Žiema

 

Sveikiname  su  Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Mylėkime savo Tėvynę Lietuvą, didžiuokimės garbinga šalies praeitimi ir visi kartu kurkime vaikams svajonių Lietuvą!

16 Nuotraukos

Žiemos sporto šventė „Žiemos linksmybės“, skirta pasaulinei sniego dienai paminėti

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai ir mokytojos 2024 m. sausio 18 dieną suskubo švęsti sporto šventę „Žiemos linksmybės“. Renginys buvo skirtas paminėti pasaulinę sniego dieną. Gamta mums padovanojo žiemišką, baltą, saulėtą rytą. Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni darželio sportininkai, nešini rogutėmis, bei kitu sportiniu inventoriumi sugužėjo į kiemą. Šventės siurprizu tapo „tikras“ senis Besmegenis. Mažuosius sportininkus pakvietėme į linksmą ir nuotaikingą mankštą. Grojant nuotaikingai muzikai, mankštinosi visi maži ir dideli. Po mankštos vyko estafetės: sniego nešimas į dėžes, sniego gniūžčių mėtymas pro lankus, išbandėme jėgas virvės traukime. Vaikai statė sniego statinius, kuriuos vėliau spalvino įvairiomis spalvomis. Ugdytiniai džiaugėsi supiltu sniego kalneliu. Tradicine tapusi žiemos sporto šventė ne tik stiprina ir grūdina mūsų ugdytinius, bet ir palieka malonius neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus. Retai sulaukiame žiemiškų orų, sniego, retai galime pasidžiaugti žiemos malonumais, tad visiems ši šventė suteikė daug džiaugsmo, gerų emocijų ir šypsenų. Dėkojame Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytojoms Jūratei Miklajūnaitei, Almai Alunderienei, Rimai Budrytei, Ramintai Mockienei, logopedei Jūratei Bučienei už šventės organizavimą. Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Alma Alunderienė

6 Nuotraukos

UŽGAVĖNĖS ŠVENTĖ ,,ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO

2023-02-21 Lopšelyje darželyje ,,Ąžuoliukas" buvo švenčiama Užgavėnių šventė. Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėnesio dieną. Mokytojai, ugdytiniai persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, sugužėjo į kiemą atsisveikinti su žiema ir ją išvaryti iš kiemo. Šventės pagrindiniai veikėjai ,,Lašininis” ir ,,Kanapinis” pykdamiesi, bet vėliau susitaikę atkeliavo į šventę ir kvietė susirinkusiuosius linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus ir žinoma stipriai pavalgyti. Šventės metu neapsieita ir be varžytuvių – virvės traukimo, linksmųjų estafečių. Vaikų padedami ,,Lašininis” su ,,Kanapiniu” rungėsi tarpusavyje tol, kol ,,Kanapinis” tapo nugalėtoju. O kokios Užgavėnės be blynų ? Šeimininkės visus vaikus pavaišino skaniausiais, mieliniais blynais. Užgavėnių dalyviai dar ilgai šurmuliavo darželio kieme, šoko, žaidė žaidimus.

11 Nuotraukos

ŠVENTĖ ,,LIETUVAIČIAI –  MES MAŽI“

2023-02-14 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ buvo švenčiama Vasario 16-oji – pati didžiausia valstybinė šventė, primenanti Lietuvos istoriją. Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis. Papuošėme įstaigos erdves trispalviais akcentais. Mažieji lietuvaičiai susipažino su gimtojo krašto unikalumu bei svarbiomis Lietuvos istorinėmis vietomis. ,,Žiogelių“, Boružėlių“ grupės mokytojai patraukliomis priemonėmis ugdytiniams pasakojo apie gimtąjį miestą Palangą, jo žymiausias vietoves. Vaikai atidarė stebuklingą skrynelę, į kurią sudėjo eilėraščių, dainelių, šokių pynes. Visi galėjome pasigrožėti vaikų ir mokytojų kūrybiškumu, išradingumu ir meniniais gebėjimais. ,,Bitučių“, ,,Sraigelių“ grupės vaikai keliavo po Lietuvos didžiuosius miestus, kuriuose teko įveikti įvairių užduočių: sudėti žodžius, dėliones, įminti mįsles, pasakyti patarlių, apibūdinti kuo ypatingi didieji Lietuvos miestai. Skambiausios vaikų dainuojamos dainelės, deklamuojami eilėraščiai, atliekami muzikiniai kūriniai, šokiai, buvo skirti – Lietuvos gimtadieniui. Šokių sukūryje sukosi vaikai, kilo trispalviai balionai. Tikimės, kad ši šventė ir visa organizuota veikla, skirta šiai datai palietė vaikų širdeles, skatino domėtis ir didžiuotis sava šalimi.

16 Nuotraukos

PILIETINE AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

2023 metų Sausio 13-oji lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryto languose sužibo vienybės bei atminimo žvakutes tiems, kurių atmintis gyva. Įvairių veiklų metu vaikai kartu su mokytojais prisiminė Sausio 13-osios įvykius. Vaikai iš kaladėlių statė pilis, kūrė televizijos bokšto maketus, puošė trispalvėmis vėliavėlėmis, skaitė pasakas, kūrė neužmirštuolių žiedus. Salėje vyko rytmetys ,,Neužmirštuolės žiedeliai – Laisvės gynėjams atminti“. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas ir pagerbė žuvusius už laisvę tylos minute. Mokytojai su vaikais nepamiršo ir ukrainiečių tautos kovotojų žuvusių už laisvę. Lauke, pievelė pražydo vaikų sukurtais neužmirštuolių žiedais ir širdelėmis, simbolizuojančiomis Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvas. Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos paminėjimas leidžia mažiesiems artimiau susipažinti su Lietuvos istorijos įvykiais, o bendruomenės nariams prisiminti šį įvykį, kaip reikšmingą dieną mūsų tautai.

17 Nuotraukos

KALĖDŲ ŠVENTĖ ,,NUŠVITO, SUŽIBO KALĖDŲ EGLUTĖ“

2022 m. gruodžio 20-tą dieną lopšelis darželis ,,Ąžuoliukas“ klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Vaikai ir jų tėveliai susirinko į gražiausią metų šventę – Kalėdas, kurioje be abejo laukė susitikimas su Kalėdų seneliu. Ugdytiniai, prie sužibusios, nušvitusios įvairiomis spalvomis eglutės, žaidė, šoko, deklamavo eilėraščius ir laukė kada bus atrištas stebuklingas Kalėdų senelio maišas su dovanomis. Kalėdų senelis atidžiai klausė vaikų deklamuojamų eilėraščių, domėjosi jų pomėgiais, Visi šventės dalyviai Kalėdų seneliui pasižadėjo būti gerais ir būtinai susitikti per kitas Kalėdas.

20 Nuotraukos

SVEČIUOSE PALANGOS STASIO VAINIŪNO MENO MOKYKLOS UGDYTINIAI

2022-12-08 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ lankėsi Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai bei jų pedagogai. Jie padovanojo mūsų ugdytiniams puikų koncertą, kuriame dalyvavo ir buvę ,,Ąžuoliuko“ vaikai. Darželinukai turėjo puikias galimybes ne tik išgirsti, bet ir pamatyti įvairius muzikos instrumentus. Mokytoja Jurgita Petkutė-Marcinkienė ir kiti dalyvavę mokytojai pasidžiaugė vaikų smalsumu ir dėmesingumu.

