėmė spalvinti lapus. Zuikis gyrė jį labai, lapai spindi nuostabiai! O vaikai iš nudažytų kiškučio ir rudenėlio lapelių sukūrė puikius darbelius. Parodoje eksponuojami ,,Bitučių”, ,,Žiogelių”, ,,Boružėlių”, ,,Sraigelių” grupių vaikų darbai.

13 Nuotraukos

2020-10-28 Šalyje paplitęs karantinas diktuoja mokytojams ieškoti naujų veiklų, metodų, stengiantis kuo daugiau užsiimti su vaikais lauke. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja A. Pališaitienė su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais vyko į botanikos parką ieškoti rudens gėrybių. Juk. vaikai geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir savo atradimų. Jų atmintis fiksuoja tas patirtis, kurios sukelia emocijas. "Rudens gėrybių medžioklė" vaikams buvo įdomi ir aktyvi veikla. Pasivaikščiojimo po botanikos parką metu vaikų poros gavo mokytojos parengtus rudens gėrybių sąrašus, rašymo priemones ir dėžutes radiniams sudėti. Suradę lobį dėjo į dėžutę ir pasižymėjo lape apie radinį. Vaikai labai uoliai įsijungė į veiklą. Parke, o paskui ir grupėje skaičiavo, lygino, kokių ir kiek gėrybių surado, džiaugėsi laimikiais, juos tyrinėjo. Prisiminė, ko mokėsi per ugdymo(si) veiklą, įsitikino kaip sudaryti grybai, kaip atrodo perpjautas kankorėžis, koks kietas giliuko lukštas.

7 Nuotraukos

PAŽINTINĖS  IŠVYKOS TURTINA VAIKŲ PATIRTĮ

2020-10-26 Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei Japonišką sodą, esančius Kretingos rajone. Baltų mitologijos parke vaikai grožėjosi nuostabia parko gamta, susipažino su senosiomis baltų kultūros vertybėmis, protėvių papročiais. Ugdytiniams patiko keliauti vingiuotais miško takeliais, atpažinti medžius, stebėti skulptūras ir klausytis mokytojų pasakojimų apie jas. Vaikus džiugino ir tai, kad jie galėjo pasisupti, palaipioti ant neįprastų parko įrengimų. Pakeliui aplankė Japonišką sodą. Tai unikalus didžiausias Europoje 16 ha kuriamas Japoniškas sodas su jam būdingu kraštovaizdžiu, įdomiu reljefu, akmenų, augalų gausa, tvenkinių įvairove. Vaikai pamatė didžiulę bonsai medelių kolekciją, kurie nustebino skirtingomis formomis, dydžiu, spalvomis. Stebėdami analizavo kuo jie skiriasi nuo įprastų šalia augančių medžių. Sužinojo, kad bonsai – dirbtinai suformuoti medžiai. Pažintinė išvyka abiejų grupių vaikams sudarė galimybę išvykti už įstaigos ribų, susipažinti su neįprasta gamtine aplinka, pasigrožėti rudenėjančia gamta, praturtinti žodyną naujais žodžiais, patirti gerų įspūdžių, energijos. Pastebėjome smagūs patyrimai išvykų metu vėliau tampa vertingomis žiniomis, kurias vaikai panaudoja ir toliau: aptardami nuotraukas pasakoja įspūdžius, pateikia savo nuomonę ar patirtį, įtvirtina gautą informaciją.

17 Nuotraukos

 ,,RUDENĖLIS ATKELIAVO AUKSASPALVIU TAKELIU“

2020-10-06 Pasitikti rudenėlį vaikai su mokytojais ruošėsi iš anksto. Grupėse kalbėjo apie daržoves, vaisius, ragavo, analizavo jų skonį, aptarė vitaminų gausą, spaudė sultis iš įvairių daržovių ir vaisių. Mokytojos su vaikais puošė grupių aikštelių pavėsines, dėliojo mandalas iš gamtinės medžiagos. Šiltas ruduo, išmarginęs lapus gelsva spalva, spalio 6 dieną, kvietė vaikus švęsti ,,Rudenėlio” šventę. Šventės metu, kiekvienos grupės vaikai su mokytojais stengėsi pasirodyti, kuo išradingiau ir įspūdingiau – parengė pristatymus apie pasirinktas daržoves, žaidė žaidimus, minė mįsles, vaišinosi mamyčių paruoštais sveikuoliškais skanėstais. ,,Rudenėlis” (mokytoja Aušra Pališaitienė) keliaudamas rudenėlio takeliu su meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskienė pateikė vaikams įvairių užduočių: padainuoti dainelių, pažaisti žaidimų apie rudenį, daržoves, paragauti ir atspėti kokia tai daržovė ar vaisius, surinkti obuolius, atskirti žirnius nuo pupų”, ,,spausti” morkų sultis, dalyvauti estafetėse, pažaisti su lapais. Smagu buvo pabūti kartu, pajudėti, pajusti kūrybos džiaugsmą, pasidžiaugti rudenėjančia gamta.

19 Nuotraukos

,,ŽIOGELIŲ” GRUPĖS VAIKŲ KELIONĖ Į ŠVENTOSIOS PAJŪRĮ

2020-10-02 Taikant probleminį, patirtinį projektine veikla grįstą ugdymą, vaikas privalo veikti pats, iš bandyti, tyrinėti, kurti. ,,Žiogelių” grupės vaikai su mokytoja Raminta Mockiene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikiene vyko į Šventąją, vykdant ilgalaikį projektą ,,Smilte smiltele, ką tu gali”. Pirmiausia vaikai keliavo prie jūros, stebėjo kopas, tyrinėjo smėlio savybes: šlapias, sausas, bandė nusakyti jo spalvą, išsakyti mintis kam jis naudojamas. Smagu buvo bėgioti, žaisti ir sukurti bendrą kūrybinį darbą ,,Žiogelių pilis”. Vaikai statydami statinius iš smėlio įsitikino, kad juos galima pastatyti naudojant tik drėgną smėlį, pastatyti pilį greičiau – dirbant draugiškai komandoje. Pasidžiaugę sukurtu statiniu, mažieji keliautojai apžiūrėjo kopose, ties Šventosios uosto vartais, pastatytą įspūdingą 4 metrų aukščio skulptūrinę kompoziciją „Žvejo dukros“, vėliau pasistiprino mamyčių įdėtomis vaišėmis, pabendravo vieni su kitais. Tolimesnė kelionės patirtis išbandyti pojūtį keliaujant per ,,Beždžionių” tiltą, svyruojantį, kabantį per Šventosios upę, dažnai vadinamu Šventosios simboliu. Vaikams buvo užduotis palyginti Palangos iš Šventosios tiltą, išsakyti jausmus sukeltus einant per judantį tiltą, kodėl jis pavadintas ,,Beždžionių” tiltu. Įspūdžius vaikai išsakė keliaudami ,,traukinuku” rekonstruota naująja Šventosios centrine aikšte.

16 Nuotraukos

BALTIJOS KOPŲ AUGMENIJOS PASLAPTYS

2020-09-23 Vykdydami projektą ,,Smilte smiltele, ką tu gali?“ Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Aušra Pališaitiene ir Nijole Petrauskiene vyko kelionėn į Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Ten vaikai dalyvavo edukacinėje valandėlėje, stebėjo smėlio kopą visai tokią pat, kaip prie jūros. Šioje ekspozicijoje eksponuojami 44 rūšių pajūrio kopų buveinių augalai: muilinės gubojos, pajūrinės zundos, šilinis viržis, smiltyninis šepetukas, dirvinis dobilas, aitrusis šilokas, baltijinė stoklė, rugiaveidė, pilkalapis šaukštelis ir t.t., ir apie kiekvieną iš jų Lietuvos floros kolekcijos kuratorius Algirdas Švanys papasakojo daug įdomybių. Vienas iš požymių, kuris išskiria pajūrio kopų augalus iš kitų augalų – ilgos, storos ir šakotos šaknys ir gali pasiekti giliau esančius vandens sluoksnius. Augalai savo ilgomis šaknimis ne tik vandenį ima, bet ir sulaiko smėlį, apsaugo jį nuo išpustymo. Kuratorius iškasė rugiaveidę ir leido vaikams atidžiau patyrinėti jos šaknis. Kitas požymis – smulkūs lapai. Vaikai sužinojo ir apie pajūrio kopose augančius sukulentus, kurie vandenį kaupia lapuose. Baltijos kopų ekspozicijoje yra daug augalų, kurie įdomūs, pilni gudrybių, padedančių išlaikyti vandenį. Mažieji keliauninkai stengėsi viską patyrinėti, pačiupinėti, apžiūrėti ir įsidėmėti kiekvieną Algirdo Švanio pasakytą įdomybę apie Baltijos kopų augmeniją, smėlio savybes. Grįžę į grupę vaikai dalijosi kelionės įspūdžiais, mintimis, piešė įsiminusius ekskursijos momentus.

