Gamtosauginė veikla

PALANGOS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ GAMTOSAUGINĖS VEIKLOS DOKUMENTAI

 

GAMTOSAUGINIS KOMITETAS

parsisiųsti MS Word formatu

GAMTOSAUGINĖS VEIKLOS UGDYMO TIKSLAS, UŽDAVINIAI, PRINCIPAI, KODEKSAS

parsisiųsti MS Word formatu

GAMTOSAUGINIŲ VEIKSMŲ PLANAS 2021 – 2022 M. M.

parsisiųsti MS Word formatu

 

IŠVYKA Į KLAIPĖDOS ZOOLOGIJOS SODĄ

,,Ąžuoliuko“ vaikams rugsėjo 29 d. ir spalio 1 d. buvo suorganizuotos patyriminio pobūdžio išvykos į Klaipėdos zoologijos sodą, kuriame priskaičiuojama apie 200 vienetų gyvūnų. ,,Žiogelių“, ,,Sraigelių“ grupių smalsuoliai turėjo galimybę susipažinti su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove – baltaisiais tigrais, liūtais, beždžionėmis, kengūromis, kupranugariais, vilkais, ožkomis, avimis ir įvairiais paukščiais. ,,Sraigelių” grupės vaikai atsivežę morkų ir pavaišino ožkas šiais skanėstais. Ugdytiniai sugrįžo į darželį praturtėję žiniomis apie egzotinius gyvūnus, noriai pasakojo tėvams, darbuotojams apie patirtus įspūdžius, piešė labiausiai patikusius gyvūnus.

14 Nuotraukos

Dalyvaujame tarptautinėje gamtosauginių mokyklų veiksmo savaitėje

2021-05-03 Pirma savaitė buvo skirta globalios bioįvairovės apsaugai. Vaikai mokėsi panirti į gamtą, pasivaikščioti po žaliąją erdvę, atsipalaiduoti, klausytis supančios aplinkos garsų. Visų grupių vaikai kartu su mokytojomis stebėjo, kaip keičiasi aplinka, kaip skleidžiasi medžių pumpurai, gėlių žiedai. Kiekviena grupė surado neįtikėtinų dalykų. Priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių” grupės vaikai išgirdo švilpaujantį varnėną, o šalia medžio, į kurį buvo įkeltas inkilas surado kiaušinio kevalų. Sužinojo, kad varnėnai labai tvarkingi paukščiai, išsiritus varnėniukams jie skuba išvalyti savo namelį, išmesdami nebereikalingus kevalus. Vaikai kieme surado kaštono daigelius, pražydusį kiaulpienės žiedą, ugniažolę, dilgėlę. Smagiausia ir daugiausia įspūdžių kelianti veikla vaikams, tai vabaliukų ieškojimas ir jų tyrinėjimas. Vaikai surado ne vieną į saulutę pasišildyti išlindusį slieką, boružėlę, sraigę. Tyrinėjo, kur vabaliukų galva, ar jie turi sparnus. Skaičiavo kojas, kareivėlių taškelius. Aiškinosi, kokios spalvos, kuo minta. Darželio teritorijoje yra daug ir įvairių medžių. Vaikai stebėjo jų kamienus, pasidengusius kerpėmis, samanomis, bandė apkabinus medžio kamieną pasisemti energijos. Pirmosios savaitės metu, sutelkėme dėmesį į bioįvairovę ir kaip galime ją saugoti: tyrinėdami žemę, augindami augalus. Vaikai praktiškai patyrė kaip išauginti augalą iš sėklos, kokių sąlygų reikia augalo auginimui. Visose grupėse ant palangių puikuojasi išauginti augalai, kurie vėliau bus perkelti į įstaigos daržą. Mus supanti gamta atrodo neapsakomai graži, begalinė, nepaprastai turtinga ir amžina, o jos turtai neišsemiami.

22 Nuotraukos

ŽEMĖS IR VANDENS DIENŲ RENGINIAI PALANGOS  LOPŠELYJE-DARŽELYJE ,,ĄŽUOLIUKAS“

Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ dvi savaites nuo kovo 15 d. iki kovo 26 d. vyko renginiai, skirti Žemės ir Vandens dienos paminėjimui. Visose grupėse vyko pokalbiai, diskusijos, buvo demonstruojamos skaidrės, stebimi filmukai: ,,Tausok žemę ir save”, ,,Žemės planeta“, ,,Kaip ožiukas laikė žemę“. Vaikai mokėsi į spalvotus konteineriukus rūšiuoti įvairias antrines žaliavas, žaidė didaktinius žaidimus. Iš antrinių žaliavų ,,Sraigelių“, ,,Žiogelių”, ,,Boružėlių“, ,,Bitučių“ grupių vaikai konstravo inkilėlius paukšteliams, pasakų veikėjų personažus. Savaitės eigoje kūrė ,,žaliąją” palangę. Lauke vaikams taip pat netrūko veiklos – stebėjo parskridusius paukščius, gamtos reiškinius. švarino aikšteles, įsijungė į akciją ,,Po namelį į medelį“. ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, padedant kiemsargiui, darželio teritorijoje pasodino eglutę. Savaitės veikla užsibaigė pramoga ,,Jorė Žemę atrakino“. Visus, sugužėjusius į lauko grupių aikšteles, sveikino sugrįžusi ,,Pempė” (mokytoja Birutė Svetikienė) ir ,,Pavasarėlis” (mokytoja Milda Valantinienė). Vaikai žaidė žaidimus apie žemę, panaudodami įvairias gamtines medžiagas, kūrė žemės meno kompozicijas, stebėjo inkilėlių kėlimą į medžius. Minėdami Pasaulinę vandens dieną ugdytiniai sužinojo pagrindines vandens savybes, jo teikiamą naudą bei būtinybę žmogui ir gamtai. Domėjosi kaip užteršiamas vanduo, stebėjo ir aptarė animacinius filmukus. Grupėse kūrė taisykles kaip taupiai naudoti vandenį. Panaudodami STEAM metodą grupėse vaikai su mokytojais atliko įvairius bandymus: ,,Vaikštantis vanduo“, ,,Spalvoti burbulai“, ,,Stebuklingas vanduo“ ir kt. Dėdami į vandenį įvairius daiktus, vaikai analizavo, kurie daiktai plaukia, o kurie skęsta, kiek vandens lašelių telpa į arbatinį šaukštelį, o kiek šaukštų į stiklinę. Mažieji darė ,,lietų“ – pilstė vandenį iš laistytuvėlių į tuščią vonelę ir stebėjo lašelių kritimą, klausėsi jų teliuškenimo. Visi vaikų nuveikti darbai tai gražiausia mažųjų dovana pavasarėjančiai Žemei, padėka jai už gyvybę, gamtos grožį ir stebuklus.