6 Nuotraukos

Žibintų švente darželyje

2022 m. gruodžio 5 d. visi darželio vaikai su žibintais rankose, tėvai, rinkosi į darželio kiemą. Su pakilia nuotaika siekėme paminėti advento pradžią, prieškalėdinio susikaupimo metą. Mokytoja J. Mikalajūnaitė (žibintininkas) įžiebė kieme pastatytus žibintus ir priminė, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada turi būti šilta ir šviesu. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią būtina saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgęsti. Mokytoja D. Vaidžiūnienė (saulė) priminė vaikams, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas. Tekanti saulė skleidžia šviesą, o jai nusileidus – ateina tamsa, kad para susideda iš dienos ir nakties. Kvietė visus sieti šviesą su šiltu bendravimu, gerais darbais laukiant gražiausios metų šventės. Vaikai su meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskiene dainavo adventines dainas, kartu su tėvais žaidė žaidimus. Tą vakarą darželio aplimka nušvito švelniomis, šiltomis ir šviesiomis spalvomis. Renginio metu vaikai, tėveliai ir visi darbuotojai turėjo galimybę pajausti draugystės svarbą, gerumą, nuoširdumą.

9 Nuotraukos

,,SU GIMTADIENIU – LIETUVA“

Vasario 16-oji ypatinga šventė visai Lietuvai. Vasario 14-15 dieną lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko šventės ,,Su gimtadieniu – Lietuva“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šių švenčių tikslas ugdyti pilietiškumą, tautiškumą, mažųjų širdelėse brandinti meilę Lietuvai, mokyti didžiuotis sava šalimi. Ruošdamiesi šiai šventei puošėme mokyklos aplinką trispalviais akcentais. Vaikai su mokytojais kalbėjo apie gimtinę, įžymias Lietuvos vietas, pagrindinius Lietuvos simbolius, žmones. Grupėse kūrė, konstravo įvairius statinius, kopijavo, dėliojo žodžius LIETUVA, TĖVYNĖ. Skambiausios dainelės, gražiausios eilės, patarlės ir puiki vaikų nuotaika skirta Lietuvos gimtadienio šventei.

31 Nuotraukos

ŽIEMOS ŠVENTĖ ,,KVIEČIAME BŪRYN VISUS – ŽIEMOS ŠALTIS NEBAISUS“

Vasario 2 dieną Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikai bei mokytojai sulaukę gražios žiemiškos dienos suskubo švęsti žiemos šventės ,,Kviečiame būryn visus – žiemos šaltis nebaisus“. Visi linksmai nusiteikę, skambant muzikai, susirinko į darželio kiemą, kuriame laukė nuostabi besmegenių šeima. Šventė prasidėjo smagiu pasisveikinimu ,,Labas rytas tau sakau“. Mokytojos Raimonda Vainorė ir Jūratė Mikalajūnaitė mažuosius sportininkus pakvietė į linksmą ir nuotaikingą mankštą. Po mankštos darželio kieme skambėjo kūrybiški ir išradingi šūkiai – devizai, kuriais kiekviena grupė pristatė draugams bei besmegenių šeimynai. Tuomet mažieji sportininkai išskubėjo į savo aikšteles pasidžiaugti žiemos pramogomis. Vaikai lenktyniavo kasdami sniegą į dėžes, kūrė senius besmegenius, darė labirintus, statė sniego pilis, tvirtoves, kurios vėliau nusidažė įvairiausiomis spalvomis. Vyresnieji dalyvavo linksmose estafetėse, rogučių lenktynėse, išbandė jėgas virvės traukime, Mažieji džiaugėsi, kad juos rogutėmis vežiojo vyresnieji draugai bei mokytojai. Aktyvios pramogos ir draugiškas šaltukas papuošė vaikų skruostus raudoniu bei suteikė malonių įspūdžių, teigiamų emocijų.

30 Nuotraukos

PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Sausio 13-ąją, dalyvaudami pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“ visuose lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ languose sužibo žvakutės. Pilietiniam ugdymui skirtose ugdomosiose veiklose vaikai diskutavo apie Tėvynę, laisvės svarbą, aiškinosi, kodėl laisvės gynėjų dienos simbolis – neužmirštuolės žiedas. Sužinojo, kad jis simbolizuoja amžiną prisiminimą to, kas įvyko ir pagarbą už mūsų ateitį kovojusiems žmonėms. Ugdytiniai stebėjo plakatus apie sausio 13-osios įvykius, konstravo statinius iš šiaudelių, kaladėlių, piešė per televiziją matytus degančius laužus, spalvino neužmirštuoles, aplikavo trispalves, dėliojo žodžius – laisvė, tėvynė, meilė. Po ugdomosios veiklos, vaikai išėję į kiemą papuošė gėlyną neužmirštuolių žiedais, o suradę sniego kalnelį jį nuspalvino Lietuvos vėliavos spalvomis ir papuošė neužmirštuolių žiedais. Tikime, kad istorinis atminties puoselėjimas padės mūsų vaikams užaugti savimi pasitikinčiais, Lietuvą mylinčiais bei ją ginti galinčiais piliečiais.

17 Nuotraukos

TRIJŲ KARALIŲ ŠVENTĖ

2022 m. sausio 6 d. lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ paminėta Trijų Karalių šventė. ,,Žiogelių“ grupės vaikai su mokytoja Jūrate Mikalajūnaite inscenizavo Trijų Išminčių atvykimą pasveikinti gimusio kūdikėlio Jėzaus. Vaikai sužinojo, ką simbolizuoja atneštos dovanos: auksas, smilkalai, mira. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai taip pat buvo persirengę Karalių rūbais ir atkeliavo į savo grupę su mokytojomis Salomėja Dobromilskiene, meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene pasveikinti grupės draugų, išsakyti palinkėjimų. Visose grupėse vaikai klausėsi mokytojų pasakojimų apie Trijų išminčių kelionę, vėliau vaikai piešė, spalvino Karalius, nupuošė žaliaskares eglutes, aptarė, kaip tinkamai su jomis atsisveikinti, rūšiavo žaisliukus į dėžes, pagal spalvą, dydį.

9 Nuotraukos

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

Mokytojai, pasitelkę išmonę, nors ir karantino sąlygomis, nuo gruodžio 20 dienos iki 22 dienos sukūrė vaikams nuotaikingas kalėdines šventes. Mažuosius ,,Drugelių“ grupės ugdytinius linksmino kalėdų senelis (mokytoja B. Svetikienė), o vyresniųjų grupių vaikai kalėdų senelį pamatė ir bendravo tik per langą. Svarbiausia, vaikai gavo kalėdų senelio laiškus su užduotimis, kurias turėjo atlikti per šventę ir žinoma dovanas. Mokytojoms, išdalinus taip lauktas kalėdines dovanas, vaikų akyse sužibo džiaugsmas ir noras būti geresniems, draugiškesniems ir sveikiems.

24 Nuotraukos

,,DAINŲ DAINELĖ 2022“ KONKURSAS

Gruodžio 15-ą dieną, Palangos Kurhauze įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė“ pirmas etapas. Konkurse dalyvavo lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas ugdytinė Beatričė Koržinskaitė, kurią ruošė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Džiaugiamės, kad Beatričė pateko į kitą ,,Dainų dainelės“ etapą, kuris vyks Gargžduose. Sveikiname ir linkime didžiausios sėkmės Beatričei ir jos mokytojai Nijolei Petrauskienei.

1 Nuotraukos

VIKTORINA „ATPAŽINK SVEIKUS IR NESVEIKUS MAISTO PRODUKTUS“

Gruodžio 14 d. virtualioje erdvėje įvyko miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų 5-6 metų vaikų viktorina, kurią organizavo Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“. Mūsų įstaigą atstovavo ,,Žiogelių“ grupės vaikai ir jų mokytojos Jūratė Mikalajūnaitė, Raminta Mockienė. Visos komandos turėjo paruošusios namų darbą – prisistatymą, toliau sekė įvairių užduočių atlikimas apie sveiką maistą, daržoves, jų naudą žmogaus organizmui. Viktorinos dalyviai ne tik įtvirtino žinias, patyrė džiugių emocijų, bet ir tobulino savo socialumo, komunikavimo, pažinimo bei meninės raiškos įgūdžius.