6 Nuotraukos

SMĖLIO STATINIAI PAJŪRYJE

2020-09-16 Mokytojai su vyresniųjų grupių vaikais, vykdydami projektą ,,Smilte smiltele, ką tu gali? keliavo prie jūros. Paplūdimyje, vaikai užsimovę gumines pirštines, švarino aplinką, kurioje numatė darbuotis. Mažieji ugdytiniai su nekantrumu skubėjo įsijungti į kūrybinę veiklą. ,,Boružėlių” grupės (5-6 m.) amžiaus vaikai su mokytoja Raimonda Vainore nusprendė iš smėlio sukurti Boružę su boružiukais, o paskui kiekvienas kūrė, puošė statinius pagal savo sumanymus: pilis, tortus, įvairius gyvūnėlius – vėžliuką, žuvytes. Priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių” grupės vaikai su mokytoja Salomėja Dobromilskiene įsikūrę kiek toliau nuo draugų, aktyviai įsijungė į veiklą. Berniukai tiesė požeminius kelius, statė pilis su bokštais, puošė natūraliomis gamtinėmis medžiagomis: kankorėžiais, kaštonais, kriauklėmis. Visi noriai pasakojo apie savo statinius. Trys mergaitės stebėjusios per televiziją palydėtus ruoniukus į Baltijos jūrą, nusprendė sukurti jų atvaizdus smėlyje. Labiausiai visus viliojo vanduo, bangelės šokančios į krantą ir žinoma smėlis – birus, švelnus, šlapias, lipnus. Tokius pastebėjimus išsakė vaikai statydami, žaisdami ir kurdami statinius iš smėlio. Mažieji ugdytiniai pasilikę darželyje neatsiliko nuo didžiųjų. Jie smėlio dėžėse kūrė įvairius statinius, juos dekoravo piršteliais, delniukais, įvairiomis priemonėmis. Tai puikus būdas vaikams lavėti, mąstyti, tyrinėti.

15 Nuotraukos

RUGSĖJO PIRMOSIOS LINKSMYBĖS

Pažiūrėk pirma rugsėjo pro rudens vartus atėjo, spalvos kitos ir žiedai, ūgtelėję ir vaikai. (E. Šulinskienė) 2020-09-01 Rugsėjo pirmoji pasibeldė ir į lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” vartus. Tai diena, kuomet persipina jausmai: ir džiaugsmas, ir nuostaba, ir nerimas, ir nežinomybė. Mažieji, rankutėse spausdami rudeniu kvepiančias gėles, nekantravo susitikti su per vasarą išsiilgtais draugais, o kažkam – tai buvo pirmoji diena darželyje. Kieme vaikus ir tėvelius pasitiko personažai ,,Linksmutis” ir ,,Karlsonas”, kurie stebėjo kiek vaikai per vasarą paaugo, linkėjo visiems būti linksmiems ir draugiškiems, kiekvienam padovanojo lipduką - šypsenėlę, o naujokams padėjo surasti grupes. Po ,,Ryto rato” grupėse vaikai keliavo į lauką pramogauti ant batutų, pagal paskirtą laiką. Mažiesiems suteikta pramoga ant batutų suteikė daug džiaugsmo ir gražių akimirkų. Džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir tėveliai...

9 Nuotraukos

PROJEKTO ,,VAISTINIŲ AUGALŲ PASLAPTYS“ PRISTATYMAS

PROJEKTO ,,VAISTINIŲ AUGALŲ PASLAPTYS“ PRISTATYMAS 2019-11-07 Vykdydami projektą ,,Vaistinių augalų paslaptys“ vaikai turėjo galimybę įstaigos darže pasisėti ir išauginti vaistinius augalus, sužinojo apie nuo seno vertinamas jų savybes. Susipažino kaip paruošti vaistinius augalus džiovinimui ir laikymui, mokėsi arbatos gėrimo tradicijų. Ugdomosios veiklos metu susipažino su liaudies išmintimi, pasakomis, sakmėmis, dainomis apie naudingus žolynus. Veiklos metu įgijo praktinių įgūdžių stebint, prižiūrint ir auginant augalus. Edukacinėse išvykose buvo vykdomas patirtinis ugdymas. Įstaigos darže, Platelių ekologiniame ūkyje ugdytiniai tyrinėjo augalus, uostė, bandė nustatyti jų kvapą, išbandė naujas veiklos formas: piešti ant medžiaginio maišelio vabaliukų atvaizdus, ruošti arbatas ir jas skanauti. Projekto pristatymo metu suorganizuota vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Puodelis – arbatai”, kurioje dalyvavo ir socialiniai partneriai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Įdomiai buvo organizuotos edukacinės veiklos ,,Puodelio dekoravimas modelinu” ir dekupažo technikos panaudojimas ant nebenaudojamų CD diskų Baigiamajame renginyje ,,Močiutės seklyčioje“ vaikai su mokytojomis tėveliams, svečiams pristatė užaugintų vaistinių augalų gydomąsias savybes, išmoktus žaidimus, daineles. Šventėje dalyvavo Palangos folkloro ansamblio ,,Mėguva” dainininkės, kurios vaikams padovanojo skambių dainų, kartu su vaikais pažaidė mažiau žinomų žaidimų apie vaistinius augalus. Mokytoja Daiva Vaidžiūnienė pristatė projektą ,,Vaistinių augalų paslaptys“ Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams per PowerPoint programą. Džiugu, kad šio projekto metu atvėrėme vaikams neišsenkančias galimybes bei būdus aktyviai tyrinėti gamtinę aplinką, stebėti, analizuoti, pažinti, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

23 Nuotraukos

ŠVENTĘ KURIAME KARTU

2019-09-27 Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ šurmuliavo smagi „Rudenėlio šventė“. Visą paskutinę rugsėjo savaitę vaikai su pedagogais diskutavo apie daržoves ir vaisius, aptarinėjo jų įvairovę, savybes ir net pasitaikantį neįprastumą (morkos - mutantės, išaugusios net su trimis šaknimis, didžiuliai burokai, moliūgai). Kūrė mandalas, puošė aplinką. „Žiogelių“, ,,Bitučių“, ,,Boružėlių“, ,,Drugelių“ grupėse ikimokyklinio ugdymo mokytojos Milda Valantinienė, Raminta Mockienė, Daiva Vaidžiūnienė, Rima Budrytė skatino vaikus domėtis rudens gėrybėmis, pasakojo apie jų naudą sveikatai, skaitė įvairius grožinės literatūros kūrinėlius, eilėraščius, atliko kūrybinius darbelius. Priešmokyklin io ugdymo „Sraigelių“ grupės vaikai su mokytoja Aušra Pališaitiene analizavo kopūstų rūšis, darė jų skerspjūvius; gamino įvairių daržovių atspaudus, stebėjo, kurios daržovės turi dažančią savybę; tyrinėjo ir stebėjo tikrus daržo gyventojus (slieką ir sraigę), aptarė jų panašumus ir skirtumus, naudą ir žalą. Grupėje gamino vaisių kokteilius ir juos ragavo. Renginį vedė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Malakauskienė, kuri buvo ,,Rudenėlis“, o jam į pagalbą atskubėjo gerai nusiteikę ,,Moliūgas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė ir ,,Svogūnas “ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Stončienė, kurie suteikė džiugių akimirkų, skatino visus plojimais pasidžiaugti draugų atlikta dainele, šokiu ar žaidimu. Kiekviena auklėtinių grupė surengė po šaunų pasirodymą, pristatydama savo daržovę. Šventės pabaigoje ,,Rudenėlis“ visus pakvietė prie vaišėmis nukrautų stalų. Šventės arbatinėje ,,Mėta“ visi galėjo pasivaišinti sveikatą stiprinančiomis čiobrelių ir mėtų arbatomis. Mamų pagaminti patiekalai buvo skanūs, žaismingai, gražiai ir kūrybingai patiekti. Didžiausios išmonės kuriant dekoracijas parodė logopedė Jūratė Bučienė, jai talkino ikimokyklinio ugdymo mokytojos Raimonda Vainorė, Birutė Svetikienė, Austra Kumponaitė. Rudenėlio šventė paliko spalvotus prisiminimus tiek vaikams, tiek tėveliams.