33 Nuotraukos

PAUKŠTELIŲ GLOBA ŽIEMĄ

Vykdydami akciją ,,Už vieną trupinėlį – čiulbėsiu visą vasarėlę“ visų grupių vaikai su mokytojais prižiūrėjo savo grupės lesyklėles, stebėjo, kad jose netrūktų maisto. Vaikai kartu su mokytojais ruošė vaišes paukšteliams. Lesalą pylė į lesyklas, kabino lašinukus, patys gamino paukšteliams skanėstus. ,,Žiogelių“ grupės vaikai su mokytoja M. Valantiniene vaišes giesmininkams paruošė kitaip. Ant tualetinio popieriaus ritinėlių užtepė taukų ir juos apvoliojo sorų kruopose. Leskit į sveikatą - linkėjo vaikai. ,,Bitučių“ grupės vaikai su mokytoja D. Vaidžiūniene kruopas sudėjo į išskobtą apelsino žievelę pririšo stiprų siūlą ir pasivaikščiojimų lauke metu ant krūmelio pakabino vaišes. Paukščių globa žiemą – tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti mūsų krašte žiemojančius paukščius, mokinti gerumo, atsakingumo.

5 Nuotraukos

,,ATRADIMAI“

2020-10-30 Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinė Barbora su tėveliu į grupę atžygiavo nešini didžiulį moliūgą. Mokytoja Aušra vaikams pasiūlė išskaptuoti moliūgą ir pažiūrėti, kas gyvena moliūgo pilvelyje. Skaptuojant, vaikai turėjo galimybę pažiūrėti, kas moliūgo viduje, paliesti minkštimą, susirinkti sėklas, jas net paragauti. Ugdytiniai pateikė įvairių minčių kaip įdomiau išpjaustyti moliūgo veiduką, kaip jį papuošti. Smalsuoliai stebėjo kaip mokytojos Aušros išpjaustytos detalės moliūgui suteikė gyvybingumo. Vaikams beliko papuošti rudeniniais lapais, mokytojai uždegti žvakutę ir visiems pasidžiaugti sukurtu eksponatu.

5 Nuotraukos

AKCIJA ,,IŠTIESKIM GERUMO RANKĄ GYVŪNAMS“

2020-10-13 Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ eilė metų minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, kuri švenčiama daugelyje šalių. Grupėse buvo analizuojama tema „Gyvūnai – šalia mūsų“. Mokytojai su vaikais grupėse kalbėjo apie tinkamą priežiūrą, elgesį su augintiniais, aptarinėjo jų išvaizdą, elgseną ir smagų jausmą. Didžiausio dėmesio sulaukė suorganizuota foto nuotraukų paroda ,,Mano mylimiausias gyvūnėlis“. Vaikai su tėveliais į grupes atnešė augintinių nuotraukas su aprašymais, kiekvienas turėjo galimybę papasakoti apie savo mylimą gyvūną. Nuo 2020 m. spalio 6 dienos vykdėme akciją ,,Ištieskim gerumo ranką gyvūnams“, kvietėme visą bendruomenę aukoti sausą maistą bei kitas reikalingas priežiūros priemones. Akcijos tikslas ne tik padėti beglobiams augintiniams, bet ir paskatinti vaikus rūpintis augintinių gerove, atkreipti dėmesį į opias jų problemas. Šiais metais į Klaipėdos regioninių gyvūnų globos namus „Nuaras“ atidavėme apie 250 kg sauso maisto, 4 naujus gultus augintiniams, palučių, šiltų antklodžių. Ši akcija ,,Ištieskim gerumo ranką gyvūnams“ tapo įstaigos tradicija. Vaikai išsakė daug gražių minčių, palinkėjimų, o svarbiausia, kad globos namų augintiniai surastų šiltus namus ir gerus šeimininkus.

5 Nuotraukos

IŠVYKA Į KARKLĘ

2020-09-25 ,,Boružėlių” grupės vaikai su mokytojomis Austra Kumponaite, Raimonda Vainore vykdydami projektą ,,Smilte smiltele, ką tu gali” dalyvavo išvykoje į Karklės turizmo informacinį centrą, įsikūrusį pajūrio regioniniame parke. Ten vaikai stebėjo edukacinius filmus, susipažino su Baltijos jūros augmenija, gyvūnija, paukščiais, pajūrio augalijos unikalumu, stebėjo kopų susidarymą. Ugdytiniai galėjo apžiūrėti džiovintus jūros gyvūnus: blusas, krevetes, plekšnes, atlikti užduotis. Tolimesnis išvykos tikslas buvo aplankyti Olando kepurę aukščiausį skardį, esantį Baltijos jūros pakrantėje. Vaikai keliaudami pajūriu turėjo puikią galimybę gautas žinias įtvirtinti natūralioje aplinkoje stebėti akmenis, apžiūrėti augalus augančius kopose: pelėžirnį, skiautalūpį, smiltyninę rugiaveidę, stebėti pro padidinamąjį stiklą smėlio sudėtį, nustatyti spalvą, ieškoti panašumų ir skirtumų tarp smėlio pasemto iš kopų ir nuo jūros kranto. Atkeliavę prie Olando kepurės skardžio stebėjosi jo aukščiu, grožiu. Vaikai patyrė džiugių emocijų netradicinėje aplinkoje, atrandant, tyrinėjant, bendraujant.

7 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKE“ EKOLOGINĖ KONFERENCIJA