3 Nuotraukos

VASARIO 16-OSIOS AKIMIRKOS

Vaikų kūrybiniai darbeliai, eilės skirtos Lietuvai ... Nupiešiu saulę lapo vidury, Aplink vaivorykštę visom spalvom dažytą, O apačioj tarp žemės ir dangaus Nupiešiu savo Lietuvą mažytę.

18 Nuotraukos

VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA ,,BŪK SVEIKA, LAUKTOJI ŽIEMUŽE”

2021-01-15 Įpusėjus žiemai spalvingi vaikų kūrybiniai darbai papuošė įstaigos koridoriaus stendus. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybinius gebėjimus, taikant mišrias meninės raiškos technikas.

16 Nuotraukos

STEAM IDĖJOS KASDIENINĖJE UGDYMO(SI) VEIKLOJE

Sulaukę puikios žiemos visi skubėjo į lauką pašėlti, papramogauti. Minėdami Pasaulinę sniego dieną, sausio 20 dieną, ugdytiniai ne tik susipažino su sniego savybėmis, bet džiaugėsi puriu sniegu: statė, lipdė, piešė sniego senius besmegenius, gėles, statė pilis. Spalvino, šaldė vandenį su įmestais daiktais, analizavo, kurie nuskendo, kurie ne, kodėl užšalo vanduo. Su didžiausiu džiaugsmu važinėjosi rogutėmis, lenktyniavo su draugais, ant sniego darė antspaudus, matavo, stebėjo raštus. Grupėse, kartu su mokytojais, eksperimentuodami vaikai kūrė dirbtinį sniegą, panaudodami įvairias medžiagas: miltus, buitinį krakmolą, aliejų ir skutimosi putas. Dirbtinio sniego žaidimai buvo puikus pagalbininkas sensoriniam lavinimui, o į žaidimą įsitraukė ir maži ir dideli. Vaikai lipdė senius besmegenius, formavo sniego gniūžtes, ant jų piešė raides, įvairias figūras. Mažieji tyrinėtojai įgijo vertingų žiemos reiškinių tyrinėjimo paslapčių ir džiugių emocijų. STEAM idėjas mokytojai kūrybingai panaudojo kasdieninėje ugdymo(si) veikloje.

23 Nuotraukos

SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

2021-01-13 Minint Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, rytas lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas” prasidėjo pilietine akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija”. Visų grupių languose sužibo vienybės ir atminimo žvakutės, kaip ženklas, kad norime prisiminti ir pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę. Vaikai su mokytojais pasipuošę neužmirštuolių žiedais, aiškinosi jų prasmę, diskutavo kas yra laisvė, Tėvynė ir kodėl visiems svarbi ši data. Sausio 13-osios įvykius mokytojai vaikams atskleidė, pristatant V. Lansbergio video pasakojimą ,,Sausio sniegenos”, stebint plakatuose, knygose televizijos bokšto atvaizdus, žmonių pasiryžimą kovoti už laisvę. Vaikai savo kūrybinius darbus skyrė Laisvės gynėjams. Džiaugiamės, kad nuo mažų dienų ugdome visavertį šalies pilietį, laisvos Tėvynės mylėtoją ir kūrėją.

21 Nuotraukos

KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA ,,KALĖDŲ SENELIO PIRŠTINĖ“

2020-12-14 Advento pradžia… Prasideda laukimas pačios gražiausios metų šventės – šv. Kalėdų. Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” vaikai, mokytojai, tėveliai laukdami šventės įsijungė į parodą ,,Kalėdų senelio pirštinė”. Visi turėjo galimybę parodyti savo gebėjimus ir sukurti neregėto grožio pirštines Kalėdų seneliui. Kurią Kalėdų seneliui išsirinkti, kai viena už kitą gražesnės? Pasidžiaukime visi.

25 Nuotraukos

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS

2020-02-25 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas” praūžė triukšmingiausia ir linksmiausia Užgavėnių šventė. Vaikai su mokytojomis persirengę įvairiais personažais - daktarais, velniais, čigonais, raganomis šėlo darželio kieme. Ne tik vaikus, bet mokytojus bei jų padėjėjus sunku buvo atpažinti. Šventės metu netrūko žaidimų, šokių, lenktynių, buvo stebima Lašininio ir Kanapinio dvikova, kur vaikai galėjo išbandyti savo jėgas virvės traukime. Kovą, žinoma, laimėjo Kanapinis ! O baigiantis šventei vaikai prašė šeimininkių blynų ir arbatos, o joms linkėjo sveikatos. Vaikų rankose pakvipo gardūs blynai. Po išdaigų, vaišių persirengėliai grįžo į grupes.

9 Nuotraukos

ŠVENTĖ, SKIRTA LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI ,,LIETUVĖLE, TU GRAŽI“

2020-02-14 ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupių ugdytiniai kartu su tėveliais, mokytojomis Raimonda Vainore ir Milda Valantiniene džiugiai nusiteikę rinkosi į gražiai papuoštą salę. Šventė prasidėjo nuotaikingu pasisveikinimu. Skambėjo dainos, eilėraščiai apie gimtuosius namus, meilę tėviškei. Šventės metu vyko viktorina, kurioje vaikai pateikė tėveliams klausimus per filmuotą medžiagą. Tėveliai turėjo pasakyti svarbiausius Lietuvos simbolius, apibūdinti trispalvės spalvų reikšmes, paaiškinti gimtojo miesto pavadinimo kilmę, pateikti kuo įdomesnių patarlių apie namus, tėviškę. Visi susidomėję klausėsi mokytojos Mildos Valantinienės sekamos žemaitiškos pasakos, spėliojo įvairias žemaitiškas frazes. Į nuotaikingą veiklą įsijungė ne tik tėveliai, bet ir močiutė, kuri užtraukė žemaitišką dainą. Šventės šurmulį pagyvino liaudiški rateliai, dainos. Renginio pabaigoje visi drauge Lietuvos žemėlapį papuošė geltonomis, raudonomis ir žaliomis širdelėmis, taip išreikšdami savo meilę Tėvynei Lietuvai.

6 Nuotraukos

VASARIO 16-OSIOS ŠVENTĖ

2020-02-13 Į Lietuvos valsybės atkūrimo šventės minėjimą, grojant lietuvių liaudies muzikai, rinkosi „Bitučių“ bei „Sraigelių“ grupių ugdytiniai su savo mokytojomis Daiva Vaidžiūniene, Rima Budryte, Salomėja Dobromilskiene ir Aušra Pališaitiene. Keliaudami po Lietuvą papuolė į laiko kilpą, kurią peržengę susitiko su Karaliumi Mindaugu, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pališaitiene, jo valdomoje Lietuvoje. Karalius svečius pakvietė pakeliauti po savo valdas, aplankyti Lietuvos pilis, kurios pilnos paslapčių ir klausimų. Kelionės metu, Mindaugas pakeleiviams trumpai papasakojo lankomos pilies istorija, o vaikai ir tėveliai gilinosi į pilių „slepiamas“ paslaptis ir atlikinėjo pateiktas užduotis. Ne visi buvo drąsūs karaliaus draugijoje, bet žinių nestokojo, ypatingai mažieji kelionės dalyviai. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, šoko liaudies ratelius, kuriuos paruošė meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė, demonstravo savo žinias apie Lietuvą. Popietės metu susirinkusieji patyrė užburiančią kelionę laiku, kurioje netrūko patriotiškumo ir meilės savam kraštui, savo artimui, savo istorijai.