21 Nuotraukos

 JUDUMO SAVAITĖ ,,ŽINGSNIUOKIME KARTU”

2019-09-16/22 Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė prie skelbtos iniciatyvos – organizuoti Europos judumo savaitę įstaigoje. Judumo savaitę vaikai su pedagogais pradėjo pokalbiais apie aktyvaus judėjimo svarbą bei judriomis ir smagiomis fizinio aktyvumo užduotimis salėje ir kieme. Kiekvieną rytą, esant geram orui, vaikai su pedagogais, tėveliais žingsniavo apie darželį, aktyviai mankštinosi. Pasivaikčiojimo metu žaidė su kamuoliais, važinėjosi paspirtukais, vykdė darbinę veiklą. Ketvirtadienio išvyka į Palangos sporto centrą buvo įdomiausia, nes vaikai didžiulėje sporto salėje turėjo galimybę žaisti krepšinį, judriuosius žaidimus, dalyvauti sportinėse estafetėse. Vaikai sugrįžo į grupes atsipalaidavę, geros nuotaikos, žvalesni ir darbingesni. Savaitę užbaigėme diskoteka, kurią organizavo atvykęs ,,Piratas Flintas”. Vaikai linksmai mankštinosi, šoko pagal nuotaikingas ir linksmas dainas. Džiaugėmės, kad tėveliai tai pat rodo gerą pavyzdį savo atžaloms, skatina minti dviračių pedalus nuo mažens, o didžioji dauguma darbuotojų, ne tik judumo savaitės metu, bet esant geram orui, kiekvieną dieną į darbą atvyksta su dviračiais.

25 Nuotraukos

EDUKACINĖ IŠVYKA Į PLATELIUS

2019-09-12 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ pedagogai su vaikais vykdydami projektą ,,Vaistinių augalų paslaptys“, vyko į Platelius dalyvauti edukacinėje programoje ,,Vaistinių augalų gydomosios savybės. Arbatų ruošimas ir gėrimas“. Jos metu vaikai ir pedagogai sužinojo, kodėl ir kam prie namų buvo auginami tam tikri vaistiniai augalai, kokią maginę reikšmę jie turėjo, kaip jais gydėsi mūsų protėviai. Atvažiavę į Vaivos Jundulaitės ekologinį-biodinaminį ūkį ,,Miško sodai“, kelionę pradėjome po augalų karalystę. Vaikai stebėjo augalus, žiedų, sėklų įvairovę. Ne mažai vaistinių augalų vaikai ir patys atpažino, nes įstaigos darže augina pačių pasėtas vaistažoles. Daug įvairių patarimų, pastebėjimų išgirdome apie arbatžolių gydomasias savybes, arbatų gėrimo ritualus. Sužinojome kaip teisingai žoliauti, surinktas vaistažoles paruošti džiovinimui, Po stebėjimų toliau vyko edukaciniai užsiėmimai: maišelių spalvinimas arbatžolėms sudėti, medaus ragavimas, įvairių arbatų gėrimas ir atpažinimas pagal kvapą ir skonį. Vaikams labai patiko mėtų, čiobrelių arbatos. Pasak žolininkų – mėtų arbata ypač tinka nedrąsiems žmonėms, ji suteikia džiugesio, linksmumo. Edukacinės valandėlės pabaigoje vaikai į savo arbatžolių maišelius įsidėjo trijų rūšių sudžiovintų vaistinių augalų, iš kurių grupėje galės pasiruošti arbatas ir jas skanauti. Vaikams kelionė, pabuvimas netradicinėje aplinkoje suteikė naujų potyrių, ugdėsi emocinis vertybinis santykis su gamta. Projektas toliau tęsiasi ir vaikų laukia dar daug įdomių veiklų.

13 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

2019-09-02 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“, rugsėjo 2-osios rytą, darbuotojus, vaikus, tėvelius pasitiko nuotaikingai nusiteikę personažai - ,,Žiogas muzikantas“ meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ,,Bitė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė. Visi atvykę galėjo nusifotografuoti ,,Žiogo“ ir ,,Bitės“ foto studijoje, pasivaišinti medumi ir kvietė aktyviai dalyvauti rugsėjo 1- osios šventėje. Šventės metu į renginį įsisuko ir ,,Boružėlė“ auklėtoja Jūratė Stončienė. Su naujų mokslo metų pradžia sveikinimus išsakė šventės vedantieji, direktorė Rūta Regina Lukaitienė. Visiems linkėjo, kad ši gražiausia rudens šventė įkvėptų visus naujiems siekiams, idėjoms ir kūrybai. O smalsumas ir pažinimo džiaugsmas lydėtų ištisus metus. ,,Boružėlė“ kvietė į pievą visus vaikus pažaisti, paišdykauti, o vėliau jau kibti į darbelius. Personažai kartu su ugdytiniais, tėveliais dainele pasveikino saulutę, muzikavo su įvairiais instrumentais, žaidė pirščiukų žaidimus, šoko, keliavo medučio rinkti ir dalyvavo kamuoliukų mėtymo varžybose. Šventė pasibaigė muilo burbulų fiesta ir vaišėmis.

18 Nuotraukos

SAUGAUS EISMO PRAMOGA

2018-11-26/30 Visą savaitę lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikai tobulino saugaus eismo ir saugaus elgesio gatvėje žinias bei įgūdžius. Ugdomųjų veiklų metu buvo organizuojami pokalbiai apie saugų eismą, taisykles, kelio ženklus, atšvaitus, šviesaforo spalvas ir jų reikšmę.  Pramogos ,,Stok gerai apsižvalgyk, šviesoforo spalvas pamatyk“ metu, kurią organizavo pedagogės Salomėja Dobromilskienė (šviesaforas) ir Rima Budrytė (kiškis) vaikai minė mįsles, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, žaidė žaidimus. Vaikams teko atlikti ir įvairių užduočių; suskirstyti kelio ženklus į draudžiamuosius ir nukreipiamuosius, teisingai pereiti ar pervažiuoti per pėsčiųjų perėją, išspręsti galvosūkį, kiek klaidų padarė kiškis važinėdamas su paspirtuku. Pramoga vaikams suteikė gerų emocijų, leido, žaidžiant įtvirtinti turimas žinias ir išmokti naujų dalykų apie kelio ženklus, saugų elgesį gatvėje.