2019-11-27 Apie ekologinio ugdymo svarbą, teigiamą vaikų požiūrį į aplinką, gamtą buvo diskutuojama ir dalinamasi gerąja darbo patirtimi respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje ,,Ekologinio sąmoningumo ugdymo geroji darbo patirtis ir naujos įžvalgos“, kurią inicijavo lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė. Konferencijos pradžioje sveikinimo žodžius išsakė lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas direktorė Rūta Regina Lukaitienė, pristatė konferencijos dalyvius. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai skambia daina ir nuotaikingu grojimu su puodukais nuteikė dalyvius produktyviam darbui. Konferencijoje dalyvavo 16 pranešėjų, iš kurių 6 buvo stendiniai pranešimai. Dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, Tauragės, Gargždų, Kretingos lopšelių-darželių ,,Ąžuoliukas“ ir kviestiniai svečiai. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su edukacinėmis programomis, kurias organizuoja Klaipėdos Universiteto botanikos sodas. Darbo patirtimi dalijosi Botanikos sodo direktorė, mokslų daktarė Asta Klimienė. Ji atkreipė dėmesį, kad vykdant edukacines programas, projektus labai svarbu vaikams patirtinės veiklos, kurių metu kiltų klausimai, skatinantys domėtis, analizuoti ir veikti. Rita Grinienė, aplinkosaugos komunikacijos specialistė iš Vilniaus, pristatė jaunųjų gamtos reindžerių platformą, kuri skirta gamtą mylintiems ir ją pažinti norintiems vaikams. Konferencijoje dalyvavo Renaldas Rimavičius, gamtosauginių mokyklų koordinatorius. Pranešime pristatė gamtosauginių mokyklų programą, apibendrino jų veiklą ir perspektyvas. Mokytojų pranešimuose buvo akcentuota, kad vaikystėje suformuotas teigiamas emocinis vertybinis santykis su gamta yra svarbus tolesniam ekologinės kultūros ugdymui. Analizuota, kodėl taip svarbu į kasdieninį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą įtraukti tyrinėjimo, eksperimentavimo elementus, kokią reikšmę jie turi šiuolaikinio vaiko raidai, smalsumui skatinti. Mokytojai atkreipė dėmesį į projektinę veiklą, kuri padeda sužadinti vaikų poreikį veikti, į pasaulį žvelgti tyrėjo akimis. Konferencijos dalyviai pasidalino mintimis apie patirtinio ugdymo idėjas įstaigoje. Įdomių patirčių perteikė apie tėvų įjungimą į veiklą, naujų veiklos formų ir pažinimo būdų išbandymą, antrinių žaliavų panaudojimą ugdymo procese. Pranešimus konferencijoje pristatė ir lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ mokytojos – Aušra Pališaitienė, Raminta Mockienė, Daiva Vaidžiūnienė, o Rima Budrytė ir Birutė Svetikienė stendinį pranešimą. Aptarimo metu visi dalyviai pasidžiaugė gerai organizuota konferencija, įgytomis naujomis patirtimis, žiniomis. O gerą nuotaiką praskaidrino ir mokytojų vokalinis ansamblis ,,Gilė“.

9 Nuotraukos

AKCIJA ,,Į PAGALBĄ BEGLOBIAMS GYVŪNAMS“

2019-10-14 Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ mokytojai organizuodami teminę savaitę „Mano augintinis“ su vaikais kalbėjo apie savo gyvūnus, jų charakterio savybes, priežiūrą, daromas išdaigas. Vaikai aptarė gero ir netinkamo elgesio su gyvūnais taisykles ir pasekmes. Piešė, aplikavo, dalijosi nuotraukomis apie savo gyvūnėlius, susipažino su jų vardais. Spalio 4-11 dienomis gamtosauginio komiteto iniciatyva, jau trečius metus iš eilės, buvo vykdoma akcija, skirta padėti beglobiams gyvūnams. Į akciją, įsijungė visa bendruomenė. Surinkta apie 150 kilogramų maisto davinio, kuris atiduotas Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų ,,Nuaras“ gyvūnams. Pasiimti maisto davinio į įstaigą atvyko ,,Nuaras” darbuotoja Eglė Mulevičiūtė ir atsivežė su savimi dresuotą vokiečių aviganį – vardu Bruno, tarsi siekdami atsidėkodami už mūsų gerumą. Šuns gebėjimais, (juk jis pėdsekys), džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir darbuotojai. Bruno parodė keletą išmoktų komandų, jas atliko noriai ir pagal nurodymus. Eglė leido vaikams paglostyti šunį ir pasidžiaugti drausmingu augintiniu. Atsisveikindami su Bruno vaikai palinkėjo dar daugiau išmokti komandų ir augti sveikam. Su vaikų palinkėjimais dovanos gyvūnams iškeliavo į Klaipėdą.

5 Nuotraukos

PASKAITA ,,INKILĖLIŲ GYVENTOJAI“

2019-03-14 Siekdami praplėsti žinias apie paukščius suorganizavome paskaitą pedagogams ,,Inkilėlių gyventojai“, kurią pravedė ornitologė Viktorija Šiaulytytė puikiai pažįstanti paukščius, ne kartą žiedavusi juos Ventės rage. Viktorija pasakojo, apie inkiluose įsikūrusius gyvūnus – paukščius, žinduolius, vabzdžius ir kitus bestuburius  gyvūnus. Dažnesni inkilų gyventojai: paukščiai – varnėnai, musinukės, zylės, žvirbliai, dančiasnapiai, klykuolės, pelėdos ir kiti. Žinduoliai – miegapelės, pelės, pelėnai, voverės. Iš vabzdžių – kamanės, širšuolai, bitės, skruzdėlės, kai kurie drugiai. Supažindino su lentiniais, uoksiniais inkilais. Šikšnosparniai inkiluose apsigyvena grupėmis, ne po vieną ar poromis. Jų inkilų anga kaip plyšys įrengiamas apačioje, inkilai būna vienakameriniai arba daugiakameriniai. Daugelis paukščių inkilų, išskyrus varnėnus, nevalo. Jie kasmet krauna naują lizdą ant senojo. Todėl inkilus reikia laikas nuo laiko išvalyti. Daug informacijos sužinojome apie genius, kregždes, pelėdas, didžiąją zylę, varnėną, kuris gali pamėgdžioti kitų paukščių giesmeles. Įgytas žinias perteiksime vaikams įvairių išvykų metu.

3 Nuotraukos

AKCIJA ,,Į PAGALBĄ GYVŪNAMS“

2018-10-04 Spalio 4-oji Pasaulinė gyvūnijos diena. Beveik visi mažyliai domisi gyvūnėliais, myli ir trokšta jais rūpintis. Augintinis suteikia puikią progą vaikui išmokti supratingumo, pareigingumo bei kantrybės, taip pat ugdo atsakomybės jausmą. Jau mažas vaikas gali pripildyti šuns dubenėlį maisto, pavaišinti jį skanėstu: tai moko rūpintis kitais, jausti pagarbą mus supančiam gyvajam pasauliui. Analizuodami su vaikais temą ,,Gyvūnai – šalia mūsų“ jau antrus metus iš eilės vykdome akciją ,,Į pagalbą gyvūnams“. Tėveliai, darbuotojai aktyviai įsijungė į šią akciją ir atnešė ne mažai sauso maisto davinio gyvūnams, augantiems Klaipėdos regiono gyvūnų globos namuose ,,Nuaras“. Vaikai su tėveliais, pedagogais piešė ir pristatė kūrybinius darbelius į parodą ,,Mano augintinis“.