12 Nuotraukos

SVEČIUOSE– JAUNIEJI ŠAULIAI

2020-01-12 Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių Palangos 306 kuopos jaunieji šauliai Greta, Gerda, Giedrė, Justina, Justinas, Matas, Laurynas su savo būrio vadu Mantu Zadonskiu. Šie jaunuoliai mažiesiems „Sraigelių“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniams bei jų mokytojoms suteikė galimybę kartu pasimankštinti, padiskutuoti, apžiūrėti ir pasimatuoti palapinsiaustes, palaikyti ginklus ir net išbandyti šaudymo pozicijas. „Ąžuoliuko“ auklėtiniai liko nustebę, kai išgirdo, kad norint būti šaulių sąjungos nariu, reikia ne tik būti sportišku, ir mokėti šaudyti, bet ir mokytis įvairių disciplinų, tai – medicinos, topografijos, ryšininkystės, ginklų valdymo, savigynos, taktikos ir strategijos. Susitikimo metu mažieji klausytojai, gavo puikų pilietiškumo, patriotizmo, pasitikėjimo savimi ir meilės Tėvynei pavyzdį ir dar ilgai šurmuliavo grupėse, kokie „puikūs kareiviai“ buvo atėję.

11 Nuotraukos

VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

2020-01-13 Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ prisijungė prie Laisvės gynėjų dienai paminėti visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00 val. darželio languose sužibo padėkos žiburėliai – žvakės tiems, kurie kovojo už Lietuvą ir žuvo dėl jos laisvės. Vėliau salėje vaikai klausėsi mokytojų pasakojimų apie lietuvių laisvės troškimą, vienybę. Aptarė plakatuose pavaizduotus Sausio 13-os įvykius. Šiai dienai vaikai ruošėsi iš anksto: kirpo, spalvino neužmirštuolių žiedus, iš jų dėliojo žodžius, sukūrė kūrybinį darbą ,,Sausio 13-osios naktis”, deklamavo eiles, išreikšdami padėką laisvės gynėjams. Uždegta keturiolika žvakelių – tiek, kiek tą naktį žuvo gynėjų. Vaikai su mokytojomis R. Budryte , A. Pališaitiene žvakes uždegė ir prie tremtinių kryžiaus.

13 Nuotraukos

KALĖDŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

2019 metais gruodžio 18 dieną lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas” vaikai ir visa bendruomenė sulaukė ilgai lauktos Kalėdų šventės. Žėrinti Kalėdų eglutė, puošnūs vaikų rūbai, linksma ir nuotaikinga muzika, žaidimai teikė džiaugsmą vaikams. Visų grupių vaikai su mokytojomis stebino Kalėdų senelį, tėvelius nuotaikingais pasirodymais, eilėraščių posmais, dainelėmis. Kalėdų senelis su vaikais ne tik žaidė, šoko, bet ir pristatė šešėlių teatro inscenizaciją ,,Po Betliejaus žvaigžde”. Atsisveikindamas su vaikais, Kalėdų senelis už jų pastangas, gerą nuotaiką apdovanojo taip lauktomis kalėdinėmis dovanėlėmis.

16 Nuotraukos

LIETUVOS GIMTADIENIO ŠVENTĖ

Vasario 16-oji ypatinga šventė visai Lietuvai. Laukdami šios šventės ,,Ąžuoliuko vaikai kalbėjo apie tautos vienybę, gimtąją kalbą, nuostabų gamtos grožį. Vyresniesiems vaikams šventinę savaitę buvo organizuotas susitikimas su šaule Rasa, dirbančia mūsų įstaigoje. Ji papasakojo vaikams, kodėl įstojo į Šaulių sąjungą, kam reikalinga Lietuvos kariuomenė, kokie turi būti savanoriai. Vaikai sužinojo, kodėl šauliai dalyvauja pratybose, mokosi orientuotis vietovėje, užsimaskuoti, suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Ugdytiniai ragavo kareiviškos košės, pabandė pernešti kuprinę ir pabuvoti miegmaišyje. Vasario 14-ą dieną į šventinę popietę tėvelius pakvietė ,,Boružėlių“, ,,Bitučių“ grupių vaikai ir pedagogai. Šventę vedė auklėtojos Raimonda Vainorė ir Daiva Vaidžiūnienė. Iškilmingos šventės pradžioje skambėjo tautinė giesmė, buvo prisiminti Lietuvos simboliai. Vaikai dainavo dainas apie gimtinę, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, kartu su tėveliais stebėjo filmuką ,,Palanga iš paukščio skrydžio“. Vasario 15-ą dieną šventiškai nusiteikę ,,Sraigelių“ ir ,,Žiogelių“ grupių vaikai, pedagogai, tėveliai rinkosi į Lietuvos gimtadienio šventę, kurią vedė pedagogės Salomėja Dobromilskienė ir Milda Valantinienė. Darželis prisijungė prie Lietuvos Respublikos prezidentės inicijuotos akcijos ,,Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Šventinės popietės metu, vaikų rankose pleveno trispalvės, skambėjo vaikų ir pedagogų dainos, visų veiduose neblėso šypsenos. Deklamuodami eiles, vaikai džiaugėsi, kad Lietuva pačiam centre Europos, kvietė visus – svetimas šalis lankyti, bet savąją šalelę visada mylėti ir į ją sugrįžti.

15 Nuotraukos

KŪRYBINĖ DARBŲ PARODA ,,NAMAI NAMUČIAI“

2019-02-13 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas‘‘ suorganizuota vaikų, tėvelių ir pedagogų kūrybinių darbų paroda ,,Namai namučiai‘‘, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Parodos tikslas buvo skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinę raišką, atskleidžiant pagarbą savo gimtinei, plėtojant ryšį su šeima, atrandant įdomią, naudingą ir prasmingą veiklą, kurioje būtų smagu dalyvauti vaikams bei jų tėveliams. Juk svarbu, kad vaikas pradėtų kelionę nuo savo namų, kiemo. Visi darbai sukurti panaudojant antrines žaliavas, papuošti įvairiais tautiniais elementais. Taip įstaigos bendruomenė buvo skatinama prisidėti prie taupaus pakuočių naudojimo, gamtos išteklių saugojimo, susigyvenimo su gimtojo krašto aplinka.

8 Nuotraukos

SPORTO ŠVENTĖ ,,ŽIEMOS IŠDAIGOS

2019-01-25 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas" vyko sporto šventė ,,Žiemos išdaigos". Šventės tikslas: skatinti vaikų norą judėti, patirti daug gerų emocijų. Lauke, grojant linksmai muzikai, vaikai kartu su ,,Ledinuku" auklėtoja A. Pališaitiene energingai pasimankštino ir visi pasidžiaugė kaip smagu sportuoti būryje draugų. Vėliau vyko sportinės estafetės: lenktynės su rogutėmis, sniego kamuolio ridenimas, gniūžčių mėtymas, sniego kasimas, senio besmegenio piešimas. Rungtyse dalyvavo ,,Sraigelių", ,,Bitučių", ,,Boružėlių", ,,Žiogelių" grupės vaikai. Sportinės rungtys ne tik lavino vaikų judesių koordinaciją, vikrumą, pastabumą, draugiškumą, bet suteikė malonių įspūdžių. Žiema nepagailėjo sniego, todėl vaikai ne tik lenktyniavo, bet turėjo galimybę pasidžiaugti puriu sniegu, nulipdyti daug senių besmegenių.