6 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKAS“ ŠVENČIA 40- TIES METŲ JUBILIEJŲ

2018 m. lapkričio 12 dieną, prasidėjus šventinei savaitei, vaikai su pedagogais domėjosi darželio istorija, stebėjo nuotraukas, skaidres, kūrė atvirukus darželio gimtadieniui, tėveliai palinkėjimus darbuotojams. Antradienį į svečius atvyko buvę auklėtiniai, lankantys Stasio Vainiūno meno mokyklą. Jie padovanojo koncertą ,,Vaikai - vaikams“. Mokyklos mokytojos Jurgitos Petkutės Marcinkienės žodžiais tariant - vaikai atnešė draugams muzikinį tortą, kurį po mažą dalelę išdalino atlikdami muzikinius kūrinius. Mažieji ,,ąžuoliukiečiai“ išgirdo - fleitos, kanklių, violončėlės, akordeono, smuiko, pianino garsų skambesį. Visi pedagogai džiaugėmės, kad buvę auklėtiniai pasuko į gražų muzikos pasaulį, kuriuo žengdami garsins ne tik Palangą, bet ir Lietuvą. Savaitės viduryje vyko akcija ,,Pasisvečiuokime pas draugus“. Vaikai ir pedagogai lankėsi vieni pas kitus - išsakė sveikinimo žodžius, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, vaišino. Ketvirtadienį vaikų laukė didžiulis siurprizas. Į svečius atvyko piratas ,,Džekas“, kuris papasakojo vaikams apie klajones jūromis ir vandenynais, pasiūlė mažiesiems išbandyti jėgas linksmuose piratiškuose žaidimuose ir žinoma surasti didyjį paslaptingąjį piratų lobį. Vaikams teko šuoliuoti su maišais, bėgti su draugu surištomis kojomis, gaudyti žuvį, išbandyti šuolius į viršų ir kt. Kelionės pabaigoje atsivėrė durys ir į salę direktorė Rūta Regina Lukaitienė įvežė paslaptingąjį lobį - neįprastą ,,grybų“ tortą su fejerverkais. Vaikai džiaugėsi - lobis surastas. Lapkričio 16 dieną darbuotojai rinkosi į šventinę popietę, skirtą įstaigos veiklos jubiliejui paminėti. Sulaukėme svečių iš Palangos miesto savivaldybės administracijos, Švietimo skyriaus ir vadovų iš Palangos bei Kretingos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Šventės vedančioji - pedagogė Salomėja Dobromilskienė, dirbanti nuo pat darželio atidarymo pradžios, trumpam sugrįžo mintimis į 1978 - uosius metus, kai lapkričio 16 dieną buvo atvertos darželio durys 280 vaikų. Įstaigai vadovauti buvo paskirta Valerija Jočienė. Bėgo metai, dešimtmečiai, daug kas keitėsi. Sumažėjo grupių, darbuotojų skaičius, įkurtas Vaikų socialinės globos skyrius. Keitėsi vadovai. Valerijai Jočienei išėjus į užtarnautą poilsį, 14 metų įstaigai vadovauja Rūta Regina Lukaitienė. Per tuos metus pasikeitė įstaigos grupių erdvės, lauko teritorijoje esantys įrengimai, , tačiau liko pagrindiniai tikslai ir vertybės, kuriuos puoselėja ir įgyvendina visa bendruomenė: tai vaiko poreikiai, tėvų lūkesčiai ir ugdymo kokybė. Visus svečius ir darbuotojus dainomis, šokiais pasveikino mažieji šeimininkai iš ,,Boružėlių“ ir ,,Sraigelių“ grupių. Į sveikinimų pynę įsijungė ir buvę auklėtiniai Laurynas ir Elija bei pedagogų ansamblis ,,Gilė“, vadovaujamas meninio ugdymo mokytojos Nijolės Petrauskienės. Už ilgametį, atsakingą, kūrybingą darbą darbuotojai buvo apdovanoti Savivaldybės, Švietimo skyriaus ir įstaigos padėkos raštais. Po apdovanojimų koncertą bendruomenei skyrė modernaus folkloro grupė ,,Kitava“ iš Šiaulių. Jubiliejaus proga norisi palinkėti ir toliau savo darbu įprasminti bėgančius metus ir sveikiems, besišypsantiems sulaukti naujų jubiliejų.

21 Nuotraukos

Rudenėlio šventė

2018-10-25 Savaitės pabaigoje įvyko šventė „Žemę kloja lapų šilkas“, kurioje dalyvavo vyresniojo amžiaus „Žiogelių“ ir priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių“ grupių vaikai bei personažai: Rudenėlis, Ežiukas, Baravykas. Ežiuko personažą kūrė ,,Žiogelių“ grupės auklėtojos - Milda Valantinienė, Raminta Mockienė, Baravyko - priešmokyklinio ugdymo ,‚Sraigelių“ grupės pedagogė Aušra Pališaitienė. Šventės metu vaikai kartu su pasakų veikėjais žaidė įvairius žaidimus, šoko ratelius, deklamavo eilėraščius, įtvirtino žinias apie medžius, apie valgomus ir nevalgomus grybus, prisiminė mįsles, patarles. Sužinojo, kad spalis yra medžių sodinimo metas. Pasiūlė tėveliams įsijungti į žaidimus: atpažinti medžių sėklas, dalyvauti linksmosiose estafetėse. Pramogą „Grybų šeimynėlė“ organizavo „Boružėlių“ grupės vaikai ir auklėtojos Raimonda Vainorė - Baravykienė, Niarutė Šiušienė - Musmirė, „Bitučių“ grupės vaikai ir auklėtojos Rima Budrytė – Baravykas, Daiva Vaidžiūnienė - Rudenėlis. Pramogos metu Rudenėlis, Baravykas ir Baravykienė pažėrė senolių išmintį apie rudenį, orą, pasekė pasaką apie spalvotus grybus. Musmirė atnešė įvairių grybų krepšelį Vaikai galėjo susipažinti ir paliesti miško gėrybes. Padedant atpažinti grybus aktyviai dalyvavo tėveliai. Daug džiugių emocijų suteikė estafetės, dalyvaujant ir tėveliams, žaidimai, skambios dainelės, rateliai, kuriuos išmokino meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Šventės dalyviai apdovanoti obuoliais ir moliūgo vėrinėliais.

10 Nuotraukos

 JUDUMO SAVAITĖ

2018-09-17/22 dienomis įsijungėme į Europos judumo savaitę. Vaikai, kurie daugiau būna gryname ore, daugiau juda ar sportuoja, yra sveikesni, geriau įvaldo savo kūną. Todėl judrią veiklą organizavome lauke. Pirmadienis prasidėjo bėgimu aplink darželį ir visuotine mankšta, kurią organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė S. Dobromilskienė. Vaikai nuotaikingai atliko imitacinio pobūdžio bendruosius, kvėpavimo pratimus. Antradienį priešmokyklinukai ir vyresniųjų grupių vaikai keliavo į Palangos sporto centrą, apžiūrėjo ir išbandė sportinių įrengimų paskirtį, susitiko su sportininkais, lauko stadione žaidė futbolą, dalyvavo sportinėse estafetėse. Trečiadienį organizuota išvyka prie jūros ,,Judėkime kartu sveikai“. Vaikai su pedagogais sveikino jūrą, dalyvavo sportinėse estafetėse, rinko akmenėlius, gamtinę medžiagą, statė pilis. Judumo savaitės metu sulaukėme pareigūnės J. Rinkevičienės iš Palangos policijos komisariato. Pareigūnė vaikams filmuko pagalba priminė saugaus eismo, važiavimo dviračiu, ėjimo per perėją taisykles. Penktadienį visa bendruomenė įsijungė į akciją ,,Diena be automobilio“. Darbuotojams tai ne naujiena, nes daug jų kiekvieną dieną į darbą rieda su dviračiais. Nemažai ir vaikų į įstaigą atvažiavo dviratukais, paspirtukais. Šios priemonės buvo skirtos aktyviam vaikų judėjimui, saugaus eismo taisyklių įtvirtinimui. Judumo savaitė baigėsi, bet mes su sportu ir judėjimu gryname ore neišsiskiriame.