1 Nuotraukos

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ ,,SMAGU SPORTUOTI KARTU“

2018-01-24 Sulaukę nuostabios žiemiškos dienos, suskubome kviesti vaikus į bendrą būrį švęsti, jau tradicine tapusią žiemos sporto šventę. Vaikus nustebino iš miško atkeliavę gyventojai: ,,Zuikis“ – auklėtoja N.Šiušienė, ,,Meška“ – priešmokyklinio ugdymo pedagogė A. Pališaitienė, kurie rogutėmis atitempė – ,,Senį besmegenį“ – auklėtoją R. Vainorę. Iš paskos atšuoliavo ,,Lapė“ – auklėtoja R.Budrytė, kuri šluota užmėtė pėdas. Pramoga prasidėjo Senio besmegenio kvietimu pasimankštinti. Grojant nuotaikingai Senio besmegenio muzikai, mankštinosi visi: maži ir dideli. Po mankštos vyko rungčių maratonas. ,,Kiškis“ kvietė vaikus žaisti netradicinį žiemos futbolą ant sniego. ,,Meška“ pakvietė sportininkus žaisti ,,Sniego mūšį“, virvės traukimą ir pasivaržyti greičio rungtyje - ,,Kas greičiau perveš sniego gniūžtes“. Senis besmegenis pasiūlė pasivažinėti ,,Sniego taksi“, organizavo ,,Rogių traukinuką“ ir ,,Rogių lenktynes“. Vieną užduotį keitė kita. Kūrybiškiausia užduotis – „Gražiausias sniego senis“, į kurią vaikus kvietė Lapė. Pramogos dalyviams teko ant sniego nupiešti gražiausią sniego senį. Piešdami vaikai parodė savo meninius gebėjimus ir išradingumą. Retai sulaukiame žiemiškų orų, sniego, retai galime pasidžiaugti žiemos malonumais, tad visiems ši šventė suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų.

21 Nuotraukos

NETRADICINĖ PARODA ,,LINKSMIEJI SENIAI BESMEGENIAI“

2017-12-20 Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ laukiant Šv. Kalėdų buvo suorganizuota netradicinė paroda ,,Linksmieji Seniai Besmegeniai“. Kūrybinė darbo grupė, surinkusi indelius nuo jogurto, panaudodama nebereikalingus putplasčio gabalus kūrė senius besmegenius, kurie papuošė lauko, salės aplinką, langus. Tėveliams su vaikais, kuriant linksmuolius išradingumo taip pat netrūko – sukūrė žaismingų senių besmegenių iš įvairių neįprastų medžiagų. Viena mamytė net iškepė gerą nuotaiką spinduliuojančius besmegenius. Parodos eksponatai džiugino kiekvieno praeinančio akį.

13 Nuotraukos

DARBO VAISIAI

2017-10-11 Darželyje turime daržą. Kiekviena grupė turi po lysvę, kuria nuo pavasario rūpinasi - susikasa, pasėja, augina, laisto, ravi, tręšia įvairias daržoves: agurkus, pupeles, porus, burokėlius, cukinijas, moliūgus, bulves. Šiais metais darže pavyko užauginti du gražuolius moliūgus. Vienas svėrė 10 kg, o kitas net 20 kg. Teminės savaitės metu vaikai iš daržovių ir vaisių gamino salotas, sužinojo kokių patiekalų galima pasigaminti iš jų, džiaugėsi užaugintu derliumi. Mažieji lopšelinukai kartu su ,,Ežiuku“ auklėtoja J. Stončiene ir ,,močiute“ auklėtoja R. Nazaroviene pramogėlės metu stebi daržoves užaugintas įstaigos darže.

5 Nuotraukos

VAIŠĖS GYVŪNAMS

2017-10-05 Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ gamtosauginis komitetas, Pasaulinei gyvūnų dienai, darželio mastu organizavo akciją ,,Padėkime globos namų gyvūnams‘‘, surengėme parodą ,,Mano augintinis“. Vaikai pasakojo apie savo augintinius, domėjosi įvairiomis šunų veislėmis. Su vaikais aiškinomės, kalbėjomės, kad prieš priimdami į šeimą gyvūną reikia gerai pagalvoti, ar galėsime juo tinkamai pasirūpinti, ar pakaks laiko ir lėšų? Labai sujaudino ,,Žiogelių“ grupės ugdytinio Martyno katytės Milos istorija. Katytę jis pasiėmė iš Klaipėdos regiono globos namų ,,NUARAS‘‘. Dabar ji gyvena berniuko namuose, kurią visi labai myli. Visų grupių tėveliai su vaikais neliko abejingi. Gausiai įsijungė į šią akciją – atnešė daug maisto šunims ir katėms. Martynas su mamyte net laišką parašė: ,,Linkėjimai nuo katytės Milos, gyvenančios Palangoje – likusiems miaukliams ,,NUARE‘‘. Linkime visiems surasti naujus namus“. Visas suneštas sausas maistas buvo perduotas Gyvūnų prieglaudos - Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos ,,NUARAS“ darbuotojui.

2 Nuotraukos

,,ĄŽUOLIUKO ŽALIASIS DARŽAS“

2017-07-27 Pavasarį augintus daigus ant palangių perkėlėme į daržo lysves. Vaikai padedami auklėtojų sodino, prižiūri, laisto augančias daržoves. Vykdydami šią veiklą siekiame ugdyti vaikų bendrąsias ir gamtosaugines kompetencijas, vertybines nuostatas, auginant ir stebint augalus natūralioje aplinkoje - įstaigos darže. Vaikai stebėjosi, kaip iš tokių mažų „kruopelių“ užauga skanūs agurkai, pomidorai, žirniai, pupos, moliūgai, pražysta įvairiaspalviai žiedai. Rudenį, visi drauge skanaus užaugintą ir subrandintą derlių, o ypač poną moliūgą.

9 Nuotraukos

VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA PALANGOS BIRUTĖS PARKO PAPLŪDIMYJE

2017-06-20 Palangos lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ – dalyvaujantis tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje bei projekte ,,Mažiau šiukšlių“ įvairiai skatina įstaigos bendruomenės ekologinį sąmoningumą, atsakingą požiūrį į savo veiklą, jos padarinius aplinkai ir gamtai. Tuo tikslu, bendradarbiaudami su visuomenine organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas” bei Palangos botanikos parko administracija, jau antrus metus organizuojame parodą ,,Aš noriu augti prie švarios jūružės“, kuri eksponuojama Mėlynosios vėliavos Birutės parko paplūdimyje. Organizuodami šią parodą, vaikų piešiniais siekiame atkreipti poilsiautojų dėmesį į Baltijos jūros ekosistemos jautrumą, taršos problemas bei priminti, jog poilsiaujant, būtina elgtis atsakingai – palikti švarią aplinką, saugoti pajūrio augmeniją ir kopas. Į parodos atidarymą sugužėjo ne tik organizatoriai – lopšelio- darželio „Ąžuoliuko“ vaikai ir pedagogai, bet ir svečiai iš Palangos lopšelių – darželių „Žilvinas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“ bei didelis būrys ugdytinių iš Tauragės lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“. Savo kūrybiniais darbais parodą papuošė ne tik palangiškiai, tauragiškiai, bet ir Gargždų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“, Klaipėdos lopšelio – darželio ,,Eglutė“ auklėtiniai. Parodos atidarymo metu į vaikus kreipėsi iš jūros išbridęs ,,Neptūnas“ (auklėtoja Aušra Pališaitienė), ir šalia jo, žvaliai besisukinėjanti, ,,žuvėdra“ (auklėtoja Virginija Jašinskienė). Jie pasidžiaugė vaikų piešiniais ir padėkojo už jų kūrybiškumą ir norą gyventi švarioje aplinkoje. „Mes, Ąžuoliuko vaikai, augam prie Baltijos jūros, norim, kad būtų švarus mūsų auksinis pajūris“, – tokiais žodžiais vaikai kreipėsi į susirinkusius, o ,,Neptūnas“ ir ,,žuvėdra“ visus kvietė pasižadėti: saugoti ir mylėti mūsų gintarinį pajūrį. Parodos atidarymo metu, visuomeninės organizacijos „Lietuvos žaliųjų judėjimas” koordinatorius R. Rimavičius, įteikė Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei Žaliąją vėliavą ir sertifikatą už aktyvią aplinkosauginę veiklą bei padėkas pedagogams už dalyvavimą parodoje, diegiant vaikams gamtosaugines vertybes per meninę raišką, vaikams saldžias,