11 Nuotraukos

PILIETINĖ AKCIJA  „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA

2019-01-11 Ankstus sausio 11-osios rytas lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ prasidėjo visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija", kurios metu dešimčiai minučių buvo užgesintos šviesos ir languose sužibo žvakelės tragiškiems 1991 m. sausio 13-osios įvykiams atminti. Vaikai ir pedagogai pasipuošę neužmirštuolės žiedeliais rinkosi į salę pagerbti už šalies laisvę 1991-ųjų sausį žuvusiųjų atminimą. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Pališaitienė vaikams papasakojo apie Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Vaikai dainomis, eilėraščiais išsakė pačius nuoširdžiausius žodžius ir iš neužmirštuolių žiedų sudėjo padėkos žodžius ,,Ačiū Tėvynės gynėjams“.

5 Nuotraukos

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE

2019-01-04 Vaikai, pedagogai smagiai atsisveikino su kalėdine eglute.   Kartu su šventės vedančiąja meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskiene prisiminė praėjusias Kalėdas, išgirdo pasakojimą apie Tris karalius. Į šventę atkeliavę svečiai - Nykštukė (auklėtoja D. Vaidžiūniene), Nykštukas (auklėtoja S. Dobromilskiene) kartu su vaikais dainavo daineles, šoko ratelius, prisiminė  kalėdinius eilėraščius. Nykštukai vaikus džiugino įvairiomis istorijomis, netikėtomis užduotėlėmis. Kepurėse suradę sniego gniūžčių, pasiūlė vaikams su jomis pasimėtyti ir kartu palenktyniauti, kuri komanda bus vikresnė. Šventės pabaigoje, Nykštukas su vaikais aptarė, kur padės nupuoštas eglutes. Priminė - gražiai papuošėme žaliaskares, gražiai su jomis ir atsisveikinkime.

7 Nuotraukos

KALĖDINĖS ŠVENTĖS ,,KALĖDŲ VARPELI GIRDI, KALĖDOS JAU NETOLI“

2018 m. gruodžio 19-tą dieną lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ klegėjo nuo vaikų juoko ir džiaugsmo. Vaikai pasipuošę karnavaliniais rūbais susirinko į gražiausią metų šventę – Kalėdas,  kurioje be abejo laukė susitikimas su Kalėdų seneliu ir jo pagalbininke fėja. Atkeliavęs Kalėdų senelis su vaikais mankštinosi, žaidė, sekė pasakas, dainavo daineles apie nykštukus, kurie paruošė pačias gražiausias dovanas vaikams. Tėveliams, Kalėdų seneliui mažieji parodė ką išmoko: deklamavo kalėdinius eilėraščius, dainavo daineles, šoko ir laukė, kada Kalėdų senelis atriš dovanų maišą. Ugdytiniai patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas ir pajautė artėjančią kalėdinę dvasią. O patys mažiausieji šiais metais prie eglutės žaidė su nykštuku ir snieguole.

13 Nuotraukos

POPIETĖ ,,LIETUVOS ŠALELĖJ – SKAMBA MŪS DAINELĖ“

2018-02-15 Lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ vyko šventinė popietė ,,Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“, skirta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Pasipuošę tautiniais rūbais visų grupių vaikai, auklėtojos, tėveliai susirinko paminėti šios neeilinės datos. Visus susirinkusius sveikino renginio vedantieji priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai ir jų pedagogė Salomėja Dobromilskienė. Spindinčiomis džiaugsmu akimis ir gera nuotaika vaikai apdainavo Lietuvą, smagiai sukosi šokdami lietuvių liaudies ratelius bei skyrė Tėvynei daug gražių žodžių. Dainomis džiugino ir įstaigos pedagogų ansamblis ,,Gilė“, o šventę vainikavo jungtinė pedagogų ir vaikų daina ,,Brangiausios spalvos“.

9 Nuotraukos

VIKTORINA ,,KĄ AŠ ŽINAU APIE LIETUVĄ“

2018-02-12 Palangoslopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko Palangos miesto priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą?“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Viktorinos tikslas – plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą, ugdant vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus tėvynei. Kiekvienai įstaigai buvo paskirtas tam tikras Lietuvos regionas. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ,,Sraigelių“ grupės ugdytiniai ir pedagogės Aušra Pališaitienė, Salomėja Dobromilskienė viktorinoje pristatė aukštaitijos regioną. Vaikų komandai teko atsakyti į daugelį klausimų apie Lietuvą – jos istoriją, žmones, įžymias vietoves, tradicijas, papročius.

9 Nuotraukos

SAUSIO 13-OJI

1991 m sausio 13-oji tapo mūsų istorijos dalimi. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisiminėme 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ vaikai ir pedagogai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Ryte, vaikai, stebėjo languose degančias žvakutes, vėliau dalyvavo šventiniame rytmetyje, domėjosi plakatų paroda apie ,,Sausio 13-osios įvykius, dainavo dainas, deklamavo eiles Laisvės gynėjams. Po to keliavo prie tremtinių kryžiaus, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo, uždegė žvakutes, kalbėjosi su pedagogais kaip sunkiai buvo iškovota laisvė.

10 Nuotraukos

PRISTATYTAS PROJEKTAS ,,EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“

2018-01-06 Lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ vykdant projektą ,,Eglė žalčių karalienė“, kurį parengė logopedė D. Anušauskė buvo siekiama ne tik taisyklingai tarti garsus, bet ir mokytis žodžių kaitymo, derinimo, greitakalbių tarimo įgūdžių. Vaikai keliaudami po Palangos botanikos parką ieškojo medžių apie kuriuos buvo kalbama pasakoje - uosio, beržo, drebulės, ąžuolo, eglės. Apžiūrėję medžius jie išsakė savo pastebėjimus apie jų panašumus ir skirtumus. Projekto vykdymo pabaigoje surengta piešinių paroda bei pristatyta tėveliams ir pedagogams improvizuota pasakos ,,Eglė žalčių karalienė“ versija su logoritmikos elementais. Improvizuoto spektaklio idėja buvo apjungti logoritmikos pratimus į prasmingą siužetinę pasakos liniją. Logopedė Diana Anušauskė sekė pasaką, o vaikai su meninio ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene buvo tarsi pasakos įgarsintojai bei specialieji efektai. Logoritmika apjungė žodį, muziką ir judesį. Vaikai išmoko derinti kalbinio kvėpavimo bei vokalo pratimus su judesiu, išgirsti, įsiminti ir atkartoti ritmą, garsų derinius, ugdėsi girdimasis suvokimas, atmintis ir dėmesys

5 Nuotraukos

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE

2018-01-05 Sausio 6-oji Trijų Karalių šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Vaikus grupėse aplankė trys Karaliai – auklėtojos R. Nazarovienė, D. Vaidžiūnienė, L. Andriukevičienė. Šventinta kreida užrašė simbolius +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras), nes tikėtina, kad užrašius šias raides, namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių ir kvietė visus vaikus į atsisveikinimo su eglute rytmetį. Vaikai, sugužėję į salę žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius, sakė atsisveikinimo palinkėjimus eglutei. Pakalbėję, pasisvečiavę trys Karaliai atsisveikino su vaikais palikdami jiems netikėtų lauktuvių ir iškeliavo. O mažieji ugdytiniai, pasilinksminę grįžo į grupes ir kibo į darbą – nupuošti gražuoles eglutes ir jokiu būdu neišmesti jų prie konteinerių, o palikti tam skirtose vietose.