16 Nuotraukos

IŠVYKA Į MOSĖDŽIO AKMENŲ MUZIEJŲ

2018-09-10 Puikus rugsėjo oras, lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikams ir pedagogams sudarė galimybę toliau tęsti projekto ,,Ir akmenėlis turi širdį“ veiklą. Pedagogai, vyresnieji vaikai iš ,,Sraigelių“, „Žiogelių“, „Vėžliukų“ ir „Bitučių“ grupių išvyko į Mosėdžio akmenų muziejų. Mosėdyje, prie Bartuvos užtvankos vandens malūne, įkurtame Vaclovo Into vardo akmenų muziejuje vaikų dėmesio sulaukė ekspozicija ,,Suakmenėję gyvūnai ir augalai“: žemės evoliucija ir gyvų organizmų atsiradimas, koralai, kirmėlių šliaužiojimo pėdsakai, kriauklainiai, žuvų liekanos, suakmenėjęs medis, mamuto iltis, kriauklės ir kt. Muziejaus lauko ekspozicijoje mažieji iškylautojai pamatė labai daug didelių riedulių, kurie išdėstyti nuosekliai pagal kilmę, atskiromis grupelėmis, truputį įkasti į žemę, kad sudarytų natūralų riedulyno vaizdą. Iš darbuotojų pasakojimų vaikai sužinojo, kaip ledynas atnešė riedulius į Lietuvą. Vaikai stebėjosi akmenų didybe, jų įvairove. Auklėtojos vaikams papasakojo apie ką byloja akmenys, kokių legendų apie juos yra sukurta. Jie sužinojo, kad akmenys skleidžia iš aplinkos sukauptą teigiamą energiją, kuri gydo, ramina ir guodžia. Vaikai turėjo galimybę prisėsti ant akmens, pailsėti, pasisemti energijos. Pakeliui namo, aplankėme ir Orvidų sodybą, esančią netoli Salantų miestelio. Galime pasidžiaugti ir pasididžiuoti, kad tai mūsų auklėtinės iš priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių“ grupės Paulitos močiutės sodyba. Per akmenų kompozicijas bei kitus eksponatus pajutome ir susipažinome su buvusiu jautriu menininku, sodybos-muziejaus įkūrėju – Viliumi Orvidu. Jis norėjo įkvėpti šiems suskaldymui skirtiems akmenims gyvybės ir prikelti juos antram gyvenimui, kaip ir kitiems iš nukeliamų sodybų parsivežtiems daiktams: šimtamečiams medžiams, įspūdingiems kelmams, seniems ir daugiau nebenaudojamiems žemės ūkio įrankiams. Vaikai pabuvoję netradicinėje gamtinėje aplinkoje pamatė kai darbštūs žmonės išaukštino paprastą lauko akmenį, kaip kūlis - gerų žmogaus rankų pakylėtas nušvito įvairiaspalviu žaismingumu, harmonija, privertė praeivį stabtelti. Mažieji keliautojai savo įspūdžius patirtus kelionėje perteikė kūrybiniuose darbuose.

9 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OSIOS AKIMIRKOS

2018-09-03 Iš pat ankstaus ryto, balionais išpuoštame kieme, grojant linksmai muzikai mažyliams jau iš tolo mojo linksmai nusiteikusi ,,Pelytė“ meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė ir ,,Karlsonas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Z. Paulikienė. Skatino vaikus pasimatuoti ūgį, sužinoti kiek paaugo per vasarą, naujokams padėjo surasti grupę. Kiekvienam vaikui, tėveliams linkėjo gerų, linksmų naujų mokslo metų, vaišino obuoliais. Po pusryčių, vaikai, tėveliai, pedagogai buvo kviečiami dalyvauti pramogoje ,,Sveiki, sugrįžę“, kur jų laukė kelionė po įvairias šalis – dainų, žaidimų, šokių ir kt. Vaikų veiduose švytėjo šypsena ir noras pažaisti, pašokti su draugais. Ir pedagogų širdys tądien prisipildė nekasdieniško jaudulio. Jos, kaip mamos, laukė savo pasiilgtų vaikų ir džiaugėsi matydamos juos paaugusius, sutvirtėjusius.

10 Nuotraukos

DARŽOVIŲ PUOTA

2017-10-20 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ vyko teminė savaitė ,,Daržovių ir vaisių karalystėje“. Vaikai džiaugėsi, kad įstaigos darže jiems pasisekė užauginti įvairių daržovių, bet labiausiai didžiulį moliūgą, kuris svėrė 20 kg. Analizavo šios ir kitų daržovių naudą žmogaus sveikatai. Gamino salotas, piešė, aplikavo, sprendė logines užduotis. Teminę savaitę užbaigėme rudens švente ,,Daržovių puota“. Į salę, pasipuošę daržovių karūnomis sugužėjo ,,Vėžliukų“, ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir priešmokyklinės ,,Sraigelių“ grupių vaikai. ,,Senelis ir senelė (auklėtojos S. Dobromilskienė, R. Budrytė) pakvietė visas daržoves į puotą. Kiekviena grupė susibūrė į savo ,,daržovių lysvę“. Salė sužaliavo daržovių spalvomis: ,,Vėžliukų“ grupė - morkos, ,,Žiogeliai“ - agurkai ir žirniai, ,,Boružėlės“ – kopūstai ir bulvės, ,,Sraigelės“ – moliūgai ir svogūnai. Kiekviena grupė pristatė savo daržoves skambiomis dainelėmis, nuotaikingais liaudies žaidimais, rateliais, vieni kitiems užminė mįsles, porino patarles apie daržoves. Daug džiugių emocijų vaikams suteikė estafetės, kurių metu vaikai galėjo lenktyniauti, parodyti vikrumą ir sumanumą. Rudenėlio takeliu žygiavo ir mažieji ,,Bitučių“ ir ,,Drugelių“ grupių ugdytiniai. Jie apsilankė ,,Močiutės“ darže, susitiko su ,,Ežiuku“, žaidė žaidimus, dainavo daineles apie daržoves. Šventę organizavo auklėtojos R. Nazarovienė ir J. Stončienė.

12 Nuotraukos

EDUKACINĖ IŠVYKA - SUSIPAŽĮSTANT SU GINTARU …

2017-09-26/27 lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vyresniųjų grupių ugdytiniai su pedagogais, vykdydami projektą ,,Gintaras – Lietuvos auksas“ vyko į pajūrio regioninį parką, įsikūrusį Karklėje ir susitiko su gidu, gintaro gaudytoju Igoriu Osnač, kuris vaikams suteikė daug informacijos apie gintarą, parodė filmuotą medžiagą. ,,Boružėlių“ ir ,,Sraigelių“ grupių ugdytiniai dalyvavo viktorinoje, kurioje įtvirtino žinias apie gintarą, o svarbiausia užduotis buvo ,,Atskirk tikrą gintarą nuo ne tikro.“. Vaikai plušėjo skirstydami gintarą į atskiras krūveles, klaidų padarė ne mažai, bet Igoris, vaikams pagyrų negailėjo. Sekdamas sakmę apie ,,Jūratę ir Kastytį“ iš savo “ stebuklingo” lagamino traukė įvairias kepures, skraistes, maišelius, kurie pavertė vaikus sakmės “Jūratė ir Kastytis” veikėjais. Mažieji artistai vaidindami sakmę sužinojo, kad dideli išmetami gabalai gintaro yra sudužusios pilies liekanos, o maži –“Jūratės ašaros”. Gintarų gaudytojas Igoris visus pakvietė keliauti į gintarinį pajūrį. Pakrantėje, jis išdavė vaikams paslaptį, kad jam gintarą surasti padeda jo “žvalgai”- paukščiai, kurie “parodo”, kur bangos išmeta daugiausiai dumblių, žolių, o juose ir slepiasi geltoni “lietuviško aukso gabalėliai”. Pasisekė ir mums – radome didesnių ir mažesnių gintaro gabaliukų. Vaikai ir pedagogai edukacinėje išvykoje patyrė daug gerų emocijų, sužinojo gintaro gaudymo, rinkimo subtilybių, tyrinėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Mūsų vykdomas projektas ,,Gintaras - Lietuvos auksas“ dar tęsis, laukia dar daug įdomybių, nenuveiktų darbų.

27 Nuotraukos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2017

Lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ rugsėjo 18-22 dienomis aktyviai dalyvavo Europos judumo savaitėje. Pirmadienis prasidėjo bėgimu apie darželį, visuotine mankšta, kuri tęsėsi visą savaitę. Rytmetines mankštas vedė ne tik auklėtojos, bet įsijungė ir tėveliai R. Vainorė, G. Cibulskis. Kasdien vaikai su pedagogais žaidė judriuosius žaidimus, atliko ėjimo, bėgimo, važiavimo su dviračiais, paspirtukais rungtis. Įstaigoje buvo organizuota ,,Diena be automibilio“, kurios metu skatinome tėvelius kuo daugiau judėti gryname ore, atvykti į darželį dviračiais, pėsčiomis. Priešmokyklinukai dalyvavo lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ organizuotoje sporto šventėje prie jūros. Vyresniųjų grupių vaikai su pedagogais taip pat keliavo prie jūros, sportavo, iš smėlio statė pilis, didžiulius tortus, linkėjo jūrai būti švariai ir turtingai jūros gėrybėmis. Penktadienį, judumo savaitė pasibaigė sporto švente. Darželio teritorijoje, įrengtose sportinėse salelėse, vaikų laukė pasakų personažai; ,,Kiškis“ organizavo kamuolio metimo į krepšį varžybas, ,,Lapė“ skatino vaikus įveikti įvairių kliūčių labirintus, ,,Ežys“ kvietė dalyvauti sportinėse estafetėse, ,,Meškutis“ žaisti judriuosius žaidimus. Smagiai pajudėję, vaikai gaivinosi vandeniu, pasižadėjo ir toliau aktyviai sportuoti ir būti kuo daugiau gryname ore.