12 Nuotraukos

TALKA ,,DAROM 2017“

2017-04-27 Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenės nariai taip pat įsijungė į akciją ,,Darom 2017“. Vieni tvarkė aplinką, kiti sodino gėles, o mažieji talkininkai su auklėtojomis tvarkė savo grupių aikšteles, sandėliukus, daržo lysves. Talkos metu pasodintos našlaitės, padovanotos tėvelių tradicinės akcijos metu ,,Po našlaitės daigelį į darželį“. O priešmokyklinukai su pedagogais keliavo net prie jūros ir tvarkė teritoriją, kurioje dažniausiai organizuojame sporto šventes, pramogaujame. Talkos metu prikrauta ne mažai šiukšlių maišų. Tikimės, kad visi prisidėję prie aplinkos tvarkymo darbų, stengsis tinkamai elgtis aplinkoje ir nešiukšlinti.

9 Nuotraukos

PASAULINĖS VANDENS DIENOS PAMINĖJIMAS

2017-03-22 pedagogai grupėse su vaikais organizavo pokalbius ,,Ką žinai apie vandenį”, kurių metu skatino vaikus mąstyti, kodėl svarbus vanduo žmogaus sveikatai, gamtai. Iš ankstaus ryto, ,,Lašelis” logopedė Diana Anušauskė, pasitikdama vaikus ir tėvelius domėjosi, ar žino, kuo ypatinga kovo 22-oji diena, kiek reikia išgerti vandens per dieną. Visiems vaikams, Pasaulinės Vandens dienos proga įteikė po buteliuką vandens, skatino tėvelius pratinti vaikus prie nuolatinio sveikų skysčių vartojimo.

6 Nuotraukos

PAUKŠČIŲ SUTIKTUVĖS

2017-03-21 Palangos miesto viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje atidaryta paroda ,,Paukščiai giesmininkai“, kurioje savo darbelius pateikė ne tik lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ugdytiniai, bet ir vaikai iš lopšelio-darželio ,,Nykštukas“, ,,Gintarėlis“ bei ,,Žilvinas“. Parodos atidarymo proga meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė su vaikais, pedagogais parengė trumpą programėlę. ,,Saulės spindulėliams“ ,,Bitučių“ grupės mergaitėms, pašildžius žemelę, vaikai su pedagogais sulaukė ,,parskridusių paukštelių“ - vyturėlio, pempės, kregždučių, gandrų, ančių. Auklėtojos Virginija Jašinskienė (šarka“), Daiva Vaidžiūnienė (varna) stebėjosi iš tolimos kelionės parskridusiais giesmininkais. Pakvietė visus vaikus stabtelėti ir paklausyti paukštelių giesmelių, kartu su jais pašokti, padainuoti. Parodos atidaryme dalyvavo vaikai iš lopšelio-darželio ,,Nykštukas“.

13 Nuotraukos

PALANGOS VAIKAI PADOVANOJO ŠOKĮ - ŽEMEI

Kovo 20-oji diena - Pasaulinė Žemės diena, tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kuomet susilygina dienos ir nakties ilgumas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kovo 20 dieną Palangos švietimo įstaigos įsijungė į asociacijos ,,Gyvoji planeta“ kvietimą ir susibūrė bendram šokiui. Palangos miesto aikštėje, lygiai pusiaudienį, vienu šokio ritmu pasveikino Žemę su jos diena. Palangos Švietimo įstaigas į akciją ,,Šokis - Žemei 2017“ subūrė lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ gamtosauginis komitetas, direktorė Rūta Regina Lukaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė. Akcijoje dalyvavo Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinukai iš lopšelių-darželių ,,Ąžuoliuko“, ,,Nykštuko“, ,,Gintarėlio“, ,,Pasakos“, ,,Žilvino“, Gargždų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bei Palangos Pradinės mokyklos, Vlado Jurgučio ir ,,Baltijos“ pagrindinių mokyklų 1-2 klasių mokiniai. Iš viso apie 240 vaikų. Priešmokyklinukai ir mokiniai stebino visus išmoktais šokio judesiais, skambia daina ir gražiausiais palinkėjimais. Žemės paminėjimo tikslas, kaip sakė akcijos organizatoriai yra - atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje mes gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną nors ir mažais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.

9 Nuotraukos

RŪŠIUODAMI ATLIEKAS – SAUGOME GAMTĄ

2017-03-01 Siekdami paįvairinti vaikų veiklą apie atliekų rūšiavimą, į įstaigą buvo pakviestas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro ryšių su visuomene atstovas Arūnas Liubinavičius, kuris organizavo vaikams ir darbuotojams edukacinę valandėlę. Svečias papasakojo vaikams, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kaip tai daryti, kodėl atliekos neturėtų patekti į sąvartyną, kaip jos perdirbamos. Akcentavo, kad daug kas nežino, kur mesti popierines servetėles, picų dėžes. Jos dažniausiai būna riebaluotos, jų perdirbti negalima, tad popieriaus atliekų konteineryje joms ne vieta. Supažindino vaikus su atliekų rūšiavimo mokymo priemonėmis: spalvinimo knygele „Skruzdėlyčių pasakojimas“, rūšiavimo užduotimis, kompiuteriniais žaidimais, parodė filmukus apie atliekų rūšiavimą. Sukaupę daug informacijos, vaikai turėjo galimybę praktiškai atlikti užduotis, patikrinti savo žinias rūšiuodami atliekas. Buvo žaidžiami kompiuteriniai žaidimai susiję su atliekų rūšiavimu. Teisingai atsakę į klausimus ugdytiniai buvo apdovanoti dėlionėmis, o pedagogai – daugkartiniais maišeliais.