6 Nuotraukos

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

2017-12-21 Šv. Kalėdų laukimas – prasmingas susikaupimo, gerumo, o kartu ir džiugesio laikotarpis. Kalėdos – stebuklų metas. Vaikai Kalėdinės šventės metu pavirto įvairių pasakų veikėjais - nykštukais, žvėreliais, fėjomis, princesėmis. Kiekviena veikėjų grupė atskleidė savąją išmintį tėveliams, svečiams, Kalėdų Seneliui. Šoko dainavo, deklamavo eilėraščius ir sulaukė Kalėdų Senelio dovanų. 

16 Nuotraukos

SAVIRAIŠKOS PROJEKTO ,,GINTARAS – LIETUVOS AUKSAS“ PRISTATYMAS

2017-11-31 Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ pedagogai su vyresniųjų grupių vaikais pristatė tėveliams ir Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams saviraiškos projektą ,,Gintaras – Lietuvos auksas“, kuriuo siekė, kad vaikai įgytų kuo daugiau patirčių ir supratimo apie gintaro atsiradimo, apdorojimo, paplitimo, pritaikymo galimybes. ,,Boružėlių“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis D. Vaidžiūniene, R. Vainore ir meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskiene pristatė inscenizaciją ,,Jūratė ir Kastytis“. Pedagogė S. Dobromilskienė, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai papasakojo apie gintaro atsiradimą, paaiškino kokiomis aplinkybėmis vabzdžiai ir augalai pateko į sakus ir kaip jie išsilaikė, pamokė kaip atskirti tikrą gintarą nuo akmenuko ar plastiko. Vaikai, projekto vykdymo metu sukūrė daug gražių kūrybinių darbų, ketureilių apie gintarą. Skambiomis dainelėmis atskleidė, kad jie patys laimingiausi vaikai, gyvenantys prie Baltijos jūros. O auklėtojos D. Vaidžiūnienė ir A. Pališaitienė pristatė projekto ,,Gintaras - Lietuvos auksas“ pateiktį per PowerPoint programą Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams. VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA ,,GINTARO IR GAMTOS ŽAISMAS“ 2017-12-06 Ąžuoliuko“ pedagogai, tęsdami projekto ,,Gintaras – Lietuvos auksas“ pristatymą Palangos Viešosios bibliotekos, Vaikų skyriuje atidarė vaikų kūrybinių darbų parodą ,,Gintaro ir gamtos žaismas“, į kurią įsijungė ugdytiniai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų- ,,Nykštukas“, ,,Gintarėlis“, ,,Pasaka“, ,,Žilvinas“ bei Šventosios ,,Sigutė“. Atvykusiems svečiams vaikai vaidino inscenizaciją ,,Jūratė ir Kastytis“, priešmokyklinukai papasakojo apie gintaro atsiradimą, jo savybes, dainavo daineles, džiaugėsi savo ir draugų sukurtais darbais.

12 Nuotraukos

,,TRAMTATULIO KONKURSAS“

Vasario 24 dieną lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ susirinko liaudies tradicijas puoselėjantys Palangos vaikai – respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ dalyviai. Šių metų, jau septintajam, konkursui liaudies kūrybos atlikėjus – muzikantus, dainininkus ir pasakorius – pristatė šešios miesto švietimo įstaigos: lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Žilvinas“, „Gintarėlis“, Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla, Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla ir Palangos moksleivių klubas. Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė šiam konkursui paruošė du dainininkus – Odetą Stonkutę ir Emilį Drakšą iš priešmokyklinio ugdymo grupės. Į laureatų gretas pateko ugdytinė Odeta Stonkutė, kuri balandžio 1 dieną vyks į regioninį konkursą, Klaipėdoje.

4 Nuotraukos

ŠVENTĖ ,,LIETUVOS ŠALELĖJ - SKAMBA MŪS DAINELĖ“

2017-02-15 Į šventę ,,Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“ susirinko priešmokyklinės „Sraigelių“ ir vyresniosios „Bitučių“ grupių vaikai, tėveliai. Pedagogės Salomėja Dobromilskienė ir Rita Nazarovienė pasveikinusios visus susirinkusius į Lietuvos gimtadienį pakvietė pakeliauti po Lietuvą. Sukdami ratelį vaikai susipažino su visais Lietuvos regionais ir kiekvienam skyrė pačias gražiausias dainas ir eiles. Apie Aukštaitiją, gražia aukštaičių kalba papasakojo auklėtoja Aušra Pališaitienė, pasvaliečių tarme pasekė legendą apie Igno Karpio dvaro parką. Toliau, grojant linksmai muzikai vaikai aplankė Suvalkiją, Dzūkiją. Dzūkiją mums pristatė tikra dzūkė iš Druskininkų Alma Viskontienė. Ji pasekė pasakų, pakvietė vaikus kartu padainuoti dzūkiškai, padeklamavo savo kūrybos eilėraštį, skirtą Lietuvai. Susipažinę su visais Lietuvos regionais vaikai pasuko ratelį namo, į tokią artimą ir pažįstamą Žemaitiją. Kas gražiau galėtų pristatyti Žemaitiją už mūsų buvusį auklėtinį, tikrą žemaitį, Kazimierą Eglyną ir jo mamą Ritą Eglynaitę. Visus sužavėjo pamokantis pasakojimas ,,Dėlko katėns pajėdes tik prausas“. O priešmokyklinukai Odeta ir Emilis taip pat pradžiugino svečius žemaičių tarme sudainuotomis dainomis. Kas gali būti mieliau ir brangiau už mūsų tėvynę, gimtinę, todėl mes ją turime ne tik puošti gražiais darbais, bet saugoti, ginti ir mylėti. Apie tai padainavo berniukai, būsimieji Lietuvos kareivėliai.

13 Nuotraukos

LIETUVOS GIMTADIENIO ŠVENTĖ

2017-02-14 Vasario – 16-oji – tai ne tik reikšminga valstybės šventė. Tai šventė visiems – vaikams, tėveliams, seneliams, auklėtojoms ir visiems Lietuvos žmonėms. Kartu švęsti Lietuvos gimtadienį mažųjų „Žiogelių“, „Boružėlių“ ir „Vėžliukų“ grupių vaikai, tėveliai ir auklėtojos Milda Valantinienė, Virginija Jašinskienė, Laimutė Andriukevičienė pasikvietė svečių – Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos kanklių mokytoją Jurgitą Petkutę-Marcinkienę su mama Birute Petkiene ir dukra Beatriče. O ,,Boružėlių“ grupės auklėtiniui Ąžuolui buvo labai smagu matyti šventėje muzikuojančias - mamytę, močiutę ir sesę. Įdomu buvo pamatyti ir išgirsti kaip šios trijų kartų moterys kanklėmis, lumzdeliu, būgnu būgnu groja smagius lietuvių liaudies šokius. O mūsų mažieji ugdytiniai Lietuvai gimtadienio proga skyrė gražiausius šokius, eilėraščius, palinkėjimus, daineles ir iš antrinių žaliavų sukurtą trispalvį ,,tortą“.