44 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OJI

2017-09-01 Rugsėjis žengia naują žingsnį ir dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę, metai iš metų pasikartojančių ir kaskart vis kitokią. Vėjo malūnėliais ir balionais išpuoštame darželio kieme, nuo pat ryto skambėjo muzika. Vaikus ir tėvelius kieme pasitiko ,,Ežys“ ir ,,Pelytė“, kurie pasveikino kiekvieną su Rugsėjo 1-ąja, pavaišino raudonšoniais obuoliais, naujokams padėjo surasti grupę. Vėliau vaikų ir tėvelių laukė pramoga su linksmuoliu ,,Mikiu Peliuku“.

10 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKE“ PRASIDĖJO ,,TRADICINIŲ ŠVENČIŲ PAPROČIŲ PUOSELĖJIMAS ŠEIMOJE“ PROJEKTO VEIKLA

2016-11-21 lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ tėveliai rinkosi į pirmąjį Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdomo projekto ,,Tradicinių švenčių papročių puoselėjimas šeimoje“ renginį. Pedagogė Diana Šeduikienė suteikė tėvams daug informacijos apie senąsias tradicijas laukiant šv, Kalėdų: apie advento laikotarpį, kūčias, šv. Kalėdas. Tėveliai mokėsi kaip pasiruošti šiai šventei, kokius patiekalus gaminti, kaip elgtis prie kūčių stalo, kaip advento laikotarpiu įsijungti į žaisliukų kūrimo procesą. Pavakarojimas pasibaigė maloniu visų dalyvių susėdimu prie stalo, palinkėjimų išsakymu ir pasivaišinimu. Diana Šeduikienė pakvietė tėvelius dalyvauti tolimesnėje edukacinėje veikloje ir visiems dalyviams įteikė po knygutę ,,Ką tau graži – i mon graži“, kurią parengė Jolanta Vaišvilienė, Zita Baniulaitytė. Šis leidinys rekomendacinio pobūdžio mokytojams ir tėveliams apie tradicines Palangos krašto kalendorines šventes.

7 Nuotraukos

PROJEKTO ,,PAUKŠČIAI GIESMININKAI“ PRISTATYMAS

2016-11-29 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ pedagogai ir vaikai pristatė projektą ,,Paukščiai giesmininkai“, kurio metu praplėtė vaikų žinias apie paukščius, ugdė suvokimą, skatino intuityviai jausti žmogaus ir gamtos bendrumą, išmokė grožėtis gamtine aplinka. Projektui įgyvendinti naudojome tradicinius ir netradicinius darbo metodus ir būdus: žaidimus, stebėjimus, išvykas, informacijos rinkimą, analizavimą, lyginimą, minčių lietų, kolektyvinį ir grupinį darbą. Projektą užbaigėme pramoga ,,Gero kelio, paukšteliai“, kurią pravedė auklėtojos Virginija Jašinskienė ir Daiva Vaidžiūnienė. Vaikai pasipuošę, ,,paukštelių“ karūnomis, apsiaustais porino apie ilgą ir nelengvą paukštelių kelionę į šiltuosius kraštus. Tėveliai ir svečiai išgirdo pasakojimų, eilėraščių, pasakų apie paukščius, buvo dainuojamos dainelės, menamos mįslės, sakomos patarlės, žaidžiami žaidimai. Projekto pabaigą vainikavo kūrybinių darbų paroda ,,Paukščiai giesmininkai“, kurioje dalyvavo vaikai, pedagogai, tėvai ir socialiniai partneriai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ,,Gintarėlis“, ,,Žilvinas“, ,,Nykštukas“.

20 Nuotraukos

,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI VIKTORINOS ,,SAUGAU SAVE IR KITUS“ DALYVIAI

2016-11-17 Viktorinoje, organizuotoje lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ „Saugau save ir kitus“ dalyvavo ir Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės vaikų komanda ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Salomėja Dobromilskienė. Palangos miesto priešmokyklinio ugdymo vaikų komandoms teko įveikti daug įdomių užduočių, pabendrauti tarpusavyje ir gauti dovanų.

7 Nuotraukos

PRAMOGA  ,,GATVĖJ BŪKI ATSARGUS – SAUGOK SAVE IR KITUS“

2016-11-11Saugaus eismo pramogos metu ,,Gatvėj būki atsargus – saugok save ir kitus“ auklėtojos Rima Budrytė ,,Kiškis“, Laimutė Andriukevičienė ,,Šviesaforas“ su ,,Boružėlių“, ,,Vėžliukų“, ,,Bitučių“ grupių vaikais keliavo į saugaus eismo šalį, surado daug stotelių, kuriose per žaidimus, vaidybines situacijas, aiškinosi su vaikais, kodėl reikia būti atsargiems gatvėje, ką sako kelio ženklai, kokių profesijų žmonės padeda ištikus pavojui. Džiugu, kad pramogoje dalyvavo Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK vyresnioji specialistė Jurgita Rinkevičienė, kuri vaikams ir ,,Kiškučiui“ paaiškino kaip teisingai elgtis gatvėje, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas, kaip saugiai elgtis automobilyje, kaip ir kur kreiptis pagalbos. Skambėjo vaikų dainelės apie šviesoforą, mašinėles, kurias išmokė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Su auklėtojomis Virginija Jašinskiene, Aušra Pališaitiene vaikai pristatė skanduotes, patarles apie saugų eismą, minė mįsles. Palangos PK vyresnioji specialistė Jurgita Rinkevičienė apdovanojo komandas didaktiniais žaidimais, atšvaitukais.

9 Nuotraukos

PRAMOGA ,,OBUOLIUKŲ FIESTA“

2016-10-29 Linksmas vaikų būrys, su džiugia nuotaika rinkosi į pramogą "Obuoliukų fiesta". Pramogą organizavo vyresniojo amžiaus "Bitučių" grupės auklėtoja Rita Nazarovienė ir priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių" grupės pedagogė Niarutė Šiušienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Aktyviai dalyvavo tėveliai, močiutės, socialiniai partneriai. ,,Ežys“ Rita Nazarovienė ir ,,Rudenėlis“ Niarutė Šiušienė kvietė vaikus pašokti, padainuoti, pašmaikštauti, pažaisti, paklausyti sekamos ,,Ežio“ pasakos. O kokia šventė be varžytuvių? Buvo daug skambaus juoko ir džiugių akimirkų varžantis įvairiose rungtyse, lenktyniaujant kartu su tėveliais - kas greičiau surinks, perveš obuolių maišiukus? Perneš mediniu šaukštu rojaus obuoliukus. Šventėje dalyvavo visi: vaikai ir tėveliai, kurie entuziastingai ir atkakliai lenktyniavo. Tą pačią dieną pramogoje ,,Obuoliukų fiesta“ dalyvavo ir mažieji ugdytiniai iš ,,Žiogelių“, ,,Boružėlių“ ir ,,Vėžliukų“ grupės. Auklėtoja Aušra Pališaitienė ,,Rudenėlis“ su vaikais vyko ,,traukinuku“ į sodą, kur surado daug obuoliukų. Susitiko su ,,ežiuku“, kuris ieškojo savo ežiukams obuolių auklėtoja Daiva Vaidžiūnienė, ,,pelyte“ auklėtoja Virginija Jašinskienė. Vaikai, kartu su pasakų veikėjais rinko, vežė karučiais obuoliukus, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, dainavo daineles.

15 Nuotraukos

,,Palangos stalas 2016“

2016-09-24 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai dalyvavo šventėje, išradingai pristatė savo įstaigos stalą, buvo vaišingi ir laimėjo nominaciją ,,Vaišingiausias stalas“. Šventėje dalyvavo ir mažieji ,,ąžuoliukiečiai“ – kūrė žemės meno kompozicijas, skambiomis dainomis džiugino palangiškius su Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniais.