4 Nuotraukos

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ ,,SVEČIUOSE KONTEINERIUKAI“

2017-02-10 Į svečius atkeliavę ,,Konteineriukai“ auklėtojos Rita Nazarovienė, Virginija Jašinskienė, Rima Budrytė su vaikais kalbėjosi apie Lietuvos gimtadienio laukimą ir klausinėjo vaikų, kokiais darbais gali jie prisidėti, kad mūsų Lietuva dar gražesnė būtų. Pakvietė vaikus, būti tikrais Žemės, Lietuvos šeimininkais . Tai taupyti vandenį, popierių, elektrą, mokytis rūšiuoti šiukšles, saugoti aplinką, kurioje gyvename. Domėjosi ar vaikai moka rūšiuoti šiukšles. Kartu su svečiais, vaikai patys rūšiavo, mąstė ar teisingai atliko užduotis. Pedagogai ,,Konteineriukai“ papasakojo, vaikams kaip iš visų surinktų atliekų yra pagaminami buičiai reikalingi daiktai. Pedagogai su vaikais papasakojo, kad grupėse jie taupo popierių, yra pasidarę gražias dėžes popieriaus atraižoms dėti.

8 Nuotraukos

2016-09-20 EDUKACINĖ IŠVYKA Į MIGRUOJANČIŲ PAUKŠČIŲ KARALYSTĘ, VENTĖS RAGĄ

EDUKACINĖS IŠVYKOS METU, VAIKUS PASITIKĘS VENTĖS RAGO ORNITOLOGINĖS STOTIES DARBUOTOJAS, DAUG SUTEIKĖ INFORMACIJOS APIE PAUKŠČIUS, JŲ MIGRACIJĄ - KODĖL ŽIEDUOJAMI PAUKŠČIAI, KUR JIE SKRENDA, KOKIU GREIČIU, KAM REIKALINGOS ŠEŠIOS PAGRINDINĖS GAUDYKLĖS. VAIKAI SUŽINOJO, KAD TOLIAUSIAI ŽIEMOTI NUSKRENDA GANDRAI – Į PIETŲ AFRIKĄ, UŽ 10 TŪKSTANČIŲ KILOMETRŲ. MAŽIEJI LANKYTOJAI TURĖJO GALIMYBĘ PAMATYTI KAIP ŽIEDUOJAMI PAUKŠČIAI- MĖLYNOJI ZYLĖ, BALTOJI KIELĖ, PALAIKYTI RANKOSE, PAGLOSTYTI IR UŽDĖJUS ŽIEDELĮ PALINKĖTI GERO SKRYDŽIO. PAKELIUI NAMO IŠ VENTĖS RAGO, STABTELĖJĘ KINTUOSE, MAŽIEJI KELIAUNINKAI APLANKĖ ,,DIDŽIĄJĄ TUJĄ“. GIRININKIJOS TERITORIJOJE AUGANČIOS TUJOS AUKŠTIS SIEKIA APIE 18 METRŲ. EUROPOJE DIDESNĖ TUJA ŽINOMA TIK ŠVEICARIJOJE.

13 Nuotraukos

TALKA ,,ĄŽUOLIUKO“ VAIKAI - ŠVARIOS APLINKOS DRAUGAI“

2016 M. BALANDŽIO PABAIGOJE VAIKAI, TĖVELIAI IR DARBUOTOJAI DALYVAVO BENDRUOMENĖS TALKOJE, KURIOS TIKSLAS - ŠVARINTI, GRAŽINTI DARŽELIO APLINKĄ, SIEKIANT SAUGESNIO IR SVEIKESNIO VAIKŲ GYVENIMO UGDYMO ĮSTAIGOJE.

9 Nuotraukos

VIKTORINA „AŠ NORIU ŠVARIOS LIETUVĖLĖS, ŠVARIOS JŪRUŽĖS IR EŽERĖLIŲ“

2016-04-14 VIKTORINOS VEDANČIOSIOS ,,SAULĖ“ – AUKLĖTOJA SALOMĖJA, ,,VANDENĖLIS“ AUKLĖTOJA AUŠRA PAPASAKOJO VAIKAMS APIE SAULĖS IR VANDENS SVARBĄ AUGMENIJAI, GYVŪNIJAI, ŽMOGUI. PRIMINĖ KAIP SAUGOTI, TAUSOTI GAMTĄ IR JOS TURTUS. VIKTORINOJE DALYVAVO KETURIOS KOMANDOS – DVI KOMANDOS IŠ L/D. ,,ĄŽUOLIUKAS“ IR PO VIENĄ KOMANDĄ IŠ PALANGOS L/D. ,,PASAKA“ IR ,,GINTARĖLIS“. DALYVIAI PRISISTATĖ, ATLIKO NAMŲ UŽDUOTIS EKOLOGINE TEMATIKA. VIKTORINOS METU VAIKAMS TEKO ĮVEIKTI ĮVAIRIAS UŽDUOTIS: ĮMINTI MISLES APIE VANDENĮ, SUDĖTI ŽUVŲ, VANDENS PAUKŠČIŲ DELIONES, PALENKTYNIAUTI - ,,KAS DAUGIAU SUGAUS ŽUVELIŲ“. VISUS DALYVIUS PRAJUOKINO ,,VILKAS“- AUKLĖTOJA LAIMUTĖ, KELIAVĘS ŽUVAUTI SU ,,VILKIUKU“ IR NUSTEBINO VISUS BLOGU ELGESIU GAMTOJE. VEDANČIOSIOS IR VAIKAI PRIMINĖ ,,VILKUI“ GERO ELGESIO GAMTOJE TAISYKLES, PAMOKĖ, KAIP REIKIA RŪŠIUOTI ATLIEKAS. ,,VILKAS“ ATSIDĖKODAMAS SU ,,VĖŽLIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAIS PADEKLAMAVO VIKTORINOS DALYVIAMS EILES APIE GAMTOSAUGĄ. KOMANDOS BUVO APDOVANOTOS PADĖKOMIS IR SALDŽIAIS PRIZAIS.