6 Nuotraukos

NETRADICINĖ EDUKACINĖ VALANDĖLĖ  ,,ĄŽUOLIUKE“

2017-02-10 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“, pasitinkant Lietuvos gimtadienį, buvo organizuota eilė renginių. Kad vaikas geriau suprastų kas yra kariuomenė ir kodėl ji reikalinga valstybei, vyresniosios ir priešmokyklinės ugdymo grupių ugdytiniams organizavome susitikimą su Lietuvos kariuomenės karo prievolės Klaipėdos regiono kapitone Renata Gudaite ir vyresniąja seržante Reda Montviliene. Ugdytinių susidomėjimą sužadino kariūnių apranga, atsivežta kareiviška manta. Kariūnė Reda Montvilienė vaikams suprantamais žodžiais paaiškino, kas yra kareivio amunicija/ekipuotė, kuri būtina kariui išgyventi mūšio lauke ir leidžianti tinkamai operuoti turimais ginklais, priemonėmis ir resursais, siekiant įvykdyti skirtas užduotis. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su kareivio manta: kuprine, palapine, miegmaišiu, mūvėti šalmą, pajusti jo svorį, palaikyti rankose imitacinę granatą, šovinius. Apžiūrėjo sauso maisto davinio rinkinį, vaišinosi riešutais, kareivio duonele. O didžiausias netikėtumas – kai teko ,,be viryklės ir be puodo, tiesiog maišelyje“ (kaip įvardijo vaikai) išsivirti kareiviškos košės. Kiekvienas galėjo jos paragauti. Vaikai savo vikrumą išbandė estafetėse ,,Kas greičiau sudės šovinius į dėtuvę“, ,,Kuris greičiau įlys į miegmaišį ir jį užsitrauks“. Edukacinės valandėlės metu įgytas žinias vaikai įtvirtino dalyvaudami viktorinoje, kurios metu buvo itin aktyvūs. . Ugdytiniai kariūnėms atsidėkojo eilėmis ir daina, o jos vaikus apdovanojo atšvaitais ir namų užduotimis.

22 Nuotraukos

 PILIETINE AKCIJA “ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA”

2017 m. sausio 13-osios rytą, lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties žvakutės, kurios simbolizavo apgintos laisvės šviesą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius. Šią dieną grupėse jautėsi susikaupimas. Vaikai, įsisegę neužmirštuolių žiedelius, lydimi pedagogų, susirinko į rytmetį, skirtą Laisvės gynėjų atminimui. Jie atidžiai stebėjo plakatus, kuriuose buvo atskleistos sausio įvykių akimirkos. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė S. Dobromilskienė vaikams suprantamais žodžiais pasakojo apie Sausio 13-os įvykius, jų svarbą valstybei ir dabartiniam gyvenimui. Pedagogė pakvietė visus pagerbti žuvusius tylos minute. Salėje degė 14 žvakučių, tiek, kiek žuvo gynėjų. Vaikai reiškė savo mintis, deklamavo eilėraščius, o berniukai savo tautos patriotiškumą išreiškė atlikdami dainą ,,Mes Lietuvos kareivėliai“. Vaikai grįžę į grupes, piešė, konstravo tai, kas liko jų atmintyje.

8 Nuotraukos

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE.  SPEKTAKLIS ,,ŽALIASKARĖ EGLUTĖ“

2017-01-06 Baigiantis kalėdiniam laikotarpiui, sausio 6 dieną, apsilankę Trys Karaliai pasveikino įstaigos vaikus, visą bendruomenę ir palinkėjo gerų metų. Atsisveikinimo su eglute šventės proga, įstaigos teatro grupės pedagogai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė pakvietė visus į jautrų spektaklį „Žaliaskarė eglutė“. Spektaklio metu, vaikai stebėjo, kaip netikėtai miške išdygusi eglutė, iškart papuošė lapuočių mišką, kaip stebino ir džiugino savo žaluma, linksmino miško gyventojus. Ji svajojo kada nors užaugti, tapti didele ir pasėti daug mažų eglučių. Bet atėjo Kalėdos... Ir žmogus atkeliavęs į mišką nusprendė nusikirsti pačią gražiausią eglutę ir parsinešti ją namo. Spektaklio pagrindiniai personažai ,,eglutė“ Virginija Jašinskienė, ,,beržas“ Jūratė Stončienė kvietė mažus ir suaugusius žiūrovus nelikti abejingais ir nepalikti žaliaskarių bet kur, o nunešti į specialius konteinerius, kuriuos pastato atliekų vežėjai, kad surinktos eglės būtų panaudotos ekologiškam biokurui - namų šilumai užtikrinti. Spektaklio metu ir kiti veikėjai-pedagogai - ,,voras“ Aušra Pališaitienė, ,,kurmis“ Daiva Vaidžiūnienė, ,,kiškis“ Rima Budrytė, ,,žmogus“ Salomėja Dobromilskienė įtaigiu žodžiu formavo aplinkosaugines nuostatas ir gamtai palankų elgesį, ugdant atsakomybę už savo veiksmus sąveikaujant su mus supančia aplinka.

9 Nuotraukos

KALĖDINIŲ ŽIBINTŲ PARODA

2016-12-20 Laukdami Šv. Kalėdų, gražiausios metų šventės, surengėme kūrybinių darbų parodą ,,Kalėdinis žibintas“ į kurią aktyviai įsijungė visų grupių tėveliai su vaikais. Nuostabiais Šv, kalėdų puoštais motyvais, kalėdiniai žibintai džiugino visus.

7 Nuotraukos

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

2016 m gruodžio 23 dieną visų grupių vaikai su tėveliais šventė Kalėdas darželyje. Šventės metu vaikai pasipuošę karnavaliniais rūbais deklamavo eilėraščius, dainavo išmoktas daineles, šoko, žaidė. Vaikams, Kalėdų Senelis padovanojo daug linksmybių: pašokti su seniais besmegeniais, pažaisti nykštukų žaidimą, padainuoti, o šventės pabaigoje visus vaikus apdovanojo taip ilgai lauktomis kalėdinėmis dovanėlėmis.

21 Nuotraukos

VASARIO 16-OJI

2016-02-10 Į ŠVENTĘ ,,ŠALIS TA - LIETUVA VADINAS“, SKIRTĄ LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI, SUSIRINKO ,,BORUŽĖLIŲ“, ,,VĖŽLIUKŲ“, ,,BITUČIŲ“ GRUPIŲ VAIKAI, PEDAGOGAI TĖVAI. ŠVENTĖJE SKAMBĖJO EILĖS, VAIKŲ DAINOS, APIE LIETUVĄ, GIMTINĘ. SVEČIUOSE DALYVAVO PALANGOS ST. VAINIŪNO MENO MOKYKLOS MERGAIČIŲ TRADICINIŲ INSTRUMENTŲ ANSAMBLIS. VAIKAI, GROJANT ANSAMBLIO DALYVIAMS, LINKSMAI ŠOKO POLKUTĘ, KLAUSĖSI – VADOVĖS J. PETKUTĖS MARCINKIENĖS PASAKOJIMŲ APIE LIAUDIES INSTRUMENTUS. 2016-02-15 IŠKILMINGO ŠIOS SVARBIOS DATOS PAMINĖJIMO ŠVĘSTI SUSIRINKO IR VYRESNIOJO AMŽIAUS ,,ŽIOGELIŲ“ IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPIŲ VAIKAI, TĖVAI IR SENELIAI. ŠVENTĖJE DALYVAVO PALANGOS KULTŪROS CENTRO PAGYVENUSIŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS ,,BOČIAI“. VADOVĖ – J.SERAPINIENĖ. ŠVENTĖJE SMAGU BUVO IR VAIKAMS IR ,,BOČIUKAMS.

16 Nuotraukos

,,ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO

2016-02-09 ,,ĄŽUOLIUKO“ VAIKAI, DARBUOTOJAI PASISLĖPĘ PO VELNIUKŲ, ČIGONŲ, DAKTARŲ, OŽIUKŲ KAUKĖMIS VARĖ ŽIEMĄ IŠ KIEMO. VYKO ARŠI KOVA TARP ,,LAŠININIO“ IR ,,KANAPINIO“. UŽGAVĖNĖS GERA ŠVENTĖ, BENT GALIMA GERAI PAŠĖLTI, PASILINKSMINTI, O SVARBIAUSIA – PASIVAIŠINTI SKANIAUSIAIS MIELINIAIS BLYNAIS ...