11 Nuotraukos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

2016-10-16/22 Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte, vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja Virginija Jašinskienė. Vyresniųjų grupių vaikai su pedagogais lankėsi pramogų parke ,,Kurortų pramogos“, keliavo prie jūros, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo su tėvais renginyje ,,Visa Lietuva šoka 2016“. Judumo savaitę vaikai su tėveliais buvo raginami keliauti su dviračiais, paspirtukais, pėsčiomis. Ugdytiniai dalyvavo dviračių, paspirtukų varžybose, prisiminė saugaus eismo taisykles. Šios savaitės metu sulaukėme svečių iš Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro. Specialistės, kartu su pedagogais organizavo vaikams estafetes ,,Judėk ir būsi sveikas“, žaidė judriuosius žaidimus. Palaikydami darnaus judėjimo skatinimo iniciatyvas bendruomenė dalyvavo akcijoje ,,Diena be automobilio“, pedagogai surengė žygį dviračiais prie Plazės ežero, susitiko su Klaipėdos pajūrio regioninio parko ekologu Erlandu Paplauskiu – stebėjo paukščius, aplankė pajūrio regioninio parko informacijos turizmo centrą. Europos judumo savaitė ir vaikams ir darbuotojams buvo ne tik aktyvaus pajudėjimo savaitė, bet ir kupina gerų įspūdžių, įkvėpiančių darbuotojus, tėvelius su vaikais daugiau judėti, pabūti gryname ore, pasisemti sveikatos ir prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.

19 Nuotraukos

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

2016-09-01 Rugsėjo pirmoji paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vaikai su tėveliais, nešini gražiausiomis gėlėmis skubėjo į darželį. Kieme, grojant nuotaikingai muzikai, juos pasitiko ,,Linksmutis“ meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė ir ,,Karlsonas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė. Po pusryčių vaikai, tėveliai rinkosi į Rugsėjo pirmosios šventę. Sporto aikštelėje jų laukė klounas ,,Lulu“ su savo pokštais ir išdaigomis.

13 Nuotraukos

PROJEKTO ,,MEDŽIAI ŠALIA MŪSŲ“ PRISTATYMAS

2015-11-11 ĮGYTĄ IŠMINTĮ APIE MEDŽIUS VYRESNIŲJŲ GRUPIŲ VAIKAI PERTEIKĖ TĖVELIAMS RUDENINIŲ PRAMOGŲ METU. JOSE ATSISPINDĖJO SENOVĖS IŠMINTIS, ORŲ PASTEBĖJIMAI, SMULKIOJI TAUTOSAKA, BUVO DAINUOJAMOS DAINOS, SPRENDŽIAMOS LOGINĖS UŽDUOTYS APIE STEBĖTUS MEDŽIUS, PRISTATYTOS VAIKŲ SUKURTOS KNYGELĖS. GRUPIŲ PEDAGOGAI STENGĖSI, KUO IŠRADINGIAU ORGANIZUOTI PRAMOGAS: PRIEŠMOKYKLINUKAI VEDĖ ,,VAKARO“ RATĄ ,,EINAM MIŠKO TAKELIU“ Į KURĮ ĮJUNGĖ VISUS TĖVELIUS IR MAMYTES. TĄ VAKARĄ VISI SUSIKAUPĘ KLAUSĖSI PASAKŲ, PADAVIMŲ APIE ŠERMUKŠNĮ IR IEVĄ. VYRESNIOSIOS ,,ŽIOGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI SU TĖVELIAIS KELIAVO PO MIŠKĄ, RADO DAUG STOTELIŲ, KURIOSE TURĖJO ĮVEIKTI UŽDUOTIS, PASEKTI LEGENDĄ APIE ĄŽUOLĄ. ,,BITUČIŲ“ ORGANIZUOTOJE VEIKLOJE PEDAGOGAI SUDARĖ KETURIAS KOMANDAS IŠ JŲ: DVI TĖVELIŲ IR DVI VAIKŲ. VAIKAI, TĖVELIAI PORINO APIE LIEPĄ - GROŽIO IR SVEIKATOS MEDĮ. SAVO IŠMONĘ PARODĖ IR ,,VĖŽLIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAI IR PEDAGOGAI. PARENGĖ KNYGĄ APIE BERŽELĮ, O VILTĖS TĖVELIS, PAPILDĖ KNYGUTĘ SAVO SUKURTAIS EILĖRAŠČIAIS APIE STEBĖTĄ MEDĮ.

14 Nuotraukos

,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ KONKURSAS

2015-11-10 PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS UGDYTINIAI, PEDAGOGĖ S. DOBROMILSKIENĖ, SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĖ J. ULINSKIENĖ DALYVAVO MOKINIŲ, MOKYTOJŲ IR VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ KONKURSO ,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ I ETAPE, KURIS VYKO PALANGOS V. JURGUČIO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE.

7 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKO“ PEDAGOGAI SVEČIAVOSI TAURAGĖS LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,ĄŽUOLIUKAS“

2015-10-30 NUOTAIKINGA VAIKŲ PROGRAMA, BEI SAVO SUKURTOMIS DAINOMIS, MUS PRADŽIUGINO MENINIO UGDYMO MOKYTOJA M. JONČIENĖ. DIREKTORĖ L. GUDAVIČIENĖ PRISTATĖ ĮSTAIGĄ, PASIDALINO VIDEO MEDŽIAGA IŠ ŠVENČIŲ. AUKLĖTOJA V. JURKUVIENĖ PRISTATĖ PROJEKTĄ SMULKIOSIOS MOTORIKOS LAVINIMUI, PASITELKIANT KARPYMO MENĄ. BUVOME SUŽAVĖTI JOS KARPINIAIS IR PASIEKTAIS LAIMĖJIMAIS. BEJE, VIENAS IŠ JOS KŪRINIŲ NUO ŠIOL PUOŠIA IR MŪSŲ ĮSTAIGĄ. TURĖJOME GALIMYBĘ PADISKUTUOTI SU KOLEGĖMIS APIE VEIKLOS PLANAVIMĄ, VAIKŲ PASIEKIMŲ VERTINIMUS, SUSIPAŽINTI SU UGDYMO APLINKA GRUPĖSE IR LAUKO TERITORIJOJE. LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ PEDAGOGAI LYDIMI DIREKTORĖS L. GUDAVIČIENĖS IR DIREKTORIAUS PAVADUOTOJOS UGDYMUI B. KARMAZINIENĖS APSILANKĖ TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUJE, PILYJE, GROŽĖJOSI TAURŲ NUOTYKIŲ PARKU.

8 Nuotraukos

EDUKACINĖ VEIKLA ,,MAŽOJOJE VIRTUVĖS ŠEFŲ MOKYKLĖLĖJE“

2015-10-13 PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI SU PEDAGOGE S. DOBROMILSKIENE, DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA UGDYMUI Z. PAULIKIENE DALYVAVO EDUKACINĖJE VEIKLOJE ,,MAŽIEJI ŠEFUKAI“, KURI VYKO VIEŠBUTYJE ,,PALANGOS ŽUVĖDRA“. VAIKAI, PADEDAMI VIRTUVĖS ŠEFĖS L. KUOKŠTIENĖS, GAMINO YPATINGO SKONIO ŽUVIENĘ IŠ LAŠIŠOS, STARKIO, VĖŽIUKŲ UODEGĖLIŲ, NES VYKDANT PROJEKTĄ APIE ŽUVIS – NORĖJOSI PASKANAUTI PATIEKALO SU ŽUVIMI. DIDŽIAUSIĄ DŽIAUGSMĄ UGDYTINIAI PATYRĖ DALYVAUDAMI ŽUVIENĖS RUOŠIMO PROCESE.