15 Nuotraukos

EDUKACINĖ VEIKLA  ,,RŪŠIUOJU ATLIEKAS, SAUGAU ŽEMĘ“

2016-03-23 SIEKDAMI, KAD VAIKŲ EKOLOGINIS SĄMONINGUMO UGDYMAS TAPTŲ KASDIENE VEIKLA, ĮTRAUKIANT VAIKŲ TĖVUS IR BENDRUOMENĘ BUVO ORGANIZUOTA EDUKACINĖ VEIKLA ,,RŪŠIUOJU ATLIEKAS, SAUGAU ŽEMĘ“, KURIAME DALYVAVO VšĮ „PROBLEMŲ SPRENDIMO CENTRAS“ DIREKTORĖ LIJANA KANARSKIENĖ. VIEŠNIA, ATVYKUSI IŠ VILNIAUS PAPASAKOJO VAIKAMS KAIP SAUGOTI IR TAUSOTI GAMTĄ, AIŠKINO VAIKAMS, KODĖL REIKIA RŪŠIUOTI ATLIEKAS, KAIP TAI DARYTI, KODĖL ATLIEKOS NETURĖTŲ PATEKTI Į SĄVARTYNĄ, KAIP NETERŠTI GAMTOS. VAIKAI STEBĖJO FILMUKUS, ATLIKO PRAKTINES UŽDUOTIS IR BUVO APDOVANOTI KNYGELĖMIS APIE GAMTOSAUGĄ. KIEKVIENAI GRUPEI NUPIRKTI ŽAIDIMAI IŠ LĖŠŲ VYKDOMO PROJEKTO ,,MAŽIAU ŠIUKŠLIŲ“.

5 Nuotraukos

NETRADICINIS KALĖDŲ VAINIKAS

2015-12- 15 LAUKIANT ŠV. KALĖDŲ GAMTOSAUGINIS KOMITETAS PAVIETĖ VISUS DALYVAUTI KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOJE ,,NETRADICINIS KALĖDŲ VAINIKAS“. TĖVELIAI, PEDAGOGAI SU VAIKAIS SUKŪRĖ ĮSPŪDINGŲ VAINIKŲ, NAUDOJANT ĮVAIRIĄ TECHNIKĄ IR PAČIAS ĮVAIRIAUSIAS MEDŽIAGAS: SERVETĖLES, POPIERIŲ, VAISIUS, PLUNKSNAS, VILNĄ, GAMTINĘ MEDŽIAGĄ.

10 Nuotraukos

IŠVYKA Į KRETINGOS MIŠKŲ URĖDIJOS SODMENŲ MEDELYNĄ

2015-10-15 TĘSDAMI PROJEKTO ,,MEDŽIAI ŠALIA MŪSŲ“ VYKDYMĄ, ,,ĄŽUOLIUKO“ VAIKAI SU PEDAGOGAIS VYKO Į KRETINGOS MIŠKŲ URĖDIJOS SODMENŲ MEDELYNĄ. TEN VAIKAI PAMATĖ KAIP SODINAMI, AUGINAMI MEDELIAI, KAIP JIE LAIKOMI ŽIEMĄ, IŠ KO ATSIRANDA MEDELIO DAIGELIS, KAIP JĮ SODINA Į LYSVĘ IR KAIP RUDENĮ IŠRAUNA. VAIKAMS BUVO ĮDOMU STEBĖTI LAUKUOSE DIRBANČIĄ TECHNIKĄ, MEDELYNO DARBUOTOJŲ DARBĄ. MEDELYNO MEISTRAS RAMŪNAS KAUBRYS APRODĖ MEDŽIŲ DAIGELIŲ SODINIMO, ROVIMO MAŠINAS BEI ŠALDYTUVĄ, KURIAME PER ŽIEMĄ LAIKOMI SODINUKAI. VAIKAI SMALSAVO NUO KO PRIKLAUSO MEDŽIŲ AUGIMO SĄLYGOS, STEBĖJO MAŽUS MEDŽIŲ SODINUKUS, STENGĖSI JUOS ATPAŽINTI, LYGINO PAGAL LAPUS, TYRINĖJO, ČIUPINĖJO. LOPŠELIO-DARŽELIO „ĄŽUOLIUKAS“ VAIKAI IR PEDAGOGAI UŽ LĖŠAS GAUTAS IŠ PROJEKTO NE TIK NUKELIAVO Į MEDELYNĄ, SUŽINOJO DAUG ĮDOMYBIŲ APIE MEDŽIUS, NUSIPIRKO SODINUKŲ GYVATVOREI, BET IR GAVO DOVANŲ - MEDELIŲ. MEDELYNO MEISTRAS PALINKĖJO VAIKAMS SAUGOTI GAMTĄ, MIŠKĄ, NES NORINT IŠAUGINTI MEDĮ REIKIA NUDIRBTI DAUG DARBŲ. TAI ĮSITIKINO IR PATYS VAIKAI STEBĖDAMI DARŽELIO TERITORIJOJE SODINAMĄ GYVATVORĘ BEI MEDELIUS.

10 Nuotraukos

PASAULINĖ GYVŪNŲ DIENA

2015-10-07 MININT PASAULINĘ GYVŪNŲ DIENĄ L/D. ,,ĄŽUOLIUKAS“ VYKO TEMINĖ SAVAITĖ ,,GYVŪNAI ŽMOGAUS GYVENIME“. JOS METU SIEKĖME PASKATINTI VAIKUS GLOBOTI MAŽESNIUOSIUS ŽMOGAUS DRAUGUS, MOKYTI RŪPINTIS JAIS, TEIKTI PAGALBĄ BEGLOBIAMS KETURKOJAMS. VYRESNIOSIOS ,,ŽIOGELIŲ,, GRUPĖS VAIKAI SU AUKLĖTOJOMIS LANKĖ ZOO PARDUOTUVĘ. JOJE VAIKAI STEBĖJO GYVŪNĖLIUS, ŽUVYTES. VETERINARIJOS GYDYTOJAS PAPASAKOJO, KAIP REIKIA RŪPINTIS, PRIŽIŪRĖTI GYVŪNUS, KOKĮ MAISTĄ PARINKTI, KAIP ŠUKUOTI, PRAUSTI, SKIEPYTI, DUOTI VITAMINŲ KAIP IR VAIKAMS. MAŽIESIEMS LABAI PATIKO ĮVAIRŪS RŪBELIAI GYVŪNĖLIAMS, ŽAISLAI, ŠVIEČIANTYS ANTKAKLIAI. SAVAITĖS PABAIGOJE, ĮSTAIGOJE BUVO SUORGANIZUOTA GYVŪNĖLIŲ PARODA. JI PRADŽIUGINO VISUS L/D. ,,ĄŽUOLIUKAS“ BENDRUOMENĖS NARIUS IR TĖVELIUS. PARODOJE BUVO GALIMA PASIGROŽĖTI ĮVAIRIASPALVĖMIS PAPŪGĖLĖMIS, KANARĖLĖMIS, ŽIURKĖNAIS, ĮVAIRIŲ VEISLIŲ IR DYDŽIŲ ŠUNIUKAIS IR KATYTE DINA. TĖVAMS BUVO PARUOŠTI LANKSTINUKAI APIE SAUGŲ ELGESĮ SU GYVŪNAIS.