8 Nuotraukos

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ ,,MES ŠALTUKO DRAUGAI“

2016-01-21 ,,KIŠKUTIS“ AUKLĖTOJA R. BUDRYTĖ , ,,MEŠKUTIS“ AUKLĖTOJA V. JAŠINSKIENĖ SUKVIETĖ VAIKUS Į ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĘ ,,MES ŠALTUKO DRAUGAI“. DŽIUGIAI NUSITEIKĘ VAIKAI , NEPABŪGĘ ŠALČIO SU PERSONAŽAIS PASIMANKŠTINO, LENKTYNIAVO SU ROGUTĖMIS, DALYVAVO ESTAFETĖSE ,,KAS GREIČIAU NUNEŠ KIŠKUČIUI MORKAS“, ,,KAS GREIČIAU NURIDENS SNIEGO KAMUOLĮ“, ,,SUKAS DIDESNĮ KALNĄ“. ŠVENTĖS PABAIGOJE VISI DALYVIAI BUVO APDOVANOTI. GRĮŽĘ Į GRUPES SAVO ĮSPŪDŽIUS PERTEIKĖ KŪRYBINIUOSE DARBUOSE.

5 Nuotraukos

PILIETINĖ AKCIJA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

2016 M. SAUSIO 13-OSIOS RYTĄ LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ LANGUOSE DEŠIMČIAI MINUČIŲ SUSPINDO ATMINIMO ŽVAKUTĖS. VĖLIAU VAIKAI RINKOSI Į RYTMETĮ, SKIRTĄ LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI PAMINĖTI, KURĮ PRAVEDĖ AUKLĖTOJA V. JAŠINSKIENĖ IR MENINIO UGDYMO MOKYTOJA N. PETRAUSKIENĖ. VAIKAI SU PEDAGOGAIS APŽIŪRĖJO PLAKATŲ PARODĄ, PAKALBĖJO APIE ĮVYKIUS VYKUSIUS LIETUVOJE PRIEŠ 20 METŲ. TYLOS MINUTE PAGERBĖ LAISVĖS GYNĖJUS, DEKLAMAVO EILES, DAINAVO DAINAS. GRĮŽĘ Į GRUPĘ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS VAIKAI SAVO JAUSMUS, SUVOKIMĄ IŠREIŠKĖ PIEŠINIUOSE.

7 Nuotraukos

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

2015-12-23 PRIE ŠVENTIŠKAI PASIPUOŠUSIOS EGLUTĖS VAIKAI SUSITIKO NE TIK SU KALĖDŲ SENELIU, BET IR SU PASAKOS PERSONAŽAIS – PRINCESE ANA IR SENIU BESMEGENIU OLAFU.

17 Nuotraukos

PRAMOGA  ,,PLAUK, PLAUK ŽUVYTĖLE“

2015-12-11 PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ IR VYRESNIOJO AMŽIAUS ,,ŽIOGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI IR PEDAGOGAI UŽBAIGĖ PROJEKTĄ ,,ŽUVYS IR JŲ ĮVAIROVĖ“ NUOTAIKINGA PRAMOGA ,,PLAUK, PLAUK ŽUVYTĖLE“ IR KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOS PRISTATYMU. RENGINIO METU SKAMBĖJO LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS APIE ŽVEJUS, BUVO ŽAIDŽIAMI ŽAIDIMAI, SEKAMOS PASAKOS APIE ŽUVIS – ŠAMĄ ŪSĖTĄ IR LĖTĄ, PLEKŠNĘ, LYDEKOS PYKTĮ. VARŽYTUVIŲ METU VAIKAI TURĖJO ATSAKYTI Į KLAUSIMUS – KUO PADENGTAS ŽUVIES KŪNAS , KUO KVĖPUOJA, KAS PADEDA ŽUVELEI PLAUKTI, KODĖL ŽUVYS GYVENA BŪRIAIS. VAIKAI LENKTYNIAVO, KURIS GREIČIAU SUDĖS DĖLIONĘ, UŽDĖS ,,MASALĄ“, PAGAUS DAUGIAU ŽUVŲ. KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOJE ,,ŽUVŲ TURGUS“ ATSISKLEIDĖ ĮSTAIGOS TĖVELIŲ, PEDAGOGŲ, VAIKŲ IR SOCIALINIŲ PARTNERIŲ IŠ PALANGOS L/D. ,,GINTARĖLIS“, ,,NYKŠTUKAS“ MENINIAI GEBĖJIMAI, KŪRYBINGUMAS IR IŠMONĖ.

16 Nuotraukos

2015 VASARIO 16-OJI

2015-02-12 Į ŠVENTĘ ,,LIETUVĖLE – TU MANA, SKIRTĄ LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI, SUSIRINKO ,,BORUŽĖLIŲ“ ir ,,SRAIGELIŲ“ GRUPIŲ VAIKAI, PEDAGOGAI, TĖVAI. ŠVENTĖJE SKAMBĖJO EILĖS, VAIKŲ DAINOS, BUVO ŠOKAMI LIETUVIŲ LIAUDIES RATELIAI APIE LIETUVĄ, PRITARIANT PALANGOS ST. VAINIŪNO MENO MOKYKLOS MERGAIČIŲ TRADICINIŲ INSTRUMENTŲ ANSAMBLIUI VADOVĖ (JURGITA PETKUTĖ MARCINKIENĖ).

8 Nuotraukos

2015 VASARIO 16-OJI

2015-02-11 LIETUVOS GIMTADIENĮ ŠVENČIA ,,ŽIOGELIŲ“, ,,BITUČIŲ“, ,,VĖŽLIUKŲ“ GRUPIŲ VAIKAI IR PEDAGOGAI, DALYVAUJANT PALANGOS MOKSLEIVIŲ KLUBO VAIKŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ BŪRELIO ŠOKĖJAMS (VADOVĖ J. SERAPINIENĖ) BEI TĖVELIAMS.

6 Nuotraukos

,,DUONOS KELIAS“

2015-01-15 PRIEŠMOKYKLINUKAI IR PEDAGOGAI SUKVIETĖ SAVO TĖVELIUS PAVAKAROTI IR DAUG GUDRYBIŲ SUŽINOTI APIE DUONĄ. BUVO PINAMA DAINŲ, MĮSLIŲ, PATARLIŲ APIE DARBĄ IR DUONĄ PYNĖ, PAJUOKIAMI TINGINIAI IR ĮVERTINTAS DARBŠTUMAS KAIP ITIN GERA ŽMOGAUS SAVYBĖ.

4 Nuotraukos

,,ATSISVEIKINIMAS  SU EGLUTE“

2015-01-06 KALĖDŲ LAIKĄ UŽBAIGĖ TRIJŲ KARALIŲ EISENA IR ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE.

3 Nuotraukos

,,NETRADICINĖ KALĖDŲ SENELIO KEPURĖ“

2014-12-19 LAUKDAMI ŠV. KALĖDŲ PEDAGOGAI, VAIKAI SU TĖVELIAIS SUKŪRĖ NUOSTABIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PANAUDODAMI ANTRINES ŽALIAVAS.

6 Nuotraukos

,,SU KALĖDU SENELIU, ŠOKSIU AŠ , ŠOKSI TU“

2014-12-19 KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS. VAIKAI ŠOKO, DAINAVO IR DŽIAUGĖSI, KAD PER PŪGAS IR VĖJĄ KALĖDŲ SENELIS ATĖJO… O KIŠKIAI LINKSMUOLIAI JĮ ATLYDĖJO.

10 Nuotraukos