14 Nuotraukos

IŠVYKA Į ŠVENTĄJĄ

2015-09-29 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,ŽUVYS IR JŲ ĮVAIROVĖ“ LOPŠELIO - DARŽELIO "ĄŽUOLIUKAS" PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO SRAIGELIŲ IR VYRESNIOSIOS "ŽIOGELIŲ" GRUPIŲ VAIKŲ BŪRYS, LYDIMAS DARŽELIO PEDAGOGŲ SVEČIAVOSI ŠVENTOJOJE. KELIONĘ PRATURTINO SUSITIKIMAS SU LIETUVOS KURŠIŲ DRAUGIJOS ĮKŪRĖJU, KRAŠTOTYRININKU M. BALČIUMI, KURIS PAPASAKOJO VAIKAMS APIE ŠVENTĄJĄ - SENĄJĄ ŽVEJŲ GYVENVIETĘ IR APIE SENOVĖJE NAUDOJAMĄ ŽVEJYBAI INVENTORIŲ. EDUKACINĖS IŠVYKOS METU APLANKĖME ŽVEJO A. VALIUKO SODYBĄ. VAIKŲ AKYS ŠVYTĖJO IŠ NUOSTABOS – KIEK TINKLŲ, PLŪDURŲ, KOKS DIDELIS INKARAS – STEBĖJOSI SMALSUOLIAI. SMAGIAUSIA, KAI VAIKAI TURĖJO GALIMYBĘ ĮLIPTI Į A. VALIUKO MOTORINĘ VALTĮ, RUOŠIANTIS ŽVEJUI IŠEITI Į JŪRĄ IR PALINKĖTI GERO VĖJO.

14 Nuotraukos

JUDĖJIMO SAVAITĖ

2015-09-21/27 PALANGOS LOPŠELIS-DARŽELIS ,,ĄŽUOLIUKAS“ AKTYVIAI ĮSIJUNGĖ Į JUDĖJIMO SAVAITĘ. ORGANIZAVOME NEMAŽAI RENGINIŲ. KIEME VYKO BENDRA MANKŠTA, KURIOJE DALYVAVO IR MAŽI IR DIDELI ,,ĄŽUOLIUKO“ UGDYTINIAI, DARBUOTOJAI. SAVAITĖS EIGOJE VAIKAI KELIAVO PRIE JŪROS, ĮSIJUNGĖ Į TRADICINĮ BĖGIMĄ, MANKŠTINOSI, DALYVAVO ESTAFEČIŲ RUNGTYSE, PRAMOGAVO BATUTŲ PARKE.

13 Nuotraukos

PAŽINTIS SU MEDŽIAIS BONSAIS, JAPONIŠKAME SODE

2015-09-17 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,MEDŽIAI – ŠALIA MŪSŲ“ VYRESNIŲJŲ GRUPIŲ VAIKAI VYKO Į JAPONIŠKĄ SODĄ, NETOLI DARBĖNŲ. PEDAGOGAI NORĖJO VAIKAMS PARODYTI MEDŽIUS BONSUS IR JUOS PALYGINTI SU MŪSŲ APLINKOJE AUGANČIAIS MEDŽIAIS. VAIKAI SMALSAVO, AIŠKINOSI, KAIP MAŽAME VAZONĖLYJE SU TRUPUČIU ŽEMĖS GALIMA IŠAUGINTI KLEVĄ, PUŠĮ, EGLAITĘ. VAIKŠČIODAMI AKMENIMIS GRĮSTAIS TAKELIAIS TARP VAIZDINGŲ TVENKINIŲ, VAIKAI STEBĖJOSI NE TIK MEDŽIAIS BONSAIS, BET IR AKMENŲ GAUSA, JŲ DYDŽIU, FORMOMIS IR VISA APLINKA.

12 Nuotraukos

2015 M. RUGSĖJO 1-OJI.

PAŽIŪRĖK - PIRMA RUGSĖJO PRO RUDENS VARTUS ATĖJO. SPALVOS KITOS IR ŽIEDAI, ŪGTELĖJĘ IR VAIKAI. ,,KARLSONAS“, ,,LINKSMUTIS“ SU GERA NUOTAIKA PASITIKO VAIKUS IR TĖVELIUS. NAUJOKAMS PADĖJO SURASTI GRUPES, PASITIKRINO AR TIKRAI VAIKAI PER VASARĄ PAAUGO. PO TO RINKOSI Į SPORTO AIKŠTELĘ IR VISI BENDRAI IMPROVIZAVO PASAKĄ ,,ZUIKIS PUIKIS“. ŠOKO, ŽAIDĖ, DAINAVO, PŪTĖ BURBULUS.

9 Nuotraukos

EISMO TAISYKLES ŽINOSI, NIEKO KELY NEBIJOSI

2014-10-24 SAUGAUS EISMO ŠVENTĖ ,,EISMO TAISYKLES ŽINOSI, NIEKO KELY NEBIJOSI“, KURIOJE VAIKAI KLAUSĖSI PASAKOS APIE TRIS ŽVAIGŽDELES, DEKLAMAVO EILĖRAŠČIUS APIE SAUGŲ EISMĄ, ŽAIDĖ MUZIKINIUS ŽAIDIMUS, MOKĖ TAISYKLIŲ MEŠKUTĮ IR LAPĘ, ATKLYDUSIUS IŠ MIŠKO, SUSITIKO SU KELIŲ EISMO PAREIGŪNU, ŽIŪRĖJO FILMUKUS APIE SAUGŲ EISMĄ.

8 Nuotraukos

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

2014-10-02 RUDENĖLIO ŠVENTĖ PRASIDĖJO DALYVAVIMU EUROPOS SAVAITĖS BĖGIMU NUO BIRUTĖS PARKO VARTŲ IKI ROTONDOS. ŠVENTĖ VYKO ROTONDOS AIKŠTELĖJE. VAIKAI PATYRĖ DAUG DŽIUGIŲ EMOCIJŲ, APLANKĖ JUDRIŲJŲ ŽAIDIMŲ STOTELĘ, PABUVOJO IŠMINČIAUS STOTELĖJE, SUSITIKO SU GIRINIU, VABALIUKAIS, MOKĖSI GERO ELGESIO GAMTOJE, LENKTYNIAVO, ŽAIDĖ, DAINAVO IR BUVO APDOVANOTI.

8 Nuotraukos

VABALIUKŲ IR VABZDŽIŲ KARALYSTĖJE

2014-09-16 VYKDYDAMI PROJEKTĄ ,,VABALIUKŲ IR VABZDŽIŲ KARALYSTĖJE“ ORGANIZAVOME IŠVYKĄ Į ,,VABZDŽIŲ SLĖNĮ“ KRETINGOS RAJONAS, ŽIBININKŲ KAIMAS. APLANKĖME IR ŠALIA ESANTĮ MINI ZOOSODĄ. DALYVAVO ,,ŽIOGELIŲ“, ,,BITUČIŲ“, ,,BORUŽĖLIŲ“, ,,SRAIGELIŲ“ GRUPIŲ UGDYTINIAI.

8 Nuotraukos

BALTIJOS JŪROS DIENOS PAMINĖJIMAS

2014-09-05 BALTIJOS JŪROS DIENOS PAMINĖJIMAS. PRIE JŪROS VISŲ LAUKĖ ,,JŪREIVIAI“, JŪRŲ VALDOVAS ,,NEPTŪNAS“, KURIE PAPASAKOJO VAIKAMS APIE JŪROS GELMES, JŲ UŽTERŠTUMĄ IR SAUGOJIMĄ. VAIKAI IŠSAKĖ PASIŽADĖJIMUS IR PALINKĖJIMUS BALTIJOS JŪRAI, KAD JI VISAD BŪTŲ ŠVARI IR GYVA . VISI MANKŠTINOSI, DALYVAVO SPORTINĖSE ESTAFETĖSE, STATĖ STATINIUS.

8 Nuotraukos

2014 M. RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

NUPLASNOJO VASARĖLĖ ŽALIASPARNĖ PASKUI GERVES, PASKUI PEMPES, PASKUI GARNĮ. RUDENĖLIS, ATKELIAVĘS PRO PALAUKĘ, VAIKUČIUS VISUS DARŽELIN VĖLEI ŠAUKIA. VAIKUS KIEME PASITINKA ,,LINKSMUTIS“ IR ,,KARLSONAS“. SPORTO AIKŠTELĖJE SU VAIKAIS SPORTAVO, ŽAIDĖ ,,ZUIKUTIS“, ,,ŠARKA “

5 Nuotraukos