9 Nuotraukos

ĄŽUOLIUKO DARŽAS

PERTVARKYTA NAUJA EDUKACINĖ ERDVĖ – DARŽAS DAUGUMAI VAIKŲ NEMATYTAS DALYKAS. JUK VAIKUI ĮDOMU SUŽINOTI KAIP TOS DARŽOVĖS ATSIRANDA.- GAL UŽAUGA ,,MAXIMOJE“ IR TOKIŲ PAMĄSTYMŲ BŪNA. NUO PAT PAVASARIO VAIKAI TURĖJO GALIMYBĘ SAVO RANKOMIS PRISILIESTI IR PAMATYTI VISĄ DARŽOVIŲ SODINIMO, AUGIMO, NOKIMO CIKLĄ IR PASIVAIŠINTI UŽAUGINTU DERLIUMI. MANOME, KAD „ANKSTYVOJI DARŽININKYSTĖ“ TAI DAR VIENAS BŪDAS VAIKUI BŪTI KUO ARČIAU GAMTOS, STEBĖTI, ANALIZUOTI, PATIRTI NAUJŲ ATRADIMŲ.

9 Nuotraukos

ŽALIOSIOS  VĖLIAVOS ĮTEIKIMAS

2015-05-15 LOPŠELIO-DARŽELIO ,,ĄŽUOLIUKAS“ BENDRUOMENEI ŽALIĄJĄ VĖLIAVĄ IR SERTIFIKATĄ ĮTEIKĖ GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ KOORDINATORIUS LIETUVOJE R. RIMAVIČIUS – ,,ŽALIŲJŲ JUDĖJIMAS“. APDOVANOJIMO ŠVENTĖJE DALYVAVO PALANGOS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ŠVIETIMO SKYRIAUS VEDĖJA L. VALUŽIENĖ, PALANGOS ŠVIETIMO PAGALBOS TARNYBOS METODININKĖ V. VARPIOTIENĖ. IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS GRUPIŲ VAIKAI SVEČIUS PRADŽIUGINO DAINELĖMIS APIE JŪRĄ, AKMENĖLIUS, O PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ,,SRAIGELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI PRISTATĖ SPEKTAKLĮ ,,KVEPIANČIOS PIEVOS IŠGELBĖJIMAS“

4 Nuotraukos

BENDRUOMENĖS TALKA

Į TALKĄ KIBO NE MAŽAS BŪRYS TALKININKŲ. VIENI GĖLYNUS TVARKĖ, KITI DARŽĄ. TĖVELIAI PERDAŽĖ GRUPĖS AIKŠTELIŲ ĮRENGIMUS, SUOLUS, PERTVARKĖ BĖGIMO TAKĄ. NUVEIKTA NE MAŽAI DARBŲ - KAIP SAKOMA: DAUG RANKŲ DIDŽIĄ NAŠTĄ PAKELIA.

6 Nuotraukos

PRAKTINĖ-METODINĖ KONFERENCIJA ,,IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ EKOLOGINIS UGDYMAS“

2015-04-16 Į KONFERENCIJĄ ATVYKO PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ŠVIETIMO SKYRIAUS VEDĖJA L. VALUŽIENĖ, LIETUVOS EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETO PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMO INSTITUTO DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA, DOC. DR. A. RAUCKIENĖ-MICHAELSSON, GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ KOORDINATORIUS LIETUVOJE R. RIMAVIČIUS – ,,ŽALIŲJŲ JUDĖJIMAS“, VADOVAI IR PEDAGOGAI IŠ PALANGOS, TAURAGĖS, KRETINGOS, GARGŽDŲ, KLAIPĖDOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ BEI KRETINGOS RAJONO DARBĖNŲ GIMNAZIJOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIAUS. KONFERENCIJAI BUVO PARENGTI 22 PRANEŠIMAI IŠ JŲ – 5 STENDINIAI. KONFERENCIJOS SVEČIUS PASVEIKINO DIREKTORĖ R. R. LUKAITIENĖ, ,,BORUŽELIŲ“ GRUPĖS VAIKAI VADOVAUJAMI MENINIO UGDYMO MOKYTOJOS N. PETRAUSKIENĖS IR AUKLĖTOJOS V. JAŠINSKIENĖS.

8 Nuotraukos

MES RŪŠIUOJAM

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai dalyvauja projekte ,,Mažiau šiukšlių“. Atliekų rūšiavimo akcijoje ,,Mes rūšiuojam“ 2015-03-03 UAB ,,Atliekų centrui“ pristatėme 334 kg elektros ir elektroninės įrangos atliekų. Renkame popierių ir mokome vaikus kaip jį sutvarkyti iki išmetimo į konteinerį. Priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių“ grupės vaikai patys smalsiausi.

5 Nuotraukos

POPIERIAUS GAMINIMAS

2015 m. vasario pabaigoje vyresniosios ,,Boružėlių“ grupės vaikai su auklėtoja N. Malakauskiene analizuodami temą ,,Pažink, tyrinėk, eksperimentuok“ pabandė su vaikais pasigaminti savos gamybos popierių. Tuo pačiu sunaudoti nebereikalingą makulatūrą. Vaikams buvo labai smalsu ir neįtikėtina- pasigaminti patiems popierių. Auklėtojos paraginti visi drauge kibo į darbą: plėšė popierių, suminkštėjusį popierių maišė, spaudė rankomis, stebėjo kaip auklėtoja smulkintuvo pagalba popierių išsuko iki vientisos masės, dėjo ant tinklelio ir džiovino. Procedūra buvo gan ilga, bet visiems įdomi ir naudinga. Eksperimentas pavyko.

7 Nuotraukos

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ

2015 metais vasario 2 dieną Palangos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo edukacinę valandėlę ,,Svečiuose konteineriukai“. Auklėtojos ,,Konteineriukai“ keliavo po darželio grupes išdalindamos nupirktas priemones iš ,,Wrigley “ bendrovės fondo lėšų - tai šiukšlių dėžės ,,konteineriukai“ kiekvienai grupei ir žaidimai ,,Mokykis rūšiuoti“ Su vaikais analizavo į kokį konteineriuką dėti šiukšles, kaip jas paruošti iki išmetimo. Vaikams dar trūksta žinių apie rūšiavimą, bet žino, kad perdirbus antrines žaliavas sukuriami nauji daiktai. ,,Konteineriukai“ padovanojo vaikams naujas knygutes ,,Galvočiukės Čiukės ir Rūšiuotuko Tuko nuotykiai“ ir priminė neužmiršti paskaityti seniau gautas knygeles ,,Nepaprasta šluotos kelionė“, ,,Žaliųjų akinių paslaptis“. ,,Konteineriukai“ pasižadėjo kuo dažniau aplankyti vaikus.

6 Nuotraukos

IŠVYKA Į PARKĄ

2015 metais sausio 21 dieną vaikai su pedagogais keliavo į Birutės parką nešini lauktuvėmis parko gyventojams. Visi džiaugėsi galėdami prisidėti prie gyvūnėlių globos

3 Nuotraukos